Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nos Unokatesóm...

Mit tegyek? Nos Unokatesóm meghalt balesetbe. És van egy kislánya aki 6 hónapos.

Figyelt kérdés
Az apja már születése előtt elhagyta őt. Nagyszüleire nem lehet számítani mert az egyik alig tudja ellátni magát. a másik nagyszülei pedig meghaltak Nem akarom hogy árvaházba kerüljön, szóval arra a döntésre jutottam hogy én örökbe fogadom. Na de ezt a döntést elmondtam a páromnak is aki teljesen kiakadt.! Hogy miért akarnám én stb... De úgy érzem hogy annak a kis csöppségnek szüksége van rám! Köszönöm a válaszokat! 25N
2010. szept. 19. 11:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%
Beszéljétek át, ne egyszer, ne kétszer, és ne dönts egyedül, mert nincs jogod a másik ember életét is megváltoztatni, aztán meg majd itt rinyálsz, hogy elhagyott.
2010. szept. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Sztem jól tesze ha örökbe fogadod,ez nagyon szép tőled.A párod meg majd megbékél.

Apukája egyébként le is mondott róla?

2010. szept. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

A párod nincs melletted jóban-rosszban.

Ez alap!!!, hogy ha a családban valaki bajban van, akkor mindannyian segítségére sietünk.

Most hol van a kicsi??

Ha nem akarjátok intézménybe adni, és nem tudod magadhoz venni (a párod miatt), viszont szerető családot akarsz neki, akkor írj nekem privit. Tudok segíteni, de ötletet adni biztosan.

2010. szept. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az apja teljesen lemondott róla!. most a kicsi az a unókanővérem nagynénijénél van...
2010. szept. 19. 11:13
 5/16 anonim ***** válasza:
60%

előzőnek:

miért priviben akasz ilyeneket megírni, ez másoknak is hasznos, de így meg olyan illegális fílingű

2010. szept. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Abszolút megértelek, nemrég fogadtam örökbe a nővérem kisbabáját (hasonló szituban mint a tiétek) azzal a külöbséggel, hogy ő egy újszülött kislány volt és én is babát vártam. Azóta megszületett az én kislányom is, úgyhogy most együtt neveljük a férjemmel őket (meg a nagyfiunkat). Mondjuk nálunk a férjem maximálisan egyetértett velem abban, hogy örökbefogadjuk a kislányt. Próbálj meg hatni a párodra, ha jó ember, akkor beleegyezik. Nyilván nem így tervezte ő sem az életeteket, de az a kislány is megérdemel egy szerető családot. Azért mindenképpen együtt döntsetek, mert ha nem tudja szeretni a kislányt, akkor sokkal rosszabb lesz neki nálatok mint vadidegen nevelőszülőknél.
2010. szept. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
19%
Egy gyereket fel is kell nevelni, nem várhatod el a párodtól, hogy egy számára teljesen vadidegen gyerekért gürcöljön, míg te otthon csücsülsz gyes címszó alatt. Senki sem válhat egyik napról a másikra apává vagy anyává, erre készül az ember. Készül 9 hónapig, vagy készül addig, amíg KÖZÖSEN el nem döntik, hogy örökbe akarnak fogadni és várnak 1-2 évet a babára. Senkitől sem lehet elvárni, hogy ne hidegzuhanyként reagáljon le egy ilyen dolgot, hogy ja holnaptól apa leszel, én meg itthon csücsülök, oszt gürcölj kettőnkért.
2010. szept. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én is dolgozok, és megoldanánk a gyerekre vigyázást is. Segítenének nekem.. Mivel 1 unokatesóm lánya ezért nem akarom hogy vadidegenek neveljék fel.!
2010. szept. 19. 11:17
 9/16 anonim ***** válasza:

ma 11:14

Nem illegális. Csak évek óta várunk örökbefogadható babára (és még sokan rajtunk kívül). Erről akartam beszélni a kérdezővel.

Nem kell semennyit intézményben tölteni, hogy van valaki, aki már túl van az összes örökbefogadással járó procedúrán, azonnal magához vehetné a kicsit.

2010. szept. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%
szerintem tatsd meg a kicsit és a párodat pedig puhítsd meg, ö nem akar gyereket?
2010. szept. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!