Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit nyújtottak a szüleid?

Mit nyújtottak a szüleid?

Figyelt kérdés
Anyagi és érzelmi téren egyaránt. Kort és nemet is ha lehet...
2010. szept. 20. 01:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Zsebpénzt nem kaptam, ruhákat úgy 2 havonta, amire szükségem volt épp, azt megkaptam, ha nem is azonnal. Lakást, kocsit kaptam. Érzelmi téren meg szeretetet, nagyon sok bizalmat és bármit elmondhattam nekik (illetve csak anyunak, meg a nevelőapámnak, mert apám nem élt velem). Tanítottak, taníttattak, önállóságra neveltek, de ugyanakkor védtek is. Állandó támaszaim még most is.

21L

2010. szept. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

A szuleim mindig mindent megadtak, amire szuksegem volt. Emellett lattam, hogy hogy kell takarekoskodni, igy nekem ezzel sosem volt gondom. Nem koltok felesleges dolgokra, olyan vagyok, mint a szuleim, igy anyagi gondjaim nekem sincsenek, ahogy nekik sem voltak. Szoval nagyon fontos dolgot nyujtottak azaltal, hogy a mintajuk ilyen volt.


Mindemellett volt olyan tini koromban, hogy sokszor ereztem, hogy nem figyelnek ram elegge, de talan ez masoknal is elojon ilyen korban. A szuleim olyanok voltak, akik ugy gondolkodtak, hogy amit akarok, azt megveszik, megadjak minden szinten, de aztan ott a TV meg a szamitogep, azzal toltsem a szabadidomet. Mindenkinek meg volt a sajat szobaja, es mindenki ott foglalja le magat. Es en utolag jottem ra, hogy ez nem volt tul jo, viszont most, hogy mar en is szulo vagyok, megertem, hogy egy szulo a kakis-pisis-allandoan csak a gyerekkel foglalkozo idoszak utan mar tud ott lenni annyit, igenyli, hogy visszakapja a szabadsagat es ne a gyerekkel jarkaljon el hetvegen mondjuk kirandulni. Szoval erzelmi tekintetben sokszor furcsan ereztem magam tinikent, de ez tini korom utan megszunt. A szuleim is elkezdtek felnottkent kezelni. Mar nem elek Magyarorszagon, de soha nem problemazunk, nincsenek veszekedesek (soha nem is voltak), erzelmileg a tavolsag kozelebb hozott minket akarmilyen furcsan is hangzik. Ketnaponta beszelek veluk kb. 1 orat. Minden rendben van, es imadjak az unokajukat, a ferjemet, mindenkit. Nagyon elfogado emberek, ez pedig sokat segit, mert nincs veszekedes. Orulok, hogy ezt adtak at nekem is. Persze van par aprobb dolog, amit en szulokent maskepp fogok csinalni (szerintem mindenkinek van), de alapvetoen nagyon jo szuleim vannak. Ha 10-es skalan kellene pontozni, azt mondanam, hogy anyagilag 9-et nyujtottak, erzelmileg gyerekkoromban 5-ost, most olyan 8-ast.


24/N

2010. szept. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Anyagi téren a minimálisat szinte. Ami kicsit eltért ettől azt a mai napig felhántorgatják.


Érzelmileg kb. semmit. Elég nehéz érezni olyas valaki iránt bármit is, aki saját sikertelenségét veréssel vezette le rajtam.

2010. szept. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
tésztát. reformkor. nem.
2010. szept. 20. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Anyagi téren mindent amit lehet (márnem úgy értem hogy minden héten új ruhatár, stb, de ha kellett valami azt megkaptam), érzelmi téren többet mint amennyit elviselek. Nem vagyok túl.. szeretetéhes, tökéletesen megvagyok egymagam, utálom megbeszélni a dolgokat, testi kontaktus minden formáját kerülöm ha lehet.. szóval nekem egy kicsit sok volt ez.

19L

2010. szept. 20. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Anyagiak: karacsonyi-szulinapi stb. ajandekkent zoknik, vagy amit eppen kinottem vagy lerohadt rolam. (Jomoduak voltak, ha nem is ko"-gazdagok, de volt kulfoldi nyaralas, nyaralo kiadva "zimmer frei" - sajat lakas stb.

Erzelmileg: "mi fiut vartunk, erre te jottel..."

No comment.

2010. szept. 20. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Igazából senki nem feglalkozott velem. Apa dolgozott, anyukám részeg volt, nagyjából így lehetne jellemezni a gyermekkorom. Anyagilag kezdetben mindent megkaptam, aztán később apát leszázalékolták és már nem tudta finanszírozni anyám ivászatait. De a piát anya mindenképpen megvette, ha az volt az ára, akkor nem ettünk.

Végül 18 évesen, érettségi után főiskolára mentem és elköltöztem otthonról. Mivel anyagilag is függetlenné váltam, így többé nem bánthatott senki. Hála Istennek édesapám is elvált anyutól. Apukámmal tartom a kapcsolatot most is, édesanyámat azóta nem láttam.

2010. szept. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Érzelmileg semmit.Anyám alkoholista volt, apám nem törődött velem, a Nagyi nevelt.Ő tőle viszont mindent.Érzelmileg főleg, de anyagilag is ő biztosította a mindennapi élethez szükséges dolgokat.Aztán anyám mielőtt meghalt, vett nekem egy lakást, a sajátja árából.Talán így akart kompenzálni...
2010. szept. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem mindent megadtak a szüleim ami tőlük telik. Anyagilag és érzelmileg is. És ez a mai napig így van, anyagilag talán már erejükön felül támogatnak, fogalmam sincs hogy csinálják.

26N

2010. szept. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

megtanították,milyen ne legyek az életben. agresszív,alkoholista,pénzszóró,lusta,naív. a lustaságon kívül azt hiszem mindent sikerült megtanulnom. ilyen szemszögből még nem is néztem,de a gyerekkorom verései,ütlegelései és az,mikor nincs kaja de bagó van megtanítottak az ésszerű költekezésre,logikus gondolkodásra.

mióta külön vagyok párommal,próbálok így élni.

17L

2010. szept. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!