Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon megváltoztatta negatív...

Nagyon megváltoztatta negatív irányba a hugomat a "kedves" férje! Mit csináljak szerintetek?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a húgom pici kora óta mindig is a család közepe volt egy kicsit. Őt mindenki imádta, ő is mindenkivel kedves volt. Ha vita volt a családban, akkor ő egyből csinálta a békítő show-t, de tényleg egész picinek is. Mindig mindenki szerette, egyszerűen szeretni való volt! :)

DE megismerte "kedves" férjét, akinek - tisztelet a kivételnek - az egész családja egy öntelt, nagyképű társaság. Náluk laknak és a húgom akaratlanul is átvette ezt a bu..ó, mindig mindent én tudok a legjobban, és ha valaki ellent mer mondani akkor kb. "menj ...ba mi a ...-ot gondolsz magadról", "úgyis te vagy a hülye" és lecsapja a telefont pár szó után, ha egyátalán fel is veszi.

Nem ismeri be még azt sem amiben tök egyértelműen ő hibázott, inkább nem is beszél velünk egyátalán. Egy megfelelési kényszert látok benne, hogy nem akar alul maradni anyósával szemben (nem mintha egyébként harcolnia kellene), de olyan szinten sem, hogy a pici gyerekeket akár egy órára is odaadja neki, hogy a párjával lehessen vagy pihenhessen. Az neki kb. kudarc lenne, úgy fogja fel, hogy mint anya neki mindent meg kell tudni oldani. Ami többnyire így is van, de rá is ráférne a pihenés egy kicsit. Rátesz erre az is, hogy a párja azt mondja, hogy ha otthon ül egész nap, abban nem lehet elfáradni. Hozzáteszem két pici gyerekkel van otthon és a férje kb. semmit sem segít neki kezdetektől a gyerekek nevelésében.

Én szeretem őt, de ezt a sítlust - ami nem is ő igazból - egyszerűen nem bírom elviselni. Tényleg olyan dolgokat csinál, ami nem is ő igazából. Ebből kifolyólag elég sok nézeteltérésünk van, mert én meg módjával is, de időnként megmondom neki ha nem tetszik valami. A szüleink és a 3. testvérünk inkább mindig csendben marad, annak ellenére, hogy ők is utálják ezeket az új dolgait, meg az új stílusát, de nekem néha már begyűlik a sok negatívum és akkor kitör belőlem.

Szerintetek mit kéne csinálnom? Azt csinálni mint a többiek vagyis tényleg csendben maradni, és végig nézni ahogy a húgom szép lassan megutáltatja magát velem véglegesen?

Tudom én sem vagyok tökéletes és én is átvettem ezt-azt a páromtól akaratlanul is (mint mindenki), de nem fordultam így ki magamból mint a húgom.

Légyszi írjátok le, Ti mint kívülállók hogyan látjátok? Mit kéne csinálnom?

Köszi előre is!!!


2010. szept. 22. 12:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Két gyerekkel nem fog elválni, talán beszélj vele.


Az én családom is teljesen szétesett az öcsikémnek hála, de ez egy hosszú történet szintén.-

2010. szept. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"(Ha nem úgy szexelt vele ahogy a férj akarta akkor elővette a fegyverét(amihez engedélye van) és avval kényszerítette)"


Már ne haragudj, de ilyesmit okos ember nem hisz el. Ha a húgod ezt elmesélte, akkor akár hozzád is költözhetett volna, hogy elmeneküljön.

2010. szept. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Először is iszonyatosan köszi a válaszokat!!!!

Már régóta töröm ezen a fejemet, hogy mit is kéne csinálni és olyat is leírtatok, ami még eszembe sem jutott. Nem is gondoltam bele abba, hogy őt esetleg régen is már a megfelelés hajtotta, csak akkor nekünk szólt még. Egyszerűen úgy tudatosult csak bennünk, hogy jólelkű, pedig ez a megfelelés jele is lehet.


