Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akar megbántani mindig...

Miért akar megbántani mindig valamivel?

Figyelt kérdés

Mostohatestvérem és köztem bő 1 év korkülönbség van. Mind a ketten kicsik voltunk még, amikor a szüleink kapcsolatot kezdtek egymással, így mi mondhatni együtt nőttünk fel (nem velünk élt, de péntektől vasárnapig mindig együtt voltunk). Utána ahogy nőttünk, már nem csak apás hétvégéken volt ott, hanem közös volt a baráti társaság, együtt járkáltunk ide-oda. Ez olyan 17-18 éves korunkig tök jó is volt.

Majd ő valahogy megváltozott. Egyre többet szólogatott be, olyasmik miatt, amikről nem érzem, hogy nagyon tehettem volna... Pl. 17 évesen abbahagytam a versenysportot, a pajzsmirigy problémáim is akkor jelentkeztek és fogamzásgátlót is elkezdtem szedni. Ez a három egyszerre azt eredményezte, hogy híztam. Nem lettem 90 kg, de a korábbi 45-46 kilómhoz képest azért látszott rajtam a plusz súly. Tettem ellene, de nem vontam meg magamtól drasztikusan mindent, nem is edzettem napi kétszer. Ennek ellenére ő évekig beszólogatott, hogy lehet éttermezgetés helyett inkább futni kéne, vagy ha családilag beültünk valahová és elmondtam a rendelésem, hangosan megkérdezte, hogy biztos nem salátát kérek inkább?! Vagy ha beszélgettünk chatcsoportban és írtam valamire, hogy mennyire lusta vagyok éppen, elkezdett beszólni, hogy hát ezt tőlem már megszokhatták, meg nehogy megmozduljak véletlenül. Ezzel akkor állt le, mikor elegem lett és egyszer visszaszóltam, hogy amúgy nézzen már tükörbe, vagy ha nincs, veszek egyet neki szívesen. Mert ő tényleg brutálisan sokat hízott 4-5 év alatt és egyáltalán nem éreztem fairnek, hogy én vagyok a lusta disznónak beállítva általa, miközben ő a 85-öt súrolta már (én 56-58 fölé sosem mentem).


Utána jött azzal, hogy mi az, hogy lett autóm 18 évesen. Együtt kezdtük a jogosítványt, kresz-re is együtt jártunk. De ő nem vette komolyan, nem tanult, egy tesztet sem töltött ki. Eljárt vizsgázgatni, "lesz, ami lesz" alapon. Én már túlvoltam a forgalmi vizsgán, mikor neki sikerült a kresz. Akkor érettségiztem, továbbtanulás miatt költöztem otthonról. Vonattal, tömegközlekedéssel nekem háztól házig jó 4 órás út lett volna, ha semmi nem késik, mindent időben elérek. Autóval ez 1,5-2 óra. Apukám mondta, hogy nem fog olyan autót tenni alám, ami "papírból van" és egy balesetnél garantáltan ott maradok. Emiatt (is) lett egy jobb autóm, mert biztonságosabb. Akkor a mostohatestvéremnek ez volt a baja, hogy "mégis minek", van vonat. Mikor rá két évre megcsinálta ő is a jogsit és szintén kapott egy autót, ki sem lehetett szedni a kocsijából, volt, hogy órákig csak autózott fel-alá a városban, mert hogy az milyen jó.

Meg még rengeteg ilyen van, oldalakon át írhatnám. A lényeg az igazából, hogy én bármit csinálok, az szerinte rossz és kritizálja is bőszen. De azt észre sem veszi, ha ő ugyanazt csinálja vagy még rosszabbat.

Sajnálom ezt, de már tényleg ott tartok, hogy nem is szeretnék beszélgetni vele, mert minden alkalomra jut valami beszólás, szurkálódás. És igen, van, hogy másokkal piszkáljuk egymást, van 1-1 poénosabb megszólalás, de nem olyan témában, amiről tudjuk, hogy a másiknak rosszul esik és nem is olyan szándékkal, hogy "na majd most jól fényezem magamat közben".


Szerintetek érdemes lenne beszélnem vele erről?

23-24 évesek vagyunk, tényleg évek óta megy ez már. És ahogy idősödünk, alakul a saját életünk, egyre rosszabb.


2022. máj. 24. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Ez nagyon úgy hangzik nekem, mintha irigy lenne rád. Te nála kevésbé híztál meg, neked nála előbb és talán jobb autód lett, stb. Valamikor talán elkezdett veled rivalizálni, a kérdés, hogy mikor és miért. De ez olyan tipikus irigységnek hangzik, más szemében a szálkát is meglátja, a magáéban a gerendát se.

