Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok? Volt másnak is...

Mit gondoltok? Volt másnak is hasonló helyzete?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja kaptam egy választási lehetőséget anyámtól, hogy anyám mellett leszek vagy a pasim mellett. Azóta nem tudok dönteni, mert egyik féltől sem akarok elválni.

Megértem mindkét oldalról kinek mi a véleménye a másikról, amiben mindkettőben van egy-egy igazság. De nem tartom reálisnak azt, hogy anyám mindenáron választani hajt, miközben előtte semmi gond se volt.

Annó anyum a saját anyjával is ilyesmi helyzeten volt csak másképp volt ez a kérdés feltéve és másabb szituáció volt, "a pasija és vele marad vagy az egyetemet válassza?", és ő a pasi és az anyja mellett maradt.


Van vagy volt valakinek valami hasonló helyzet, és ha igen mit tett és miért gondolta azt helyesnek?


2022. máj. 2. 08:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár a helyzetet azért jobban kéne ismernünk mielőtt tanácsot adunk, de majdnem biztos vagyok benne, hogy nem az a megoldás, hogy választasz kettejük között. Ez nem oldana meg semmit.
2022. máj. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne választanod egyáltalán? Ha csak azért mert kisebbségi komplexusa van és nem tudja elfogadni hogy a lánya felnőtt és van párja akkor ott nagyobb gondok is vannak, mint egy ilyen hülye választás.
2022. máj. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Komoyl kapcsolat?
2022. máj. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A helyzet ismerete nélkül alapvetően nehéz tanácsot adni, de nálam a fenyegetesre sosem a behodolas a válasz, ergo elkoszonnek anyagtól, csináljon amit akar, engem nem látna többet
2022. máj. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen elég komoly kapcsolat,pár éves is.

Azért jutott ilyen szintre, mert mindig valami baja volt vele, pedig sose ártott semmivel sem. Régen olyanokkal jött, hogy nem túl jó a munkahelye alig keres valamit, jó abbahagyta azt, de nem miatta más okból. Aztán jött új munkahely több fizuval, csak sokat kellett ott lennie, erre azzal jön anyám, hogy na akkor most alig fogom látni őt, mi lesz így velem, ki fogom bírni, és ha megcsal? Miért ne bírnám..

Volt még annyira bugyuta is, hogy mikor választás előtt álltam, hogy szakmára menjek e, nem nagyon akartam arra amire ő igen és azzal jött, hogy biztos a pasim befolyásol ebben is. Jó megtettem elmentem arra amire anyám akart tenni, csak hogy ne legyen újabb beszólása. Kijártam, ez se volt neki elég. Most azért tette meg ezt a lépėst felém, mert szerinte nála jobbat is érdemelhetnék, gazdagabb pasit. Ezen tényen meg annyira felháborodott, hogy az én véleményem szerint mivel lenne jobb, meg pont engem szúrna ki a semmiből egy olyan pasi, és ha így is lenne? Ki tudja mit tenne velem ha csak külső alapján tetszem meg neki, attól függetlenül kétlem hogy belsőleg is belém szeretne mert anyám ezt akarja..és erre megharagudott. Elmondta még, hogy ő nem így akarja elképzelni a jövőm vele.. ha ennyire ellenzi a vele kapcsolatomat ami már jó pár éve van, miért nem az elején mondta meg kerek perec, hogy hagyjam el vagy valami. Nem ő most érzi annak az idejét, hogy válasszak közte és a pasim között.

Ja meg a legszebb, hogy ilyen témákról mindig csak nekem mesélt, élőbe sose mondta meg a pasimnak mi a baj. Állandóan kedvesen állt hozzá, mintha semmi nem lenne.


Pasim részéről meg, nem érti miért ilyen velem anyám, akármit teszek neki vagy ő próbál, sose jó neki semmi se. Nem érti az anyámnak mi köze ahhoz, hogy hol dolgozik vagy mennyit keres. Meg hogy állandóan ő befolyásol engem na ezen nagyon kiakadt, sose erőltetett rám semmit, amivel nekem ártana.

2022. máj. 2. 09:28
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Össze tudtok költözni? Mert ha szereted és látod vele a jövőd, menj. És hogy működjön is a kapcsolatotok, ennél jobban határolódj el anyádtól és a véleményétől. Nagyon mérgező egy kapcsolat számára, ha az egyik nem tud leszakadni.
2022. máj. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megoldható lenne, csak kicsit félek is a következményektől. Sajnálom, hogy így viselked velem, nem értem miért teszi ezt. :(
2022. máj. 2. 13:51
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mik lehetnek a következmények?

Basszus. Van egy jövőd. Mire vágysz? Mit látsz magad előtt? Abba az irányba indulj, ne hagyd, hogy anyád érzelmi zsaroljon. Ha a párod már mutatja a türelmetlenséget, kapd össze magad, mielőtt megunja. Válassz. De ne azért mert valaki kéri. Hanem tisztázd le magadban mit akarsz és állj ki amellett. Húzd meg a határokat, hogy megvédd a saját életed, és azt amit építeni akarsz.

2022. máj. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igazad van, én húzom az időt. Tervem nyilván van és vele is, szóval már csak el is kénne kezdeni azt megvalósítani.

Köszi a kis biztatásod!

2022. máj. 2. 14:31
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Örülök ha segíthettem. Én a másik oldalom voltam, páromra volt ilyen hatással az anyja. Majdnem ráment a kapcsolatunk. Még mindig kérdéses, hogy egymás között rendbe tudjuk e rakni. De legalább már csak ketten vagyunk a kapcsolatban...
2022. máj. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!