Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Változhat ez még? Hogy ne...

Változhat ez még? Hogy ne közömbös legyek a ma mar felnőtt lamyomnak

Figyelt kérdés
El vagyok keseredve a lányom miatt.19 éves. Élettarsammal élünk 3 asba. Ugy érzem amit tudtam megadtam a lanyomnak, minden hónapba új ruha, kormos, fodrász,kozmetikus, magántanár. Csak h neki meg legyen mindene, ő boldog legyen! Inkább magamtól vontam meg a pénzt. Azt értem el ezzel h tisztelet nulla és azt mondta ram h közömbös vagyok neki! Ezt egy anyának hallani a lányától iszonyú fájdalom.
2022. júl. 16. 17:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%
Attól, hogy ráköltöd a pénzed, nem fog kialakulni kötődés. Valószínűleg neki nem műkörmösre lett volna szüksége, hanem egészséges anya-lánya kapcsolatra.
2022. júl. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
18%

11.: Pontosan milyen is egy egészséges anya-lánya kapcsolat?


Mondjuk azon körülményt figyelembe véve, ha pl. az anyuka egész nap azért dolgozik, hogy eltartsa a lányát.

2022. júl. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%

12: nem csak eltartotta, hanem még extra dolgokra is megkereste a pénzt. Ha ennek eredménye egy túlórázó édesanya, aki kevesebbet van otthon, illetve valaki, aki kiégve megy haza minden nap, és már nincs kedve a lányával beszélgetni, akkor jogos a feltételezés, hogy ezt a kapcsolatuk megsínylette. Nem életszerű elvárni, hogy a gyerek elnyomja az érzelmi dolgokat, objektívan átgondolja, és levonja a következtetést, hogy az anyja mennyire szereti.


Mindenre rátett egy lapáttal, hogy az anya magától vont meg dolgokat: ha ő nem ragaszkodott az igényeihez, vagy csak hogy néha magát kényeztesse, hogyan várhatta, hogy a gyerek értékelni tudja mint embert?

2022. júl. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
85%

kizárólag fizikai / anyagi dolgokat írtál le, hogy mit adtál neki.

Érzelmi elhanyagolás is létezik. Ha nem alakítottál ki vele bizalmi kapcsolatot, amiben biztonságban és szeretetben érzi magát, és kifejezheti az érzéseit, mert tudja, hogy figyelnek rá, és nem megalázzák pl... akkor még jó is, ha ki meri fejezni, hogy hoppá valami nem úgy van mint a várt "tökéletesség". Gondold újra.

2022. júl. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
56%

Igaza van.


Apám is mindent megadott. Pénz, pénz, pénz.


De egy jó szót? Vagy segítséget, amikor tanácsot kértem tőle, hogy mit tegyek? Ja, azt nem, de tessék itt egy 20-as, és most hagyj békén.


Mégis milyen lenne a kapcsolatom ezek után vele? Megvetem, mert soha semmiben nem támogatott érzelmileg.

2022. júl. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
35%

Ó, bárcsak nekem lett volna olyan apám, aki legalább egy 20-ast adott volna !!!


Nem tudtok ti semmit megbecsülni, az a baj!


A kérdező lánya meg nem tudom, hogy mit szólt volna hozzá, ha egyáltalán semmit sem kapott volna az anyjától, még egy vasat se....


Én ezt hálátlanságnak tartom és én meg az olyanokat vetem meg, akik nem képesek a köszönömre.

2022. júl. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
35%

Nem, nincs igaza a leányzónak!


De majd rájön, ha az anyja már nem lesz - feltéve, ha van benne némi EQ....

2022. júl. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
75%

Ha a mindent megadtál alatt azt érted, mint amit az anyám, akkor el kell keserítselek.

Hiába halmoz el (esetenként kéretlenül) anyagiakkal, ha mellette érzelmileg sivár az egész kapcsolat. Folyton a szememre hányja azokat a lemondásait is, amit a fene nem kért tőle, nem is volt szükséges. Mellette viszont ha mondani akartam neki valamit, akkor a képembe vágja, hogy nem érdekli, nem reagál, telefonozik közbe, ha közös programot akarok vele, ami lehet egy séta, egy film itthon, végig siránkozza, hogy miért kell ehhez ő is, ha meg ő választ közös programot, pl kertészkedés, akkor végig veszekszik velem, hogy rossz helyre léptem, holott a lábnyomát követtem, majd a szememre hányja, hogy ezt a programot miért nem tudom élvezni.

És feldughatom a seggembe a random 20 ezres ajándékot, amit sose kértem, ha normális időt nem tudok a saját anyámmal tölteni, beszélgetni vele, erre mellé még azt is hallgathatom, hogy neki milyen rossz MIATTAM.


Szerintem nálatok is ez lehet a baj, legalább részben. Vagy hát erre tudok következteti az alapján, hogy csak az anyagiakat említed. Hogyan tudtok egymással beszélgetni? Bizalmas-e a viszony? Van bármiféle kellemes, közös időtöltés?

2022. júl. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!