Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire lennél becsületes...

Mennyire lennél becsületes egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Bocs, de igazából nem ebbe a kategóriába vág a kérdés, de nem találtam jobbat, itt meg gondolom többen olvassák...

Az a szitu, hogy mentünk az autópályán Németország felé, de még s szlovákoknál tartottunk, mikor villogtattak nagyon mögöttünk egy kocsiból. Megálltunk, azt hittük, valami gond van az autónkkal, de nem...Kipattant 1 arab pasi, hogy neki mindenképp kell pénz, mert nincs benzin a kocsijában, és el kell jutnia Berlinig. Persze nem akartunk adni, erre térden állva könyörgött, meg leszedte magáról az aranyait, vastag lánc, 2 gyűrű, azt ajánlotta fel cserébe ha adunk neki készpénzt. Megint csak nem adtunk volna, de kiszállt még egy arab a kocsiból, irdatlan nagy darab, az is győzködött. Azt hiszem megijedtünk, 2 éves kisgyerekkel a kocsinkban, és nem mertünk tovább ellenkezni, adtunk nekik 50 eurot, igaz 100at akartak. Az aranyakat ott hagyták, majd elhajtottak. Én gondoltam, hogy átverés, de nagyon megijedtünk tőlük. Bevizsgáltattam a láncot meg a 2 gyűrűt, mindegyikben van pecsét, a láncon az van, hogy 18k, de perszehogy nem igazi aranyak, de naagyon annak néznek ki. Most azt gondoltam, mit csináljak velük, nekünk nem kell, eladom az ebayen (olyan mint a vatera, csak nemzetközi). Nem írtam bele, hogy bevizsgált, csak simán, hogy arany, semmi mást. Szerintetek nagyon gáz? Végülis ha nem vizsgáltatom be, nem jönnék rá, hogy nem arany, igaz nem vagyok szakértő. Nameg aki ebayen vesz ilyemit, az nem várjon el garanciát, nem? Nem tudom mi lesz, ha most megveszik (mert licitálnak rá eléggé), megszívhatom-e utólag? Reklamálhat-e aki megveszi, majd rájön, hogy nem igazi arany mert bevizsgáltatja majd? Elvileg az van a szabályzatban, hogy nincs gari, nincs visszaküldés..stb. úgyhogy vállalja a felelősséget mindenki, aki ilyen helyen vásárol. Kötelezve meg nem vagyok rá, hogy bevizsgáltassam.

Persze nem fogják nagyon fellicitálni szerintem, szóval nem több 100 euróról van szó, mint amennyit törtaranyként érne, ha igazi lenne... max 100ig ha felmegy szerintem, de lehet addig se. Ti el mernétek adni?


2010. szept. 17. 22:54
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
23.09: igen, nekem még felkiáltójelem is van, mert még csak 3 vételem volt. Én kiírtam, hogy nem vállalok garit, meg nem írtam oda, hogy bevizsgált, egyáltalán semmit. Namost ha valaki így megveszi, szerinted nem hülye? Ez annyira nem átverés szerintem, mert aki így vesz aranyat, az vessen magára, és vállalja a rizikót.
2010. szept. 17. 23:26
 12/30 A kérdező kommentje:
Igen, utólag én is hallottam már ilyen sztorit, ott márkásnak tűnő órát adtak el egy csajnak ugyanígy az autópályán. Namost ugyanez a szitu, miért gondolta az is, hogy tényleg márkás, mikor annyi a hamisítvány? Az ilyen dolgokat az ember biztos helyről veszi, nem?
2010. szept. 17. 23:28
 13/30 anonim ***** válasza:
.
2010. szept. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
94%

Nem értelek,átvertek,szarul esett,akkor miért akarod,hogy más is igy érezzen?

Kérdezted a véleményünk és mi válaszoltunk,de mindenkit aki nem ad neked igazat lehurrogsz,akkor minek a kérdés ha te már eldöntötted mit teszel?

2010. szept. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
nem hurrogtam le szerintem semmit, csak kommentet írtam. Igaza van persze aki azt írja nem becsületes dolog, és csak arra voltam igazából kíváncsi, hogy ezeken a netes oldalakon, mint ebay, vatera, hogyan lehet megszívni ilyesmi esetekben. Egyébként már megvárom mi lesz az aukció vége, max ha nagyon fellicitálják akkor mégsem adom el. De most ha pl. 20 euróért megveszik a 37 grammos aranyláncot, akkor miért legyen lelkifurim? Ennyibe kerül egy bizsu is, és annak szép.
2010. szept. 17. 23:48
 16/30 anonim ***** válasza:
de ha annyira szép akkor bizsuként is meghirdetheted,a bizsuk sem olcsók manapság
2010. szept. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
8%

szerintem add el.

most sokaknak nem leszek szimpatikus, de a te példád szépen lemodellezi az emberi életet. a világon minden így megy. átvernek, és te is átversz másokat. aki nem mer időnként picit gonosz lenni, az semennyire se viszi. szomorú, de 2010-ben ilyen a világ.

aki meg teljesen fel van háborodva ezen, az álszent.

2010. szept. 18. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
92%

Németországban élek, és ismerem az ebay-t is.

Ha aranyként adsz el nem aranyat, akkor a vevö visszajelezhet az ebay-nak, téged elöször is kizárnak, másodszor a rendörség 20 Euro fölött eljárást indittat, és adott esetben akár az országból is kiutasithatnak.

Az, hogy új néven jelentkeztél be nem jelent semmit ugyanis ettöl függetlenük is tudnak azonositani, és megtalálnak és az eredeti neveden is ki leszel zárva.


Nem tudom megérteni, hogy a magyarok miért nem tudnak becsületesek lenni?

2010. szept. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
70%

07:11

bocs, de az utolsó mondatod padlóra küldött. ez annyira tipikus..

sok ismerősöm él Németországokban, meg sok más helyen, és ez az amit soha nem fogok megérteni az ilyen emberekben, ez a fölényesség. hogy ők kimentek máshová, és mostmár úgy szapulják a magyarokat, mintha ők nem lennének azok.


"(...)és adott esetben akár az országból is kiutasithatnak." <- ezt meg egyszerűen nem tudom értelmezni. honnan utasíthatnák ki? a saját hazájából, mert egy külföldi aukciós oldalon csalt?

2010. szept. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
* Németországban
2010. szept. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!