Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Könnyen mondasz nem-et vagy...

Könnyen mondasz nem-et vagy könnyen mondod meg a negatív véleményed / válaszod olyan személyeknek akik közel állnak hozzád?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon nehéz nem-et mondanom és sokszor olyan dolgokat vállalok el amihez igazából nincs is kedvem, vagy nem is érdekel, de nem akarom megbántani a hozzám közelállókat.Ha pedig mégis nem-et mondok akkor lelkifurdalásom van, hogy cserben hagytam.- persze tudom, hogy nem így működik. Arra lennék kíváncsi, hogy nektek is ilyen nehéz, vagy ti , hogy vagytok ezzel?
2010. szept. 22. 07:21
 1/10 anonim válasza:
Én is ugyanigy érzem
2010. szept. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én könnyen, mivel a legtöbb helyzetben fontosabbnak tartom a magam érdekeit másokénál, mindegy kiről van szó... Ha valamiről úgy gondolom, nekem nem fér bele, akkor azt nem csinálom. Véleményemet is meg szoktam mondani, ebből még nem volt probléma, szerencsére értelmes emberekkel vagyok körülvéve, tiszteletben tartjuk hogy nem mindenki ugyanolyan...
2010. szept. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Eddigi életem nagy része csak igenekkel telt, de a sok igennek pánikbetegség lett a vége. Na azóta 180 fokos fordulattal megváltoztattam az életemet. Sajnos ez a betegség ébresztett rá arra, ne legyek már mindenkinek a szennyesládája, a segítője, az alattvalója. Kb. 2 éve tudok igenis határozott nemet mondani, és azonnal. Nálam már nincsenek megalkuvások, vagy hízelgések. Mondják te nem ilyen volták! Hát persze és soha többet nem leszek igenekkel teli ember, inkább mondjak nemet, minthogy a lelkemet megbetegítsem.
2010. szept. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem leginkább időhiányt szül ez a sok igen. Egész nap csak rohanok azt se tudom már hol áll a fejem. Most eljött egy olyan pont, hogy már érzem nem szabad ezt folytatni mert elkezdtek fizikai tünetek jelentkezni. De nagyon nehéznek érzem, hogy azt mondjam : márpedig NEM! - Én soha nem gondoltam, hogy ez ennyire nehéz dolog.
2010. szept. 22. 07:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
a hozzám közelállóknak igen... és szerintem egy valóban jól működő kapcsolatban (párkapcsolat, testvér, szülő, barát stb) az ember nyugodtan megmondhatja a véleményét. legyen az pozitív vagy negatív...nincs mitől tartani.
2010. szept. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen a párommal és a szüleimmel meg a legjobb barátnőmmel természetesen őszintén beszáélgetünk, megmondom a véleményem, de pl ha a barátnőm megkér, hogy menjek el vele ide vagy oda akkor arra nem tudok nem-et mondani, mert mindig arra gondolok mi van ha majd legközelebb én hívom. De pl van a főnököm, vagy van a szomszéd vagy az ismerősök vagy a kollégák...
2010. szept. 22. 08:08
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédot és ismerőst ki lehet simán iktatni, csak a fontosabb emberek maradjanak meg az igenjeidnek. Szelektálj!
2010. szept. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Barátnőm" egyszer megkért arra, hogy menjek el vele vásárolni. Vett egy miniszoknyát... hát....baccus.... az eladót megkérte, hogy hozzon egy 32-es mérete, kicsi lett. Aztán hozott egy 33-asat... az is kicsi lett ... és így ment egészen a 39-es méretig, amit legalább fel tudott húzni, de úgy nézett ki mint a kötözött sonka. Leülni sem tudott benne...kérdezte, hogy jó-e? Erre én őszintén azt mondtam, hogy esetleg próbáljon fel egy két számmal nagyobbat (az eladó nagy örömére), hogy legyen összehasonlítási alapja, de végülis ő tudja, ha jól érzi magát benne, akkor az a lényeg. Hát nem lettünk "barátnők", ugyanis amikor én hívtam, már nem jött el.



Akkor tudatosult bennem, hogy ki az IGAZ BARÁT, és ki az aki el tud fogadni olyannak amilyen vagyok, és ki az akinek csak egy bólogató kutya (régebben a kocsikban volt olyan) kell..

2010. szept. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na én is pont ilyen bólogató kutya vagyok. Nagyon nehéz nemet mondani vagy őszintének lenni úgy, hogy ne bántsak meg senkit. Rettegek a konfliktusoktól, attól, hogy utáljanak, de nagyon nehéz így élni. :(
2010. szept. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Régen én is épp ilyen voltam, 100%-ban a mindenkinek megfelelni akaró típus.

De rájöttem, hogy ez így nem jó, és próbáltam változtatni. Nem ment könnyen és hamar, de ma már legalább tudok nemet mondani. Negatív véleményem nem nagyon emlegetem.

2010. szept. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!