Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire számít a pénz egy...

Mennyire számít a pénz egy kapcsolat kezdetén?

Figyelt kérdés
Bár én csak 17 voltam, mikor megismertem a férjem, neki nem volt semmije. A szülei Trabantjával járt. Nem is gondoltam akkor a pénzre, de úgy látom, a mai fiataloknak ez elsőrendű szempont.
2010. szept. 17. 13:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
13:54 vagyok!Nem velem egykorú volt hanem tőlem 5éves idősebb!
2010. szept. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Rögtön jönnek a "nők kurvk, csak pénzrehajtanak" szűztrollok.
2010. szept. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolkodom, hogy a társam az egy ember, akinek van jó, rossz tulajdonsága, személyisége. Nos én ezt a személyűség embert szeretem ha épp gazdag, ha épp munkanélküli.

De ezért a gondolkodás módomért már sokan „le hülyéztek”, hiába érvelek azzal, hogy egy kapcsolatban nem lehet előre tudni, hogy tíz év múlva miként megy a szekerűnk. Én sem szeretném, ha a párom elhagyna azért mert munkanélkülivé válok.

Itt vidéken a diplomával meg mindenki kitörölheti a micsodáját.

39/F

2010. szept. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
14:15 egyet értek veled teljesen
2010. szept. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
47%

Az már elég gáz ha a pénz ilyen fontos. Nekem az volt nagyon fontos, hogy ápolt legyen, ambíciózus, szorgalmas és kedves. Ezeket megtaláltam a páromban és ez éppen elég volt, hogy megszeressem. És mivel tényleg szorgalmas és ambíciózus, így most már nagyon jól keres.


Igazából szerintem nem a pénz a fontos a többségnek hanem az, hogy benne legyen a férfiben a lehetőség, lehessen vele közös jövőt tervezni, ugyanazt akarja amit én. Mindenki elképzel magának egy életszínvonalat és ehhez bizony pénz kell. Olyan párt kell tehát választani, aki a szakmájával tud annyit keresni, hogy ketten meg tudjátok teremteni mindezt.

2010. szept. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

az elején marhára nem érdekel az anyagi helyzete.

de ha már együttélésre kerül sor, akkor szerintem nagyon is közöm van hozzá, hiszen nem az a célom, h eltartsam a páromat, hanem hogy együtt építsük tovább a jövőnket, és ne pedig adósságból adósságba bukdácsoljunk.


olyan vicces, amikor sokan szórják az átkot, hogy jajj szemét nők, csak a pénzre hajtanak. sztem meg joga van az embernek olyan párt választani, aki anyagi szempontból is megfelel. ha a másik ezt kihasználásnak érzi, akkor leléphet, neki meg ahhoz van joga.

ha meg olyan sügér, hogy ezt csak utólag tudja mondani, akkor ne a nőt hibáztassa, hanem saját magát, hogy nem vette észre időben.

2010. szept. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Mennyire számít a pénz egy kapcsolat kezdetén?"


Általában a kezdetén, közepén és végén is nagyon számít.


"Bár én csak 17 voltam, mikor megismertem a férjem, neki nem volt semmije."


17 éveseknél ez még nem nagyon működik, mert a 17 évesek között nincsenek komoly státuszkülönbségek, legfeljebb a szüleik között, de az kevésbé éles. Huszonéves korban már más a helyzet, pl. nem fog az egyetemista lány szakmunkás fiúval járni (itt most a szabály érdekes, nem a 0,1% kivétel), és az autóval, lakással rendelkező fiú igencsak előnyben van az ezek nélkülivel szemben.

2010. szept. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Férjem idősebb nálam. Mikor én 17 voltam, ő már dolgozott is. És igen, rátapintottál a téma velejére. A mai fiatalok a párválasztás előtt alaposan feltérképezik a leendő párjuk szüleinek anyagi hátterét. Számos 14-18 év közötti gyermek vesz körül, és, ha a magánéletükről szól a beszélgetés, többet hallhatsz a választottjuk (szüleinek) házáról, autójáról, nyaralójáról, mint az emberről magáról. Szomorú...
2010. szept. 18. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!