Náluk szerencsére nincs és nem is volt szó soha terrorizálásról. Bár egy-két ittasan elcsattant pofon hallatától nem lepődnék meg, de annyira azért tartom okosnak a húgomat, hogy már lelépett volna, ha két gyerekük van, ha nem. Nem piás egyébként a párja, csak a családi ünnepeken elég rendesen elborozgatnak és max. ekkor lehetett volna, de ezt azért tényleg nem gondolnám még a férjéről sem, akármilyen is!


Nem rossz ötlet ez az üljünk le és beszéljük meg dolog sem, csak az a baj, hogy iszonyatosan ki tudja forgatni a mondanivalónkat úgy ahogy azt ő akarja. Ez is az egyik ő új szuper tulajdonsága, amit egy az egyben a párjától vett át. De a legapróbb dolgokat is félreérti és utána mondhatod, hogy véletlenül sem úgy értetted, hiába. Szóval már párszor nekifutottam ennek is, de mindig rosszul sült el, mert kritizálásnak vette, majd beszólt párat rólam és a családomról is, amit már persze én sem tűrhettem, főleg, hogy eléggé máshogy látjuk pl. a gyereknevelési dolgokat is.


Igen, biztos vagyok én is abban, hogy néha azért fel-fel tör belőle a régi "ésszerű" énje is, mert azért néha lehet nála tapasztalni őszinteségi rohamokat, de végül mindig jó feleség módjára megmagyarázza magának is a hülyeséget és megint minden ott folytatódik ahol abbamaradt.


Válás? Hát, szerintem sem fog elválni, már csak azért sem mert anyunkat másolja akaratlanul is. Teljesen úgy csinál mindent a gyereknevelésben, a háztartásvezetésben, munkahely, célok, ... értelmében mint ahogy azt Anya csinálta, csinálja. De már tényleg nevetséges részletekbe menően is. Az egy dolog, hogy van genetikailag közük egymáshoz, de ez azért már túlzás. Legalábbis nekem, mert nekem azért általában van önálló véleményem a dolgokról, ami nem zavar ha eltér esetleg a szeretteimétől.

Szóval mivel Anya is tűrt sok-sok évig így ő is biztos tűrni fog. Szerintem azt hiszi, hogy ez a hosszú kapcsolat titka, pedig szerintem inkább az lenne, hogy oldjuk meg közösen a problémáinkat. Viszont a bibi már nála ugye akkor elkezdődik, mikor arról van szó, hogy van e egyáltalán bibi, hiszen most minden szent amit a kedves férje úgy gondol. Vagy ha nem akkor azt sem ismeri be nekünk az biztos. (Mondjuk én soha nem is kértem, hogy kritizálja a férjét nekünk, nem is erről lenne szó.)


Mi is mindig számíthattunk egymásra mind a hárman és pont ez is a bánatom oka, hogy a legutóbbi válságomkor neki akartam kiönteni a szívemet, olyan lekezelő és ellenséges lett, hogy azzal megint nagyon megbántott. Persze neki állt végül megint feljebb és ő csapta rám a telefont, majd nem vette fel,.... Aztán kb. egy hónapra rá összefutottunk és én ahogy megláttam gombóc lett a torkomban a sírástól és mondtam, hogy hiányzik így végül kibékültünk.


Szóval nagyon-nagyon köszi a válaszokat, iszonyat sokat segítettetek nekem!!!

Azt hiszem, a pár új felvetett szemszög miatt egy picit másképpen látom már a dolgokat!

Tényleg köszi mindenkinek!

:))))))))))))))

2010. szept. 23. 02:10
 14/14 anonim ***** válasza:
Nalunk is a csaladban volt hasonlo eset es azt javasolnam, hogy meg most probaljatok visszateriteni, mert kesobb eselytelen lesz, ez biztos es az evek soran egyre rosszabb lesz, sot el is fog toletek tavolodni valoszinuleg. Szoval most cselekedj, hatha meg meglatja a mondandod ertelmet. Ha nem, hat felnott, az o elete es akkor nem tudsz mit tenni.
2010. szept. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!