Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérlek, valaki adjon tanácsot,...

Kérlek, valaki adjon tanácsot, mit tegyek? 18L

Figyelt kérdés

Eleve utálom kitálalni magam másoknak, hát még idegeneknek, de mivel minden anonim.


Szóval az a problémám, hogy elegem van a családomból. Van egy bátyám, ő olyan nemtörődöm típus. Egész nap számítógépezik, este meg a haverjaival van.

Aztán apám. Szerintem félrelép, ordibál, idegbajoskodik, semmi nem jó neki és ez mellett nem is mutat jó példát.

Anya volt az eddigi reményem, de most már ő és csak belém tapos. Rajtam tölti ki a dühét, pedig én mindig mellette állok...


Szóval most már nincs senkim. Barátaim sincsenek nagyon, a családi gondok miatt elég zárkózott vagyok (nem akarok szemrehányást tenni).

Elmennék, de nincsenek rokonaim se, akikben megbízhatnék. Van egy idős, beteg nagymamám, de őt nem akarom ezzel terhelni, elég szegénynek a maga baja =(.


Még nem töltöttem be a 18-at, mit tegyek??


2010. szept. 16. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyi van még a 18-ig? Bár ha nincs hová menned, akkor szinte mindegy :(
2010. szept. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, szerintem a többség élete így folyik. Nekem is ilyen bátyám, apám, anyám van, volt. Szenvedtem, mint a kutya. Most 32vagyok, mindenkit szeretek, mindent megbocsájtottam. Anyumat meg siratom, meghalt. A gyerekkorom a mindenem.. Szóval, fel a fejjel, segíts Anyudnak, talán épp azért ideges Ő is, mert érzi, hogy megcsalják, eltapossák. És sajnos Te vagy mellette, akin levezetheti a fájdalmát, dühét. Milyen rossz lehet neki, gondold el, hogy nem beszélhet senkivel arról, amit érez. Így aztán feszültségben él. Ne foglalkozz senkivel, tanulj, sportolj, nyílj meg! Hidd el, 20év múlva örülnél, ha még gyerekként élhetnél.. :(
2010. szept. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem minden tini atesik ezen. emlekszem nekem is sok konfliktusom volt anno a szuleimmel,tesommal ebben a korban. elmesz majd fosulira ,elkoltozol es minden jo lesz megint.
2010. szept. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
a sulis vagy még akkor én koliba mennék, ha ilyen a helyzeted. :/
2010. szept. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én mellette állok még, de eltaszít. Belém köt és már semmi nem jó senkinek =(.


Kivagyok teljesen. Az utóbbi időben sokszor felriadok éjszaka, rosszul vagyok meg minden...


Félek, hogy az idegeimre megy... már így is egy roncs vagyok =(

2010. szept. 16. 20:56
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

a legjobb családban is előfordulnak ilyenek, tudnék mesélni.

szerintem el kell fogadni a helyzetet, mást nem tudsz egyelőre, amíg nem vagy önálló.

2010. szept. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is teljesen kivoltam, tényleg. A bátyámmal még verekedtünk is.. Sok-sok év múlva jössz majd rá, hogy ezek milyen apróságok voltak az élet nagy dolgai mellett. Hidd el..
2010. szept. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Az a helyzet, ezek azért nem apróságok, ha valakit terrorizál a családja, mindneki rosz példát mutat, így nem könnyű a helyes utat megtalálni. Egyet tudsz tenni, mint énis: a történtek alapján megjegyezni, hogy miként nem szabad viselkedni, és mi a rosz. Valahogy pedig kerülj ki ebből a szűk körből, mert nem fogsz így az életben előrébb lépni és önálló lenni.

Egy komoly kapcsolat lenne rá jó alkalom, hogy 'rendbe szedd magadat'. Szerintem. Pláne ha elköltöznél majd. Gondolom szeretnél.

2010. szept. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én ezért mentem férjhez 18 évesen. Vagy tűrsz, vagy magad lábára állsz, vagy megpróbálod megváltoztatni családtagjaidat sok szeretettel, segítőkészséggel, mást nem tehetsz.
2010. szept. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gondold át, mi az a konkrét cél, amit el szeretnél érni az életben, de legalább mondjuk az elkövetkező 5-10 évben. Mi az, amivel azt az időt, amit életnek hívunk, el szeretnéd tölteni. Gondolom, van már elképzelésed, hogy merre akarsz továbbtanulni vagy elhelyezkedni.


Ha ez megvan, akkor bármi történik is, pl. anyud már megint veszekszik veled valami miatt, a tesód már megint csak a gép előtt ül, stb., akkor gondolj arra, hogy ez már nem tart sokáig, hiszen hamarosan ezt meg ezt fogod csinálni és már nem is itt leszel. Csak legyen egy célod, ami miatt hajlandó vagy tűrni...


Csökkentsd a rossz érzéseidet az által, hogy amikor arra gondolsz, milyen nemtörődöm is a bátyád, és már érzed, hogy húzod fel magad rajta, akkor egyből jusson eszedbe, milyen jó, hogy te nem ilyen vagy. Amikor meg apukád szerinted rossz példát mutat, akkor örülj, hogy felismered, hogy ez nem egy követendő példa, te nem fogsz így viselkedni. Ettől ők még olyanok maradnak, amilyenek, megváltoztatni nem tudod őket, de te magadról legalább jót fogsz gondolni, s nem az önbizalmad lesz még jobban aláásva, ami nem lehet sok, ha nincs egy barátod se meg úgy érzed, anyukád rajtad tölti ki a dühét. Mindenki a gyengébbe mer csak belerúgni...

A barát arra jó, hogy ne kitálalj neki, hanem elmondd a bajaid, könnyíts a lelkeden mialatt ő meghallgat, esetleg még tanácsot is ad.

2010. szept. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!