Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem úgy h megcsalom?

Miért érzem úgy h megcsalom?

Figyelt kérdés

A feleségem 3 éve meghalt. Egyszer volt azóta egy barátnőm de nem ment. 6 hónap után megmondtam neki h nekem ez nem megy. Még mindig olyan érzésem van hogy megcsalom meg h ez bűn vagy valami ilyesmi. Nagyon sok nőbe őt látom ezért sokszor leveszem az útról a szemem h ránézzek a nőre. Kamionos vagyok így sokszor látok olyanokat. Volt egy csaj aki stoppolt (nem kell rosszra gondolni mert teljesen normális volt) én meg felvettem mert még kinézetre is nagyon hasonlított rá és amikor kiszállt nagyon rossz volt. Ha rágondolok akkor kikapcsolom a cbt, kapcsolok be zenét (Tankcsapdát) és kva hangosan elkezdem hallgatni és attól kicsit jobb. De ha kikapcsolom ugyanolyan szar. Szerintetek mit csináljak h ne érezzem úgy h megcsalom?

27/F


2010. szept. 18. 20:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
idovel jobb lesz majd. varj es ne eroltesd a dolgot. egyszer majd egyik naprol a masikra maskepp fogsz erezni, meglatod ..
2010. szept. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
96%

Valakinek a halálát akit nagyon szerettél nehéz feldolgozni. Szerintem keressél fel egy orvost, mert nem szégyen. Ő segíteni fog. Legjobb, ha magándokit keresel annak érdeke segítenie, és el tudod engedni végre.

Ha Te haltál volna meg és látnád a párod a mennyekből mit tennél? Mit mondanál neki? Hogy legyen boldog! Nem? Próbálj meg erre gondolni, hogy most Ő is nagyon szomorú lehet, mert Te is az vagy.

2010. szept. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Huu ez komoly! És egyben szép is! Tul fogod tenni magad egyszer csak idő kell és lesz valaki más az életedben akit nagyon fogsz szeretni,a volt feleségedet soha nem fogod elfelejteni és ez nem is baj! 28 F
2010. szept. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ezen csak az idő segíthet semmi más!

Sajnálom hogy ez történt.

Szerintem soha nem fogod elfelejteni, örökre ott lesz a szívedben.De hidd el jobb lenne ha kicsit eljárnál ismerkedni barátkozni, az nem bűn.

2010. szept. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
szerintem még nem tetted túl magad meg azért ilyen fiatalon elveszíteni vkit főleg a társadat gondolom nagyon nehéz lehet még most is.még nem engedted el és ezért nem nyugszik a lelkiismereted.gyújts egy fehér gyertyát és gondolj rá kérd meg hogy távozzon és hagyjon neked békét mert eleget szenvedtél.beszélj hozzá hátha megkönnyebbülsz.és szerintem azért látod minden nőben őt mert nem engedted el.ha gondolod írj privit.
2010. szept. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én nem akarok orvoshoz menni. Nincs más megoldás? Amúgy akit felvettem az tényleg nagyon hasonlított
2010. szept. 18. 21:06
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
Nehéz feldolgozni valakinek az elvesztését, aki ennyire fiatalon ment el. Ne erőltesd, idővel enyhül a hiánya. Ha mégis megismerkedsz valakivel, ne kezd el hasonlitgatni a feleségedhez, mert akkor még rosszabb lesz. Hülyén hangzik, de ő is azt szeretné, ha te még boldog lennél, annyira fiatal vagy. Nem élheted le az életed egyedül.
2010. szept. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Még az is szar hogy egy kamionos miatt halt meg. És minden reggel amikor beülök rá gondolok. Ez olyan h megy egy nő az utcán és "de hasonlít rá"

Amúgy én itt hagynám és nem mondanék neki semmit. Mennyi idő kell? vagy 10 év? 20?

2010. szept. 18. 21:36
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem engedted el őt, nem tudod elhinni és elfogadni,hogy nincs, őt keresed mindenütt, ezért látod őt mindenütt. A megoldás, hogy elfogadd, hogy ő már nincs. Az élet nem állhat meg, neked még nem van dolgod a világban, család, gyerekek...Ő is azt akarná, hogy éld az életed tovább és légy boldog és találd meg a nőt, akit szerethetsz. Ez bonyolult dolog, de tudod minden fejben dől el. Minden érzés és tett, ezért gondolkodj el, hogy mit is érzel, mert a probléma első lépése a felismerés. Ha tudod, miért érzel így, akkor már tudni fogod a megoldást is.
2010. szept. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Te csak eltemetted Őt, de nem engedted el még... Ez csak azt mutatja, hogy egy rendkívül mély érzésű ember vagy, aki igazán, tiszta szívből tud szeretni. Nálad a gyász szakasza tovább tart, mint általában más embereknél, idő kell, míg az agyad feldolgozza a veszeséget.

Én azt javaslom, ne azt nézd, hogy mennyi idő telt el a párod halála óta, és soha ne erőltess magadra semmiféle olyan kapcsolatot, melyre nem vágysz igazából.

Nem szeretem a közhelyeket, ezért nem is írnék semmi ilyesmit, de ha szeretsz olvasni, akkor olvasd el Glen Savan: Szívfájdalom c. könyvét (ne ijedj meg a címtől, nem nyálas :). Ugyanezt a témát tárgyalja, a pasi felesége meghal, és ő ugyanúgy nem tud szabadulni az emlékétől, eszébe sem jut más nő - aztán találkozik valakivel, akiről sosem gondolta volna, hogy szeretni tudja... és mégis.... Nagyon jó könyv.

2010. szept. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!