Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire lennél becsületes...

Mennyire lennél becsületes egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Bocs, de igazából nem ebbe a kategóriába vág a kérdés, de nem találtam jobbat, itt meg gondolom többen olvassák...

Az a szitu, hogy mentünk az autópályán Németország felé, de még s szlovákoknál tartottunk, mikor villogtattak nagyon mögöttünk egy kocsiból. Megálltunk, azt hittük, valami gond van az autónkkal, de nem...Kipattant 1 arab pasi, hogy neki mindenképp kell pénz, mert nincs benzin a kocsijában, és el kell jutnia Berlinig. Persze nem akartunk adni, erre térden állva könyörgött, meg leszedte magáról az aranyait, vastag lánc, 2 gyűrű, azt ajánlotta fel cserébe ha adunk neki készpénzt. Megint csak nem adtunk volna, de kiszállt még egy arab a kocsiból, irdatlan nagy darab, az is győzködött. Azt hiszem megijedtünk, 2 éves kisgyerekkel a kocsinkban, és nem mertünk tovább ellenkezni, adtunk nekik 50 eurot, igaz 100at akartak. Az aranyakat ott hagyták, majd elhajtottak. Én gondoltam, hogy átverés, de nagyon megijedtünk tőlük. Bevizsgáltattam a láncot meg a 2 gyűrűt, mindegyikben van pecsét, a láncon az van, hogy 18k, de perszehogy nem igazi aranyak, de naagyon annak néznek ki. Most azt gondoltam, mit csináljak velük, nekünk nem kell, eladom az ebayen (olyan mint a vatera, csak nemzetközi). Nem írtam bele, hogy bevizsgált, csak simán, hogy arany, semmi mást. Szerintetek nagyon gáz? Végülis ha nem vizsgáltatom be, nem jönnék rá, hogy nem arany, igaz nem vagyok szakértő. Nameg aki ebayen vesz ilyemit, az nem várjon el garanciát, nem? Nem tudom mi lesz, ha most megveszik (mert licitálnak rá eléggé), megszívhatom-e utólag? Reklamálhat-e aki megveszi, majd rájön, hogy nem igazi arany mert bevizsgáltatja majd? Elvileg az van a szabályzatban, hogy nincs gari, nincs visszaküldés..stb. úgyhogy vállalja a felelősséget mindenki, aki ilyen helyen vásárol. Kötelezve meg nem vagyok rá, hogy bevizsgáltassam.

Persze nem fogják nagyon fellicitálni szerintem, szóval nem több 100 euróról van szó, mint amennyit törtaranyként érne, ha igazi lenne... max 100ig ha felmegy szerintem, de lehet addig se. Ti el mernétek adni?


2010. szept. 17. 22:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%

Én tuti nem adnám el,mert ha kifogsz egy olyan vevőt,aki kiveri a balhét?

Akkor mit teszel?

2010. szept. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
43%
Maximum kitiltanak onnan,de nem hiszem hogy lesz ebből komolyabb bajod.A hazai oldalakon is nagyon sok átverés van,és javarészt nem csinálnak semmit se az eladóval.
2010. szept. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%
Hát ez jó nagy szemétség lenne! Te is ugyanolyan aljas nyomorult lennél, mint azok az arabok. Ha eladod, remélem valaki egy jó kis balhét akaszt a nyakadba.
2010. szept. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

erre számítottam, hogy kitiltanak, ezért direkt nyitottam más néven egy belépőt, hogy a régimmel ne tiltsanak ki.

Elsőtől kérdezném, hogy verheti ki a balhét a vevő? Ilyen kis összegnél szerintem nem fordulnak rendőrséghez, macerás lenne, nem? Meg akkor a vaterán is rendőrséget küldenek az átverőkre?

2010. szept. 17. 23:02
 5/30 A kérdező kommentje:

Olvastam az ebayen más aranyékszert árulókat, és a legtöbb helyen ott van, hogy bevizsgált, meg mindenféle adatok. Na, én ezt direkt nem írtam oda. Szerintem igen hülye, aki ilyen helyről vesz aranyat, vagy vállalja a rizikót, nem? Te vennél így aranyat? szerintem nem...

Meg ha nem vizsgáltatom be, simán elhiszem, hogy arany, és akkor is ugyanígy eladom, csak tiszta lelkiismerettel. Az eredmény ugyanaz...bár még nem tudom mi...

2010. szept. 17. 23:05
 6/30 anonim ***** válasza:
59%
A rendőrség ilyen piti ügyekkel szerintem nem foglalkozik.Ráadásul messze is van a vevő.Nekem volt egyszer gondom egy eladóval,a vatera azt mondta hogy ők nem tehetnek semmit,forduljak ügyvédhez,de felesleges lett volna,mert csak macera,és nem nagy összegről volt szó.Az mondjuk tény,hogy jól meg is utáltam a vaterát ezek után:)
2010. szept. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
94%

Nem a rendőrségre gondolok,hanem arra,hogy megkeres,durván hangzik,de egy ismerősöm kifogott egy olyan őrültet,hogy már csak azért is kideritette ki verte át,utcán megverték.

Hát nem lettem volna a helyében.

De amugy megérdemled ha megteszed.

2010. szept. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
a legrosszabb esetben visszaküldöm az árát, ha nagyon beszivatnának. De pl haverom is kérte a láncot, adjam neki, mert totál úgy néz ki mint az igazi, és aki látja rajta, azt hinné, de jól megy neki, hogy ilyen vastag aranylánca van...Ha mákom van, nem vizsgáltatják be, hanem örülnek, és hordják:) Ráadásul ilyen férfias pecsétgyűrűben még nem is láttam bizsut, ezért is furi honnan szedhették..
2010. szept. 17. 23:08
 9/30 anonim ***** válasza:
95%
Igen, csak hogy ha fenn vagy ebay-en, tudod, hogy vannak százalékok. Valószínűleg olyan eladótól fognak aranyat venni, akinek magas a százaléka. És sokan vállalnak garanciát és cserét.
2010. szept. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
95%
Téged átvertek az arabok (mellesleg évek óta kering ez a sztori mindenhol, nem tudom miért ne csuktad be a kocsiajtót, aztán hajtottál tovább egy 2 éves gyerekkel) és most te készülsz átverni másokat. Szerinted ez korrekt?
2010. szept. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!