Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon megváltoztatta negatív...

Nagyon megváltoztatta negatív irányba a hugomat a "kedves" férje! Mit csináljak szerintetek?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a húgom pici kora óta mindig is a család közepe volt egy kicsit. Őt mindenki imádta, ő is mindenkivel kedves volt. Ha vita volt a családban, akkor ő egyből csinálta a békítő show-t, de tényleg egész picinek is. Mindig mindenki szerette, egyszerűen szeretni való volt! :)

DE megismerte "kedves" férjét, akinek - tisztelet a kivételnek - az egész családja egy öntelt, nagyképű társaság. Náluk laknak és a húgom akaratlanul is átvette ezt a bu..ó, mindig mindent én tudok a legjobban, és ha valaki ellent mer mondani akkor kb. "menj ...ba mi a ...-ot gondolsz magadról", "úgyis te vagy a hülye" és lecsapja a telefont pár szó után, ha egyátalán fel is veszi.

Nem ismeri be még azt sem amiben tök egyértelműen ő hibázott, inkább nem is beszél velünk egyátalán. Egy megfelelési kényszert látok benne, hogy nem akar alul maradni anyósával szemben (nem mintha egyébként harcolnia kellene), de olyan szinten sem, hogy a pici gyerekeket akár egy órára is odaadja neki, hogy a párjával lehessen vagy pihenhessen. Az neki kb. kudarc lenne, úgy fogja fel, hogy mint anya neki mindent meg kell tudni oldani. Ami többnyire így is van, de rá is ráférne a pihenés egy kicsit. Rátesz erre az is, hogy a párja azt mondja, hogy ha otthon ül egész nap, abban nem lehet elfáradni. Hozzáteszem két pici gyerekkel van otthon és a férje kb. semmit sem segít neki kezdetektől a gyerekek nevelésében.

Én szeretem őt, de ezt a sítlust - ami nem is ő igazból - egyszerűen nem bírom elviselni. Tényleg olyan dolgokat csinál, ami nem is ő igazából. Ebből kifolyólag elég sok nézeteltérésünk van, mert én meg módjával is, de időnként megmondom neki ha nem tetszik valami. A szüleink és a 3. testvérünk inkább mindig csendben marad, annak ellenére, hogy ők is utálják ezeket az új dolgait, meg az új stílusát, de nekem néha már begyűlik a sok negatívum és akkor kitör belőlem.

Szerintetek mit kéne csinálnom? Azt csinálni mint a többiek vagyis tényleg csendben maradni, és végig nézni ahogy a húgom szép lassan megutáltatja magát velem véglegesen?

Tudom én sem vagyok tökéletes és én is átvettem ezt-azt a páromtól akaratlanul is (mint mindenki), de nem fordultam így ki magamból mint a húgom.

Légyszi írjátok le, Ti mint kívülállók hogyan látjátok? Mit kéne csinálnom?

Köszi előre is!!!


2010. szept. 22. 12:25
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
És bocsi a regényért, de ezt nem tudtam két mondatban leírni!
2010. szept. 22. 12:27
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Mi 3-an vagyunk testvérek,és bizony az én húgom is gyökeresen megváltozott..Évekig próbáltunk a fejével beszélni,de csak annyit értünk el,hogy amikor minket meghallgatott akkor helyeselte,ígért,hogy az lesz amit tanácsoltunk..VAgy éppenséggel azt mondta el amit hallani akartunk..Így pl: Csak az utolsó pillanatban tudtunk meg,hogy a férje terrorizálta őt testileg,lelkileg(Ha nem úgy szexelt vele ahogy a férj akarta akkor elővette a fegyverét(amihez engedélye van) és avval kényszerítette) De senkinek nem mondhatta el,mert senki nem hitt volna neki..

1 év rábeszélés után végül beadta a válópert.El is vált,és most újra összejött egy gyerekkori szerelmével..fél éve élnek együtt,és a nővéremmel megint azt halljuk ki a testvérem szájából amit nem ő akar mondani,hanem a szájába rágták,hogy mondja...Nem tudom érted-e,de amikor férjnél volt akkor is sokszor szinte úgy éreztük,hogy igaz a húgom beszél,de nem ő mondja a szöveget..Lehangoló nagyon..A mostani barátjával is gondok vannak,de egyenlőre nem tudja mit tegyen..Hiába mondjuk,hogy mi lenne a helyes amíg egyedül van akkor oké,és megcsinálom..De 2 nap múlva: "Arra gondoltunk,és jó ötlet,hogy ez és ez lesz" Vagyis addigra már megint befolyásolták..

2010. szept. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem hívd el egy kávéra, agy át hozzátok és meséld el neki azt amit itt.


Tedd hozzá, hogy Te régen nagyon szeretted, mert sok pozitív tulajdonsága volt, de kezded úgy érezni, hogy ezek már kivesztek belőle. Azt is hozzáteheted, hogy megérted, miért vált ilyenné, de ha már ketten vagytok magatok között, akkor ne legyen olyan veled, mint az anyósával...



