Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a családom egy része...

Ha a családom egy része vidéki proli, azt hogy fogadjam el nyugodtan?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok a megfogalmazásért, én sem szeretem ezt a jelzőt, de rájuk egyszerűen nincsen jobb szó.

Ha valamiben nem értek velük egyet, esetleg addig mondják a hülyeségüket, hogy elmondom a véleményemet, akkor is én vagyok a buta és a tájékozatlan.

Ott élnek egymás hegyén-hátán, a nagyszüleim, a nagynéném és a férje és nekik a két gyerekük. 4 felnőttre és 2 gyerekre van két 20+ éves kocsi, meg egy olyan ház, aminek a berendezése még a Kádár-korszakból maradt itt.

Lehet szerény körülmények között is élni, ahhoz tényleg semmi közöm. De a gondolkodásuk is borzalmasan korlátolt.


Pl. mondja nagynéném, hogy mióta nyár van, mindig le van égve az arca és utána hámlik, az én bőröm mitől ennyire szép. Mondtam, hogy fényvédőzök egész évben, nyáron, tavasszal 50 faktorossal kenem az arcomat, késő ősszel és télen 30-cal. Erre hallgathattam fél óráig, hogy az mennyire hülyeség és pénzkidobás, nem kell minden hülyeséget elhinni, amit reklámoznak és hogy bezzeg a dédanyám a földeken dolgozta le az életét a tűző napon, fényvédő nélkül, mégsem ismerte a bőrrákot, mint akkor senki más sem.

Vagy mikor a kisebbik unokatestvérem pici volt (baba konkrétan) és a bal kezével nyúlt valamiért, vagy azt használta evéskor, mindig kivették az adott dolgot a kezéből és átrakták a jobba, "hogy ne legyen bal kezes". Most a nagyobbik lánynak nem engedik leborotválni a lábát, hónapját 12 évesen, mert hogy "erősebb lesz majd a szőr tőle".

Vagy hogy én miért nem főzök magamra, mit gondolnak az éttermekben, hogy egyedül beülök enni. Mondom semmit, mit gondolnának? Ez a munkájuk, ezért vannak nyitva. Válasz: "áhh nem úgy van az"... Régen is ha ott voltam és mondjuk pizzát szerettem volna rendelni, nem lehetett, mert hogy a futár milyen lustának fog minket gondolni, hogy a 10 percre lévő pizzériából rendelünk házhoz.

Miért járok autóval, mikor vonat is megy már szinte mindenhová és sokkal kényelmesebb csak felszállni és ülni, pihenni, mint figyelni a forgalomra, vezetni.


20 perc után általában már 180 a vérnyomásom tőlük, mert tényleg mindig a butaságot mondják csak és meggyőződésük, hogy igazuk van.

Ráadásul nem is falun élnek, hanem egy nagyobb vidéki városban.


2022. júl. 14. 12:46
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
87%
Jajj, hogy egyem a kis szívedet. Két egyetem!? Húúú, hát az már valami. Legalábbis úgy kellene kezelni téged, mint az angol királynőt.
2022. júl. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
76%

"Ott élnek egymás hegyén-hátán, a nagyszüleim, a nagynéném és a férje és nekik a két gyerekük. 4 felnőttre és 2 gyerekre van két 20+ éves kocsi, meg egy olyan ház, aminek a berendezése még a Kádár-korszakból maradt itt."


Fogadjunk hogy te egy villában élsz, és Audival, vagy BMW-vel járkálsz. Mert kb. azok szoktak így nyilatkozni a szegényebb rétegről 😀

2022. júl. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

Miért ne érhetnék rá attól, mert van két diplomám?

Kötelező azonnal megszakadni a munkában, ha lediplomázom?


Ne személyeskedjetek már ennyire, nevetséges.

