Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a családom nem...

Mit tegyek ha a családom nem hagy játszani a szabadidőmben? 20F

Figyelt kérdés
Munka mellett pihenőnapokon PS5-ön szoktam játszani haverokkal, max délután még lemegyek edzeni és ennyi egy átlag napom, és a családom, főként a bátyám ezt sehogy nem akarja elfogadni. Azt várják el, hogy mindennap menjek bulizni csak mert nyár van, de nem értik meg, engem nem töltenek fel a bulik, mert aszociális vagyok, elég ha havonta 1-2x haverokkal elmegyek valahova. Sokszor van, hogy éppen egy online játékban match közepén vagyok ami tétre megy, és szándékosan lekapcsolják az áramot, vagy a netet. Ezt már számtalanszor megjátszották, és csak röhögnek rajta. A rezsibe egyébként beleadok.
2022. júl. 14. 13:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
66%
Albérlet?
2022. júl. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
22%

Munka, PS5, néha edzés - ennyi egy átlag nap.


Mennyi idő b*szol el játékkal naponta? 5-6 órát?


Nem úgy tűnik, hogy sok kapcsolatod lenne a való világgal. Szerintem ideje lenne szembenézned azzal, hogy komolyan játékfüggő vagy, ami kb olyan, mint a drogfüggőség. Emiatt nem is nagyon tudsz IRL kommunikálni emberekkel, szóval félsz társaságba menni, mert kényelmetlen számodra ezzel szembesülni, inkább az online világba menekülsz.


Fogadok, hogy a havi 1-2 sörözést is játékos haverokkal csinálod.


Szerintem a családod látja, hogy nem kicsit szánalmas az életed, hogy 20 évesen, felnőtt fejjel ezzel b@szod el az idődet és féltenek, hogy élhetetlen vagy és az is maradsz most már.


Te meg emiatt rinyálsz, és belesüppedsz a tehetetlenségbe, és ahelyett, hogy megpróbálnál valamit változtatni ezen, itt sírdogálsz a gyk-n.

2022. júl. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
66%

Költözz el, verd ki a balhét, próbáld meg megbeszélni velük normálisan.

Vagy kend be szarral a bátyád párnáját.


Válaszd azt ami tetszőleges számodra.

2022. júl. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
80%
És ilyenkor te hogy reagálsz?
2022. júl. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
22%

"online játékban match közepén vagyok ami tétre megy“


Ez azért érdekelne engem. Milyen tétre? Én is költök néha online játékra, de sose annyit, ami zavarna, ha valami miatt eltûnik. Ha te pénzt veszítesz ezeken a játékokon, mert ezek szerint mindig pont akkor megy valami “tétre" amikor lekapcsolják az áramot, akkor elég gyakori dolog lehet. Ez esetben engem is zavarna, ha ilyesmikre folyik el a pénzed.

2022. júl. 15. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

"Csúnya dolog, de én bosszút állnék. Éjszaka közepén, mikor alszanak, ordítva berontanék hozzájuk, hogy miért kapcsolták le előző nap az áramot. "


Tudod, ezt maximum KÉTSZER tehetné meg, utána kitenném a lakásból szülöként! Egyszer még elnézném, mondván, hogy lehet, hogy éppen rossz napja volt, de másodszorra már nem, mehetne, amerre lát.

2022. júl. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

16-os, ilyeneket szoktak itt indulatból írni, de ez nem olyan egyszerű. A fiú be van oda jelentkezve. Kényszerkijelentés szóba sem jöhet, mivel ténylegesen ott lakik. Amíg pedig be van jelentkezve, addig, ha nem engedik be a lakásba, akár rendőrt is hívhat és a rendőr (miután ellenőrizte, hogy tényleg oda van bejelentkezve), akár lakatossal fel is töretheti az ajtót, hogy a fiú bemehessen az otthonába.

Tetszik, nem tetszik, itt mindkét félnek törekednie kell a békés egymás mellett élésre, nem ellehetetleníteni egymás életét.

2022. júl. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem betegesen sokat játszik, szabadidejében PS5-tel játszani haverokkal semmiben nem különb, mint sétálni parkban. Mindenkinek joga van úgy élni, ahogy akar. Emellett testmozgást is végez, dolgozik, de nem életmóddal kapcsolatos tanácsadást kért tőlünk és ez nem is az a kategória. A rezsibe belead, ha meg kifizeti a részét, akkor joga van használni az áramot. A kérdés leírásából az derül ki, hogy a család jókat szórakozik azon, hogy ő épp nagyon benne van a játékban, erre fogják és lenyomják az áramot, és jót nevetnek rajta, számtalan esetben. Ez szemétség, bárhogy is nézzük. Én a helyedben elkezdenék spórolni albérletre. A családi kötelék alapja a kölcsönös tisztelet, attól mert a szülő az szülő, ő sem tehet meg mindent. Én összehívnám a család minden tagját a nappaliba, a sarkamra állnék, és elmondanám nyugodt hangnemben, hogy elegem van abból, hogy azzal szórakoznak, hogy amikor épp kikapcsolódok, akkor ők lekapcsolják az áramot, és ezen jót röhögnek. Megmondanám, hogy ez nekem rosszul esik, és fejezzék be, nem azért adok bele a rezsibe, hogy az áramot ne használhassam. És ne mondják azt, hogy vicc volt, mert a vicc egyszeri dolog, utána már csak gonosz szivatás az egész. Ha ezek után még mindig lekapcsolgatják az áramot, én is lekapcsolnám nekik akkor, amikor ők bambulják ugyanúgy a tévét vagy a számítógépet. Ha meg nem állnak le, nem értik meg, és továbbra is veled bohóckodnak, akkor szerintem a legjobb az albérlet.
2022. júl. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
13%

#18

Az, hogy valaki BETEGESEN SOKAT JÁTSZIK, azt nem az határozza meg, hogy a szabadidejében csinálja-e vagy máskor.


A legtöbb nőtlen, gyerektelen embernek elég sok szabad ideje van naponta munka után is. Ha ennek a szabadidőnek a nagy részét számítógépes játékkal tölti rendszeresen, minden nap, az FÜGGŐSÉG.

2022. júl. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
88%
És te honnan állapítottad meg, hogy betegesen sokat játszik-e? Lemérted hány órát játszik megszakítás nélkül? Más betegesen sokat néz animét, filmeket, mindegyiktől kifolyik csak az ember szeme, de ha valakinek ez kell, akkor csinálja ezt, még mindig jobb, mintha alkoholfüggő lenne. Amúgy meg, továbbra sem életmóddal kapcsolatos tanácsadást várt tőlünk. A kérdés megválaszolása szempontjából teljesen irreveláns, hogy mennyit játszik és függő-e. Az nem segítség függőség esetén sem, hogy váratlan helyzetekben lekapcsolják az áramot, ez nettó bunkóság akkor is. Ettől nem fog leszokni, csak a családdal való kapcsolat megy tönkre.
2022. júl. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!