(amúgy szerintem csak akkor fog megváltozni, ha különköltöznek)

2010. szept. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
84%
ha szereti a férjét,nem tudsz tenni semmit salynos.úgyis őt választja...tapasztalat...amit majd lehet később meg fog bánni!
2010. szept. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Amúgy épp ma hallottam:


" egy párkapcsolatban élők csak akkor lehettek egészek, ha az egyének külön-külön is teljesek"

2010. szept. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

12:37 vagyok

Folytatom tovább

AZóta rájöttünk,hogy nem tudunk vele mit kezdeni,mert ő maga nem akar változni..Így én ha beszélni akar velem meghallgatom,de meg mondtam neki,nem adok több tanácsot,oldja meg maga az életét..

Te sem tudsz semmit tenni a testvéreddel,mert a húgodnak így jó ahogy van..Ha ő nem akar újra a régi lenni,akkor ti semmit nem tehettek.Bele kell törődni,hogy ő már oda tartozik,és nem hozzátok..

38/N

2010. szept. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

'12:39-első bejegyzés'

helyesen: sajnos ...

2010. szept. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia,

Megértelek, éltem át hasonlót.

A hugod nagyon kimerült és nem vesz észre maga körül dolgokat. Amikor veled olyan amilyen akkor többnyire magára haragszik. Mert nagyon-nagyon fáradt, lelkileg és testileg is (persze nincs teljesene tudatában) és ráadásul ott egyensúlyoz a "kedves" "segítőkész" férjecskéje és a családja között.(akikről úgy tudja, hogy bármit tesz is szeretik Őt) Tehát rövide: nem tudsz rajta segíteni. Az Ő útját neki kell bejárni és a harcait,( elnyomó, kihasználó férjecskével) neki kell megvivni. Annyit tehetsz, hogy szereted és melette vagy ha kell. A bunkóságait nem kell lenyelned, elmondhatod neki amit érzel és hogy mennyire megváltozott,de ne csodálkozz ha nem ért veled egyet. Szomorú, hogy abból az édes kedves kicsajsziből ezt a nőt "varázsolta" a férje, de ha Teis kiállsz mellőle és megutálod ( valóban képes lennél utálni a tesód?) azzal nem a megoldást találtad meg. Az idő... tudod! .... Hát igen vagy megoldják a nem felhötlennek tünő (hiszen megalkuvásokkal és elvárásokkal teli versenyhelyzetben levő) családi gondjaikat, vagy pár év múlva úgy is elválnak. Na akkor ,ki lesz a két gyerekével magára maradó, minden bizonnyla egy ilyen pasi mellett önbizalmában megtépázott Hugod mellett? Remélem Te és a családja. Addig csak annyit tehetsz, hogy emlékezteted magadat és néha néha Őt is hogy nem volt mindig ilyen és nem ez az igazi énje.11 évig csináltam...rossz volt...de elviselhető és utána sem jött a megkönnyebbülés mert még kb 7-8 év kellett amig magára talált a testvérem. Mostanában nekem kell a segítség, de mi soha nem hagytuk egymást cserben! Mi másra soha de egymásra mindig számíthattunk, akkor is a ha elküldözgettük egymást ...oda is. :):):)

2010. szept. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Megfelelési kényszer?

Szerencsétlen csaj egész eddig NEKTEK felelt meg, most meg a férjének akar. Nem változott semmi, csak a "kinek".

Ha otthon érett személyiséggé válhatott volna, önmaga lehetett volna, nincs az a férj, aki befolyásolja vagy megváltoztatja. Így viszont fogalma sincs, ki ő és mit akar. Csodálkozol?

2010. szept. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A hugod nem valtozott semmit, hiszen amikor elolvasod szep lassan a leirt soraidat,

akkor mar rajossz arra, hogy mar pici koraban is igy viselkedett, tehat megvolt ez a tulajdonsaga, mivel O volt a "csalad" szeme fenye, es akkor is helyt adtatok annak, hogy O Neki volt igaza, hiszen O jatszotta el a "bekito" vagy kisbiro szerepet, es akkor kellett volna leallitani, es megmagyarazni Neki, hogy ez nem az O kis feladatkorebe tartozik,

de a csalad ehelyett "szerette" es meg megis dicserte, tahat itt mar lehetoseget adott Neki erre a viselkedes modra, vagyis elismereset adta ahhoz, hogy Neki van igaza!


Most amikor mar nagyobb lett, ez igy fejlodott ki benne, es O ezt igy elte meg jonak, es mindig a csalad fenye, kozepe volt, ezert most is a maximalista modot valassza azert, hogy a masik csaladban sem maradjon le ezen a teren, igy allandoan bizonyitani akar!


Nem tudsz segiteni ezen, majd eljon az az ido, amikor a testvered rafog dobbeni magatol arra, hogy ez igy helytelen es valtoztasra van szukseg, de ezert Neki megkell szenvedni lelkileg es miutan ez megtortent es megtapasztalta azt, akkor fog csak eljutni odaig, hogy valtoztasson.


Addig fogadd el olyannak amilyen, mert mindig is ilyen volt, de Ti hunytatok szemet ennek, a tulsagos szeretettel es kenyeztetessel.

Igyekezz Vele jo kapcsolatot tartani, de ne szolj bele abba, hogy hogyan el,

amikor igy szeretettel fogsz fele fordulni, akkor nem fogod elriasztani, de ha nem, akkor elfordul Toled.


Csak szeresd Ot!

2010. szept. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!