2022. júl. 14. 14:05
 34/41 anonim ***** válasza:
95%

Csak arra céloztam, hogy nagyon sokat nem tudsz meg az életről, mert fiatal egyetemista vagy. ;)

De hogy a kérdésedre válaszolják (hogyan fogadd el nyugodtan..?): mivel úgy is olyan okos, széles látókörű értelmiségi vagy, beláthatod, hogy egyébként is fizajkai képtelenség hogy a földön élő összes ember BMWt vezessen suzuki helyett, meg wagyu steak-et mocsingos hús helyett + a sokszínű, különböző értékrend értékes a világ szamara, sőt halas lehetsz, hogy kisebb az ökológiai lábnyomuk, hiszen annál több erőforrás jut neked fényvédő krém vásárlására.

2022. júl. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintük te naiv kis buta vagy, szerinted meg ők prolik. 1-1.

Továbbra is az a legpraktikusabb tanács, hogy ha nem csíped őket, ne menj oda.

2022. júl. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
98%

"a dédanyám a földeken dolgozta le az életét a tűző napon, fényvédő nélkül, mégsem ismerte a bőrrákot, mint akkor senki más sem."


Erre vitatkozás helyett szerintem lehet pl. azt mondani, hogy igen, tényleg szerencse, hogy a dédi egészséges volt, és szép kort megért, vagy hogy pl. az ő generációjuk valószínűleg sok más szempontból is egészségesebb életet élt, pedig sok tekintetben jóval nehezebb éltük volt, mint nekünk most, stb.


Szerintem az ilyen helyzetekben érdemes elfogadni, hogy a másik máshogy gondolja, más a nézőpontja, más az értékrendje, mások a prioritásai és érdemes inkább a közös pontokat keresni, mint azt, hogy mi mindenben nem értetek egyet.


Nekem pl. már régen nem nyomógomb, ha valaki hangot ad annak, hogy máshogy lát dolgokat, vagy máshogy csinálna dolgokat a helyemben, idővel megtanultam ezt semlegesként kezelni.


Ha viszont valaki állandóan kritizál, kéretlen meglátásai, tanácsai vannak az életemmel kapcsolatban, akkor van bennem egy egészséges határtartás, ami eljuthat odáig végső esetben, hogy nem keresem többé az illető társaságát.


Ha a számodra idegesítő megnyilvánulásaik ellenére szeretnéd tartani a kapcsolatot ezekkel a rokonokkal, akkor szerintem egyrészt próbáld nem a személyed ellen irányuló "támadásnak" tekinteni, hogy máshogy látnak dolgokat, és ennek hangod is adnak, másrészt próbáld olyan témák irányába terelni a beszélgetést, amiben kevesebb az egyet nem értés - pl. ha érdekel, akkor beszélgethettek a nagyszüleid és a nagynénék fiatalkori élményeiről, emlékeiről, nézegethettek régi fotókat, mesélhetnek arról, hogy miben volt más akkor az életük, stb. - feltéve persze, ha érdekel téged.

2022. júl. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
93%
A szerénység nem olyasmi amit papíron diplomával osztanak....
2022. júl. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
95%

Kicsit (?) szomorú lettem kérdező az írásodtól. Talán mert én is proli vagyok? Két diplomám sincs.

Miért ne lenne jó a 20 éves autó? A kádár időszaki bútor?

Talán ha legközelebb ellátogatsz, vihetnél egy fényvédős arckrémet, kedvesen, nem kiojtatva átadni, Kati néni, próbálja ki, nekem bevált.

Lehet, hogy ezek a prolik hamarabb segítenének ha bajba kerülsz, mint a csili-vili ismerőseid, akiknek az azámít, milyen évjáratú az autójuk, mikor cseréltek bútort utoljára.

2022. júl. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
94%
Az a baj, te is proli vagy. Remélem majd egyszer megbékélsz ezzel a helyzettel és nem fogsz félni attól, hogy valaki nem tart majd értelmiséginek.
2022. júl. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
93%
Te meg életképtelen vagy, ha erre innen vársz választ, és nem vagy képes megoldani
2022. júl. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!