Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viszonyulsz a gyerek...

Hogyan viszonyulsz a gyerek témához?

Figyelt kérdés
Miért?

2022. máj. 15. 13:40
A kérdező szavazást indított:
Nem szeretem a gyerekeket. Nincs és soha az életben nem akarok.
Nem szeretem a gyerekeket. Nincs is, de ennek ellenére szeretnék sajátot.
Nem szeretem a gyerekeket. Van saját, de nem tudok hozzá úgy viszonyulni, ahogy egy szülőnek kellene.
Nem szeretem a gyerekeket, van saját, de őt szeretem.
Szeretem a gyerekeket, de sajátot nem akarok.
Szeretem a gyerekeket, nekem még nincs, de mindenképpen szeretnék.
Szeretem a gyerekeket, nekem van, de jobb lenne, ha nem lenne.
Szeretem a gyerekeket, nekem van és őket is szeretem.
173 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Férjemmel mindketten ki nem állhatjuk az idegen gyerekeket. Rokonságban is tűrünk leginkább. A sajátjainkat imádjuk. :)
2022. máj. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Nincs ilyen opció.

Szeretem, szerettem volna, de nem lehet.

2022. máj. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem rajongok a gyerekekért,dr nem zavarnak, igazából közömbösek. Az idegesítő hülyegyerekeket nem kedvelem, de ott a szülő a gáz, hogy olyan lett a kölyke. Családban vannak gyerekek, őket szeretem. Sajátot nem szeretnék, bár lehet egyszer változni fog. Mondjuk 30 éves vagyok, szóval kétlem.
2022. máj. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem adott gyerektől függően közömbös vagy picit idegesítő. Nem volt kérdés, hogy akartam sajátot, többet is, de nem úgy alakult, és bár régebben nagyon el voltam keseredve miatta, már inkább megkönnyebbülést érzek.
2022. máj. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelöltem, hogy nem szeretem a gyerekeket, de ez talán túlzás. Az aranyosabbakat kimondottan kedvelem, viszont fárasztanak, úgyhogy vigyázni rájuk, meg különösebben játszani velük nincs kedvem. Inkább messziről szeretem őket.

Van gyerekem, őt közelről is imádom. Bár nem tagadom, néha ő is le tud fárasztani, ahogy mindenkit a sajátja. :)

2022. máj. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Pretorius25 ***** válasza:
66%
Vagy megvárjuk hogy más legyen hatalmon ( bár arra várhatunk, míg ki nem futunk a gyerekvállalós korunkból... ) vagy ki kell menni külföldre, és ott felépíteni egy normális életet, amely alkalmas a gyerekvállalás megalapozásához.
2022. máj. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyikre se tudtam jó érzéssel rányomni. Nem szeretem a gyerekeket (de nem is utálom őket), jelenleg nem akarok egyáltalán, de fene tudja, hogy hogy fogom gondolni 10 év múlva. Nálam mondjuk annyival bonyolultabb a helyzet, hogy nem is lehetne biológiailag saját gyerekem, szóval az örökbefogadás játszana csak alapból.


26/F

2022. máj. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

Szeretnék, de egészsègügyi okokból felejtős sajnos.

Sokan írják, hogy szar az ország. Ha lehetne nekem is, talán ez lenne a legnagyobb bajom szinén.Orvosi ellàtás, oktatás, megélhetés nagyon gyalázatos. A kovid+ a háború bebizonyította, hogy bàrmelyik pillanatban összeomolhat mindened és a bizonytalanságba senki nem fog szívesen gyermeket szülni, hacsak egy orosz katona meg nem erőszakolja.

2022. máj. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Semlegesen viszonyulok a gyerekekhez és a gyerekvállaláshoz is. Az ismerős, jófej gyerekeket nagyon szeretem, szívesen foglalkozom velük. Nyilván a sajátomat is szeretném. Idegenek gyerekei viszont nem foglalkoztatnak különösebben, nem csodálom meg mások babáit a babakocsiban, stb.

A saját gyerek is egy sokadlagos cél az életemben. Szakmai és anyagi jellegű céljaim vannak nekem és a páromnak is, illetve mindkettőnk szüleinek szeretnénk mindenképpen méltó körülményeket biztosítani majd, ha már gondozásra szorulnak. Egyikünk sem ragaszkodik ahhoz, hogy valaha is gyerekünk legyen, de nem is vagyunk ellene. Ha ott tartunk, mondjuk 30-35 évesen, hogy nem lenne tragédia, ha "becsúszna", akkor sem tennénk különösebb intézkedéseket a fogamzásgátlás elhagyásán kívül annak érdekében, hogy terhes legyek (szóval nem nézném a naptárat, nem görcsölnék rajta meg hasonlók). Természetesen örülnénk neki, ha összejönne (a megfelelő időben), de akkor is boldogok lennénk, ha csak kettesben maradnánk egész életünkben.

2022. máj. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
68%

Világéletemben akartam gyereket, lett is, és örömmel nevelem őket.

Miért?

Hát mert aranyosak, szeretnivalóak. :-)

2022. máj. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!