Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a családom egy része...

Ha a családom egy része vidéki proli, azt hogy fogadjam el nyugodtan?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok a megfogalmazásért, én sem szeretem ezt a jelzőt, de rájuk egyszerűen nincsen jobb szó.

Ha valamiben nem értek velük egyet, esetleg addig mondják a hülyeségüket, hogy elmondom a véleményemet, akkor is én vagyok a buta és a tájékozatlan.

Ott élnek egymás hegyén-hátán, a nagyszüleim, a nagynéném és a férje és nekik a két gyerekük. 4 felnőttre és 2 gyerekre van két 20+ éves kocsi, meg egy olyan ház, aminek a berendezése még a Kádár-korszakból maradt itt.

Lehet szerény körülmények között is élni, ahhoz tényleg semmi közöm. De a gondolkodásuk is borzalmasan korlátolt.


Pl. mondja nagynéném, hogy mióta nyár van, mindig le van égve az arca és utána hámlik, az én bőröm mitől ennyire szép. Mondtam, hogy fényvédőzök egész évben, nyáron, tavasszal 50 faktorossal kenem az arcomat, késő ősszel és télen 30-cal. Erre hallgathattam fél óráig, hogy az mennyire hülyeség és pénzkidobás, nem kell minden hülyeséget elhinni, amit reklámoznak és hogy bezzeg a dédanyám a földeken dolgozta le az életét a tűző napon, fényvédő nélkül, mégsem ismerte a bőrrákot, mint akkor senki más sem.

Vagy mikor a kisebbik unokatestvérem pici volt (baba konkrétan) és a bal kezével nyúlt valamiért, vagy azt használta evéskor, mindig kivették az adott dolgot a kezéből és átrakták a jobba, "hogy ne legyen bal kezes". Most a nagyobbik lánynak nem engedik leborotválni a lábát, hónapját 12 évesen, mert hogy "erősebb lesz majd a szőr tőle".

Vagy hogy én miért nem főzök magamra, mit gondolnak az éttermekben, hogy egyedül beülök enni. Mondom semmit, mit gondolnának? Ez a munkájuk, ezért vannak nyitva. Válasz: "áhh nem úgy van az"... Régen is ha ott voltam és mondjuk pizzát szerettem volna rendelni, nem lehetett, mert hogy a futár milyen lustának fog minket gondolni, hogy a 10 percre lévő pizzériából rendelünk házhoz.

Miért járok autóval, mikor vonat is megy már szinte mindenhová és sokkal kényelmesebb csak felszállni és ülni, pihenni, mint figyelni a forgalomra, vezetni.


20 perc után általában már 180 a vérnyomásom tőlük, mert tényleg mindig a butaságot mondják csak és meggyőződésük, hogy igazuk van.

Ráadásul nem is falun élnek, hanem egy nagyobb vidéki városban.


2022. júl. 14. 12:46
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
91%

Hm. Némileg értelek, az én rokonságomban (leginkább a házassággal szerzett rokonságomban) is jelen van a "proliság". Ami alatt én inkább olyan dolgokat értek, hogy: a fogai fele hiányzik, de nagyképernyős okostévét vesz fogpótlás helyett; mindent ivással kell ünnepelni/levezetni/meggyászolni/tudomásul venni, és erőszakosan tukmálni kell a pálinkát arra, aki nem kér; nem érti, miért nem képezhet kivételt egy jogszabály alól, mikor ő "csak egy kicsit, és különben sem arra használja, és nem árt vele senkinek" - és hőbörög.

De sosem az volt velük a bajom, hogy csak régi bútorra, öreg kocsira futja nekik. Sőt az egyik ilyen rokonnál mindig néztem a düledező, csálé, lógó ajtajú konyhaszekrényt, és arra gondoltam, bár kisegíthetném őt egy jobbal. De annyira mi sem vagyunk eleresztve, hogy konyhabútort vegyünk másnak. Te ebben a témában felszínes, kivagyi bunkónak tűnsz.


Ami a viselkedést, szemléletet illeti, én úgy kezelem, hogy:

- nem járok túl gyakran

- igyekszem semleges dolgokra terelni a témát, vagy inkább az ő dolgaikról érdeklődni

- az olyasmivel, ami nincs közvetlen hatással rám, nem foglalkozom (te nem tudom, miért akadsz fenn a bútoron. A tiéd, neked kell használni? Nem. Akkor meg nem mindegy?)

- ha valamiben nagyon nem értek egyet, de úgysincs jelentősége, azt valami semmitmondó lózunggal ütöm el ("van ez így", "kinek hogy"), vagy hallgatok

- és örülök a közös pontoknak. Sokszor akad valami, amiről jól el lehet beszélgetni olyannal is, akivel nem sok közös van bennetek. A legtöbb "proli" rokonom jókat tud sztorizni. Szóval amúgy valamilyen szempontból szerethetők.


A lehülyézés tényleg védhetetlenül rossz és idegesítő szokása a rokonaidnak, de ha tudod úgy görgetni a beszélgetést hogy ne te legyél a téma, azzal kivédhető. A többi meg nem vészes.

2022. júl. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!