Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a családom egy része...

Ha a családom egy része vidéki proli, azt hogy fogadjam el nyugodtan?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok a megfogalmazásért, én sem szeretem ezt a jelzőt, de rájuk egyszerűen nincsen jobb szó.

Ha valamiben nem értek velük egyet, esetleg addig mondják a hülyeségüket, hogy elmondom a véleményemet, akkor is én vagyok a buta és a tájékozatlan.

Ott élnek egymás hegyén-hátán, a nagyszüleim, a nagynéném és a férje és nekik a két gyerekük. 4 felnőttre és 2 gyerekre van két 20+ éves kocsi, meg egy olyan ház, aminek a berendezése még a Kádár-korszakból maradt itt.

Lehet szerény körülmények között is élni, ahhoz tényleg semmi közöm. De a gondolkodásuk is borzalmasan korlátolt.


Pl. mondja nagynéném, hogy mióta nyár van, mindig le van égve az arca és utána hámlik, az én bőröm mitől ennyire szép. Mondtam, hogy fényvédőzök egész évben, nyáron, tavasszal 50 faktorossal kenem az arcomat, késő ősszel és télen 30-cal. Erre hallgathattam fél óráig, hogy az mennyire hülyeség és pénzkidobás, nem kell minden hülyeséget elhinni, amit reklámoznak és hogy bezzeg a dédanyám a földeken dolgozta le az életét a tűző napon, fényvédő nélkül, mégsem ismerte a bőrrákot, mint akkor senki más sem.

Vagy mikor a kisebbik unokatestvérem pici volt (baba konkrétan) és a bal kezével nyúlt valamiért, vagy azt használta evéskor, mindig kivették az adott dolgot a kezéből és átrakták a jobba, "hogy ne legyen bal kezes". Most a nagyobbik lánynak nem engedik leborotválni a lábát, hónapját 12 évesen, mert hogy "erősebb lesz majd a szőr tőle".

Vagy hogy én miért nem főzök magamra, mit gondolnak az éttermekben, hogy egyedül beülök enni. Mondom semmit, mit gondolnának? Ez a munkájuk, ezért vannak nyitva. Válasz: "áhh nem úgy van az"... Régen is ha ott voltam és mondjuk pizzát szerettem volna rendelni, nem lehetett, mert hogy a futár milyen lustának fog minket gondolni, hogy a 10 percre lévő pizzériából rendelünk házhoz.

Miért járok autóval, mikor vonat is megy már szinte mindenhová és sokkal kényelmesebb csak felszállni és ülni, pihenni, mint figyelni a forgalomra, vezetni.


20 perc után általában már 180 a vérnyomásom tőlük, mert tényleg mindig a butaságot mondják csak és meggyőződésük, hogy igazuk van.

Ráadásul nem is falun élnek, hanem egy nagyobb vidéki városban.


2022. júl. 14. 12:46
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
87%

Figyi, attól még hogy neked a luxi életszínvonal tetszik, nekik meg régi Suzukira futja, amibe befér az egész család, attól még lehetnek jó emberek.

Kicsit vegyél vissza az arcodból, és ha neked ennyire terhes hogy hívnak magukhoz (vélhetően jó szívvel), akkor maradj otthon. Esetleg elmondhatod nekik, hogy mekkora prolinak tartod őket, és akkor többé nem is fognak hívni, így megoldódik a gondod.

2022. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Persze, nem rossz emberek vagy bűnözők, csak látszik rajtuk, hogy kicsit tanulatlanok, nem annyira tájékozottak.
2022. júl. 14. 13:25
 13/41 anonim ***** válasza:
93%

Van, amiben neked adnék igazat, van amiben nekik.

Pl. a 9-es kommented alapján én téged kerülnélek széles ívben.

Igazából ők is, te is prolik vagytok a magatok módján. Ők a vidéki prolik, te a nagyvárosi sznob proli vagy. Nem is tudnád letagadni a véredet. Közülük való vagy, és a nagyvárosi létben ugyan más viszonyítási pontokat szereztél, másképp vagy proli, de az vagy, ugyanúgy mint ők.

2022. júl. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
86%

"De őszintén, mi az embernek az első gondolata, mikor meglát egy ezeréves Suzukit, benne hátul két gyerek + nagymama, elől meg a szülők? Nekem általában az, hogy "úristen, hogy lehet így élni"."


Ezzel buktattad le magad, hogy troll vagy.

Ennyire csak nem beképzelt senki. De ha mégis, akkor is van annyi esze, hogy nem írja le, mert tudja, hogy neki fognak esni érte.

2022. júl. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

Nem vagyok proli egyáltalán. Sznobnak bizonyos dolgokban igen, sznob vagyok, de proli nem.


Miért esne nekem bárki azért, mert leírom, hogy senki nem arra vágyik, hogy 45-47 évesen az anyjáékkal lakjon a régi emeleti gyerekszobában és egy ezeréves kocsi legyen az összvagyona?

2022. júl. 14. 13:31
 16/41 anonim ***** válasza:
91%

És akkor mi van, ha "nem annyira tanultak"? Az én családomban se mindenki atomfizikus, még kevesebben tagjai a MAgyar Tudományos Akadémiának, vannak egyetemi professzor rokonaim és olyanok is, akik jóval, JÓVAL alacsonyabb végzettségűek. És? Nem ezen múlik, hogy kedvelem-e őket.

Ha te nem kedveled ezeket a rokonaidat, akkor légy egyenes, állj eléjük és mondd, hogy te többet nem jössz, ne hívjanak. Kész.

2022. júl. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

Attól, mert valaki nem professor emeritus, még az általános dolgokkal tisztában lehet.

Pl. hogy igenis bőrrákot kaphatsz, ha a nyári napsütésben fényvédő nélkül mászkálsz. Vagy hogyha a kiskamasz gyerek sz_rul érzi magát attól, hogy borzalmasan szőrös lány létére, akkor elviszem kozmetikushoz vagy veszek neki egy borotvát és elolvasom az interneten, hogy a szőrtelenítéstől nem lesz erősebb, több a szőr később a kezelt területen.

2022. júl. 14. 13:34
 18/41 anonim ***** válasza:
89%

Nem mész hozzájuk, ennyi.


A közös nagyszülők halála után az én kapcsolaton is megszakadt az apai rokonokkal, pedig egy kerületben lakunk.


Sőt, egyik nagyapám úgy nem volt beszélő viszonyban az egyik testvérével bő 20 éve a halála előtt, hogy autóval negyed órára laktak egymástól.


Ha a rokonaid vidéken élnek, akkor pláne kivitelezhető. Egyszer, kétszer valami átlátszó indokkal nem mész, többet nem fognak keresni.

2022. júl. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
81%

A "sütögetés" az az, hogy ilyen összetákolt homemade grillsütőn csinálnak szenes, mócsingos húsokat.



Ilyenkor ajánlhatod, hogy süssetek grill kolbászt pl, aztán eszel abból.



Ezer éves Suzuki? Legalább van autójuk, sok embernek egyáltalán nincs.

2022. júl. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
81%

Tudod mi jut eszembe mikor meglátok egy suzukit két gyereküléssel?

Hogy mennyivel inkább lennék olyan mint ő, mint te kérdező.

2022. júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!