Az nem teljesen világos nekem, hogy te ezt mennyire tolerálod a részéről. Mert csak egyszer írtad, hogy visszaszóltál. Igen, érdemes megpróbálni beszélni vele, inkább a magad megnyugtatására, mert nem biztos, hogy lesz foganatja, de mindenképpen megér egy próbát. És érdemes nem hagyni magad, ha folytatja. Értesd meg vele, hogy ha eddig tűrted is, te is tudsz szemét lenni, ha rákényszerít. Hátha észbe kap ettől.

Esetleg még a szülőjével is érdemes beszélni, azt sem írtad, hogy ő mit szól mindehhez, a saját gyereke pártján van-e.

2022. máj. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
82%

Ő is lány? Mert akkor csak az irígység . Ha ő 85- öt súrolta már ,azert gondolom( fiuknal az mas azert?

De ja ha lany akkor rettenetesen irigy.

Fiuknal meg sajnos van ilyen h igy “szeretnek” meg edes testvereknel is:)

2022. máj. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Lány ő is.

És ezekben a megszólalásaiban semmi szeretet vagy kedvesség nincsen. De nem is vicces egyik sem. Hiába érzi néha, hogy messzire ment és teszi hozzá röhögve, hogy "jól van már, csak vicceltem".


Ez igazából akkor kezdődött, amikor érettségire készült/végzős volt. Mellette nagyon a hobbijának élt, folyton "szuperelfoglalt" volt és mindenki mást úgy állított be, hogy semmit nem csinálnak. Én akkor még 11.-es voltam, volt már két nyelvvizsgám, nem volt nagyon kötelezettségem az iskolán kívül. Akkor kezdte ezt, hogy én semmit nem csinálok, hogy nem halok bele a semmittevésbe stb. Ez már akkor is zavart, mert pl. ő sem szakadt volna meg a tanulásban, ha nem 12.-re hagyja a középfokot angolból vagy folyamatosan tanult volna a gimi alatt, nem pedig az írásbelik előtt 2-3 héttel ül neki 4 év anyagának.

Utána nem vették fel oda, ahová menni akart, 1 évet ki is hagyott emiatt. Abban az évben kezdődött, hogy a közös baráti társaságból ki lettem utálva. Ilyenek voltak, hogy egy buliban odaültem hozzájuk, ők meg szó nélkül felálltak az asztaltól és ott hagytak. Vagy hívtam őket fesztiválra, hogy menjünk már, milyen jó lenne, közölték, hogy ők nem érnek rá. Rá két hétre meg pakolták Instagramra, hogy ott buliznak mindannyian... Vagy már volt jogsim, egyedül nekem a társaságból. Mindenért én voltam ugrasztva, volt, hogy naponta 100-120 km-t tettem a kocsiba (városon belül). Sosem kérdezték, hogy kifizessék-e a benzint vagy meg sem köszönték, hogy éppen az egész délutánom ment el azzal, hogy őket furikáztam A-ból B-be, meg C-be. De olyan is volt, hogy a mostohatesóm felhívott, hogy vigyem már el egy buliba két várossal odébb. Elmentem érte, aztán mondja, hogy a másik három barátnőnket is fel kell venni. Kiderült, hogy ők így négyen mentek bulizni, nekem nem szóltak, de sofőrnek jó voltam.

Szóval rengeteg ilyen "mean girl" húzásuk volt.

2022. máj. 24. 11:36
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon féltékeny, irigy rád, semmi több.
2022. máj. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
91%

Irigy ,probalja a sajat magaval levo elegedetlenseget ezzel palastolni.


Te meg ne legyel pali madar ,te vitted el kocsival oket ,te voltal a “hulye” ,ezt nem rosszbol irom ,en is az evek alatt azt tanultam meg ,hogy aki veled nem feltetlenul kedves ,azzal neked sem kell annak lenni. Ugy tud valaki mean girl lenni veled ,ha hagyod neki. A hizasos sztorinal is ,ha te sokkal kisebb voltal/vagy nala lehet mondani h na ki szolalt meg stb

2022. máj. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
Próbálj meg vele nem foglalkozni ha nem ér el vele semmit emgunja.
2022. máj. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Gázlángozás a neve, és pszichés bántalmazás az, hogy sérteget, utána meg viccnek nevezi. Egyféleképpen szedheted le magadról, ha erősebben válaszolsz vissza neki minden alkalommal. Attól meg fog ijedni.
2022. máj. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Minden szívességet tagadj meg neki ettől fogva. És hozzá se szólj, ha meg ő szól hozzád, ne halld meg. Ha megsért, olyat válaszolj vissza, hogy fakadjon tőle sírva. Kezdd el "tehén" nek nevezni pl. Különben örökre csicska maradsz a szemében.
2022. máj. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!