Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyszerűen kiborít anyám,...

Egyszerűen kiborít anyám, miért csinálja ezt velem?

Figyelt kérdés
Lassan 18 éves (lány) vagyok, nem az a kicsapongós, bulizgatós fajta, sem az a nagyon mászkálós... Mostanában viszont egyre jobban érdekelnek, szeretném élvezni az életet, koncikra járni..stb,stb, na DE, anyám egyszerűen nem enged sehova :S Mert, hogy ilyen idegenek közé, meg olyan idegenek közé nem enged.. Barátom meghívott a szülinapi bulijára és arra sem enged el, mert, hogy Ő nem ismer senkit se onnan, és csak akkor mehetnék, ha ő is fullra ismerne ott jóformán mindenkit.. egyszerűen annyira rövid pórázon tart 18 évesen, hogy az már röhej... Sajnos költözési lehetőségek is el vannak vetve.. De ez így nem állapot,mit csinálhatnék, hogy jobb belátásra bírjam? Mert ha leülök vele beszélgetni, és feljön ez a téma, hogy szeretnék végre kimozdulni, akkor már egyből ordibál, hogy nem és kész...
2010. szept. 21. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Tudod amíg az ő kenyerét eszed... Amúgy ha már 18 vagy, jogilag oda mész, ahová tetszik, nem vitethet haza. Csak ott lesz, hogy ha te lelépsz, ő kivág téged. Próbálj "nevelni" rajta, ez már azért egészségtelen mértékű törődés.
2010. szept. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rájött, hogy a lánya felnőtt, és nem akar elengedni. Tudom, nehéz, de gondolj bele, hogy ha neked gyereked lesz, te sem akarod majd elengedni, mindig is kicsi babának szeretnéd tudni, hogy mindig a tiéd legyen. Ne aggódj, csak nem akar elveszíteni. Most, hogy kirepülsz a fészekből, nyilvánvaló, hogy szomorú és ideges. Próbálj meg szép nyugodtan beszélni vele, értesd meg, hogy nem vagy már kislány. Meg fogja érteni.:)
2010. szept. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A szülők azzal csinálják a legnagyobb butaságot, ha teljes uralkodást gyakorolnak a gyerekükön. A gyerek nem beosztott, se nem alsóbbrendű. Mondd meg anyudnak, hogy te az vagy amivé nevelt, te hordozod az ő genetikáját, gondolatait, mozdulatait, de azért egy individuum vagy, aki ugyanúgy megérdemli a szabadságot, mint bármelyik más embertársad, embertársa. Ha benned nem bízik, akkor önmagában sem, mert az általa tanított elveket viszed tovább. Kérdezd meg tőle mi a célja azzal, hogy otthon marasztal, s mikorra tervezi a köldökzsinor elvágását.
2010. szept. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

zavarja hogy idegenek zözé mész, kérdezd meg akkor

hogy: melyik unokatesód akarja férjedül.?

(meg ne kérdezd!)

2010. szept. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Írok neked egy példát. Ismerek egy 18 éves lányt, most került egyetemre egy másik városba. Eddig nagymama, anya szoknyája alatt csücsült. Nem engedték sehova, tehát a burokból most kikerült és nem tud mit kezdeni magával. Állandóan hívja mamát, anyát minden kis apróságért. Jó lenne ha édesanyád megértené felnőtt a lánya, és szórakozásra, kikapcsolódásra van szüksége. Ne akarja hogy döntésképtelen felnőtté válj, pont az ő akarata miatt.
2010. szept. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Túlzott szülői féltés dolgozik Édesanyádban,azért nem enged sehova!Bár azt nem értem,hogy a barátodhoz miért nem enged el??Lehet ha betöltöd a 18-at akkor változni fog a dolog a te javadra,mivel már nagykorú vagy!Amúgy nem csodálkozom hogy félt mert amiket hallani mostanában,hogy igy meg úgy ölnek,erőszakolnak meg xy-t..,szóval valahol érthető azért az aggódása,hogy félti 1 szem lányát!
2010. szept. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van egy mondás: "amiről nem tudnak az nem fáj".

A szigorú szülőknél ezt nem árt néha alkalmazni, de csakis szigorúan 18 év felett és csak akkor, ha biztos vagy abban, hogy nem történhet veled semmi baj és nem fog utólag kiderülni, hogy füllentettél.

Én sokszor picit átírtam a valóságot, hogy ne okozzak neki aggodalmat vagy fájdalmat... ez máig is így van. Tudom, hazudni nem szép dolog... ne is hazudj. Csináld úgy, hogy amit mondasz igaz legyen, csak ne a teljes igazság. :)


Én csak ezt a tanácsot tudom neked adni. Nekem bevált. Pedig megpróbáltam én is megbeszélni vele, leülni elmondani mi bánt és hogy nagyon szeretem, és nem fog elveszíteni de egész egyszerűen nem köthet meg. De nem ért semmit. :)


Szóval szerintem csak ez a megoldás lehetséges. De ha tudtok jobbat, fülelek. :)

2010. szept. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!