Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy erős...

Miért mondják, hogy erős vagyok, mikor ez nem igaz?

Figyelt kérdés

2 éve hagytam el a bántalmazó férjem, elváltunk. Ő nem törődik a gyerekekkel, ígérgeti nekik, hogy elviszi őket, utána napokig, volt hogy hónapokig nem reagál az üzenetekre, hívásokra. Gyerektartást nem fizet. Azt terjeszti rólam, hogy tiltom tőle őket, holott ő az aki nem keresi őket.

Mindenki azt mondja, hogy én milyen erős vagyok, hogy elhagytam, holott ez nem igaz, lelkileg a mai napig gyötör engem is és a gyerekeket is. Már lassan elfogy az erőm, már nem bírom sokáig. Nem vagyok erős.


2022. máj. 23. 08:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem ismerősöm facebookon a volt férjem. A kapcsolatot sem tartjuk, nem látogatja a lányunkat. Engem nem gyötör, a lányomat sem gyötri, mi jól elvagyunk így. A gyerektartást fizeti, mert az elején bepróbálkozott, hogy na akkor ő többet nem fizet, én meg mondtam, hogy megyek a rendőrségre. Azóta fizet rendesen. Amúgy nem tudom mi a módja, hogy bíróságon vagy rendőrségen kell jelezni, ha nem fizetik a gyerektartást, érdemes utánanézni az esetedben. Mi amikor valamiért muszáj, azért megtaláljuk egymást, fészbúkon ismerettség nélkül is tudunk egymásnak írni. Egyszer véletlenül rámírt, akkor megkérdezte hogy vagyunk, ennek már 2 éve. :D

Erős vagy, és továbbra is erősnek kellene lenned, hisz már legalább nem vagytok együtt. Ha zavarnak a posztjai, akkor még nem tudtad rendesen elengedni. A gyerekeknek is az erős anyát kell látniuk, nem is értem, inkább örülnél, hogy nem látjátok többet ezt a kretént.

2022. máj. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
#10 minden beszelgetest ments el. ha o megy a rendorsegre, akkor te mutasd be hogy o nem fizet, de feketen dolgozik, nem keresi a kapcsolatot, fenyegetozik.
2022. máj. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

"Enyém a kizárólagos felügyeleti jog."


Ha ez tényleg így van - és nem csak nálad vannak elhelyezve a gyerekek -, akkor kapcsolattartási kötelezettség sincs.

Az meg teljesen kizárt, hogy bármilyen módon is hozzá kerülhetnének a gyerekek, ez megintcsak szóbeli bántalmazás, ne foglalkozz vele.

Meg természetesen jogod van mindenhol letiltani, nem kell semmiféle kapcsolatot tartani vele.

2022. máj. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
94%
tiltsd le. elég, ha a telefonszámot tudja. ha tiéd a felügyeleti jog, akkor ne aggódj. és nem vehetik el tőled őket, emiatt végképp ne aggódj. ha nem megy egyedül, akkor tényleg keress pszichológust. a gyerekeknek és neked is jobb lesz, ha nem aggódsz miatta. a pénz miatt pedig nyugodtan intézkedj, az jár nekik.
2022. máj. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod letiltani, akkor is be lehet állítani, hogy 1) ne lásd egyáltalán a posztjait, követés leállítása 2) ő se lásson tőled semmit, posztolásnál be lehet állítani, hogy ismerősök, kivéve... 3) ha csak szemétkedik messengeren, ott is be lehet állítani, hogy ne jelezze neked értesítésbe, hogy ír, attól még ott lesz az üzenetek közt, de akkor nézed meg, ha te akarod.
2022. máj. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 kovpet ***** válasza:
100%

"Azt mondta, hogy nincs jogom Facebookon letiltani a gyerekek miatt."


Pereljen be a jogosulatlan letiltás miatt, aztán kiderül, hogy volt-e jogod tiltani :)


"arra hivatkozva, hogy ő videochaten akar velük beszélni"


Se a facebook account, se a számítógép vagy mobiltelefon nem kötelező senkinek, kamerát sem kötelező tartani. Sőt, internetet sem feltétlen kell előfizetni.


"Csak ha ő gondol egyet, hogy élni szeretne a láthatással"


Hogy van szabályozva a láthatás?

2022. máj. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom biztatni, támogatni akarnak.
2022. máj. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Kéthetente viheti őket péntektől vasárnapig. Már 3 hete nem jött.
2022. máj. 23. 11:47
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

A gyámhivatalnál érdemes jelezni, miként "tartja a kapcsolatot" veled az ex (ennek nyoma van, ha esetleg kell a későbbiekben bármikor ezt bizonyítani), és megkérdezni őket, elég-e ha kéthetente várjárok, aztán vagy jön vagy nem, vagy kell vele másképp is tartani a kapcsolatot.

A nehezén már túl vagy, nézz előre, őt meg rázd le magadról.

2022. máj. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha az apa hibájából marad el a láthatás, nem vagy köteles pótolni. Ha a te hibádból (pl. akkora szervezzek nyaralást), vagy mert beteg a gyerek, iskolai program, akármi, akkor az apának alkalmas legközelebbi időpontban, de maximum fél éven belül kell pótolni.

Elvileg ennek le kell írva legyen a határozatodban is.


Magyarán: ha apuka bacik jönni, nem kell rá várnotok. Tudom, a gyerekeknek rossz, hogy várják minden két hétben és átejti őket, de ezen sajnos nem tudsz segíteni, maximum az említett pszichológusi támogatással. De nekik kell megérteniük és beletörödniük, hogy apa nem megbízható, ha te mondod ezt, azt ellened fordíthatják.

2022. máj. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!