Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy erős...

Miért mondják, hogy erős vagyok, mikor ez nem igaz?

Figyelt kérdés

2 éve hagytam el a bántalmazó férjem, elváltunk. Ő nem törődik a gyerekekkel, ígérgeti nekik, hogy elviszi őket, utána napokig, volt hogy hónapokig nem reagál az üzenetekre, hívásokra. Gyerektartást nem fizet. Azt terjeszti rólam, hogy tiltom tőle őket, holott ő az aki nem keresi őket.

Mindenki azt mondja, hogy én milyen erős vagyok, hogy elhagytam, holott ez nem igaz, lelkileg a mai napig gyötör engem is és a gyerekeket is. Már lassan elfogy az erőm, már nem bírom sokáig. Nem vagyok erős.


2022. máj. 23. 08:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, hányan nem mernek ilyen esetben lépni? Ennek a pszichológiájára nem térnék rá, hosszú lenne, és elég összetett dolog, de lényeg, ami lényeg: a többség nem merné/tudná ezt meglépni. Te meglépted. Megalapoztad, hogy a gyereked ne egy lelki roncs legyen, mire felnő, és magadnak is esélyt adtál egy jobb életre. Na, ehhez kellett az erő.

Az, hogy ez megviselt, az már egy következménye a döntésednek. Kit nem viselne meg? De a döntéskor nagyon is tökös csaj voltál. ;-)

Egyébként: ilyen helyzetekben egy pszichológus sokat tud segíteni. Ne szégyellj egyet felkeresni, nekik pont az a munkájuk, hogy hasonló helyzetekben segítsenek az embernek.

2022. máj. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Azért vagy erös, mert KI MERTÉL LÉPNI egy ilyen kapcsolatból, ezt az érintettek 90%-a nem tudja megtenni.

2. A gyerektartásra kötelezni lehet, akkkor is, ha nem akar fizetni, ne hagyd rá, ez a gyerekeknek jár!

3. Keress meg egy jó pszichológust, aki segít neked is meg a gyerekeknek is feldolgozni az egész helyzetet, a bántalmazó kapcsolatot is, meg a kilépést és az az után idöszakot is.

2022. máj. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
28%

Én se értem.

Valószínű, hogy ezek az emberek olyan skrupulusokkal rendelkeznek, amik erősebbek, mint a bántalmazástól való menekülési késztetésük. Tőlük nem kérdezted meg, hogy mire gondolnak?


A gyermektartás behajtásáért indíts pert!


Az hogy van, hogy hónapszám nem jelentkezik, de mégis kínoz? Mivel?

2022. máj. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ezzel az ígérgetésekkel a gyerekek felé. Időnként képeket küld, az aktuális nőiről, vagy megírja, hogy hol milyen programokon voltak. Azt mondta, hogy nincs jogom Facebookon letiltani a gyerekek miatt.
2022. máj. 23. 09:05
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen van jogod letiltani ott.

Nem tudja a számodat pl., ami pont elegendő arról szólni, hogy mikor jön?....

Hány évesek a gyerekek? Nem lehet teljesen rájuk bízni ezt a kapcsolattartási dolgot? Szerintem 13-14 éves kortól teljesen lehet az ő dolguk.

Ha volt gyermekelhelyezési per, akkor hogyhogy nem volt gyermektartásról rendelkezés?

2022. máj. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondta, hogy nincs jogom Facebookon letiltani a gyerekek miatt."


Ez vicc. :D

2022. máj. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

12 és 5 évesek. Számomat tudja. Enyém a kizárólagos felügyeleti jog.

Jogerős ítélet van, több százezer forintos tartozása van. Bejelentett munkája nincs, feketén dolgozik. Semmi nincs a néven, se kocsi, se ingatlan semmi. Állandóan a bíróságra jártam, most végrehajtást kellene kérni, de úgyérzem ez egy szélmalomharc.

2022. máj. 23. 09:37
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
egyszeru: szakitsd meg vele a kapcsolatot. feszbkkon, telefonon, mindenhol. ha nem fizet, akkor nincs lathatas se
2022. máj. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem vicc, arra hivatkozva, hogy ő videochaten akar velük beszélni. Kb. 2 alkalommal beszélt videóchaten velük, akkor is pár percig. Ő szerinte azzal akadályozom a kapcsolattartást, mellesleg 20 km-re lakik, nem egy horror távolság.
2022. máj. 23. 09:39
 10/20 A kérdező kommentje:
Csak ha ő gondol egyet, hogy élni szeretne a láthatással, én meg elutasítom, félek hogy feljelentést tesz ellenem, és hozzákerülnek a gyerekek.
2022. máj. 23. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!