Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a húgom?

Miért ilyen a húgom?

Figyelt kérdés

Most lépett a "tini" korba vagy nem is tudom hogy mondjam, de még bőven általános iskolás.

Teljesen megváltozott, ilyen fura kihívó cigányos undorító stílusa lett, festi magát mint valami bohóc és egyfolytában minden bulin ott szeretne lenni és ha nem akkor még ő durcás. És ráadás annyira lerontotta a jegyeit hogy több tantárgyból bukásra áll.

Nyilván nem én vagyok a szülő, de szerintem ez nem normális.


2022. ápr. 30. 21:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
68%
Ilyen korban a gyerek ahhoz alkalmazkodik, amelyik csoport elfogadja. Sajnos akkor őt ilyen c. gyerekek fogadták maguk közé, ők értékelik, ők becsülik meg. Oda csapódik, ahol megbecsülést kap.
2022. ápr. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Tehát nincs önbecsülése?

Amúgy jöhetnek még válaszok, de ez elgondolkodtató válasz volt, köszi.

2022. ápr. 30. 21:50
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Sok oka lehet annak, ha egy tini rosszul választ közeget. Ők oda csapódnak, ahová hívják őket. Egy tinédzsernek nincs olyan sok választási lehetősége. Szegényet a gazdagok nem fogadják maguk közé, a gyenge tanulót a jó tanulók sem, ha meg otthon sokat bírálják, elfogadja az olcsó megbecsülést is, csak végre lehessen "valaki".
2022. ápr. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Minél inkább tiltják ettől a közegtől, annál inkább bele fog fonódni abba a közösségbe.
2022. ápr. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
De nincs is itt szó konkrét közösségről. Egyszerűen az ő viselkedésével van baj.
2022. ápr. 30. 22:18
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom keresi önmagát, dolgoznak benne a kétségek, gondolatok, elképzelések. Végső soron nem a világvége, ha ront a jegyein, HA tényleg még bőven általános iskolás. Nyolcadikban szedje össze magát lekésőbb annyira, hogy ne legyen belőle bukás. Ha pocsék iskolába is kerül, onnan tud másikba menni, vagy másfelé, és az egyetem sincs leírva, ha addigra "megtér", lesznek elképzelései. Általánosban többször pótvizsgáztam, noha nekem lelki gondjaim voltak, nem csak simán kamaszodtam. Szerintem értelmes, normális ember lett belőlem. Megjegyzem, több iskolát megjártam, hasonló gondok miatt, amiket leírtál, csak én ezt nem vettem fel, kilógtam a sorból. Az első osztály, amiben voltam, év végére többen iratkoztak ki az ilyen undorító személyiségű pi**ák miatt, akik nyugodt szívvel szóltak vissza a szülőnek, amikor személyesen ment be beszélni velük, nem is értették, hol van a probléma. Néhány ártatlan lelkületű rászokott miattuk a cigire, fűre, bulira, felvették a stílust. És ezzel ők teljesen kibékültek, pláne, hogy a szülők elől titkolták, nem volt ki beleszóljon.


A szülő ilyenkor már nincs ott minden lépésénél a gyerek mellett, és noha vannak dolgok, amiket egymaga beláthat, amíg még csak ilyen laza szinten van a hülyeségben, rá kellene szólniuk. Öltözzön hülyén, magát járatja le, csak ne qrvásan. Fesse magát, de az anyukátok próbálja mondani, hogy ez gáz, hogy a kevesebb néha több, nem kell cifra karácsonyfának lennie.


Bulizni is egy dolog, de ha még erősen általános iskolás, korai. A pizsiparti szint még elég, mert feltételezem nem szörpöt isznak az ilyen bulin. De ha van esze, mármint nem csak "igen, anya, úgy lesz", hanem tényleg elutasítja az esetleges drogot, füvet, stb, egyéb biztonsági intézkedések, a tánc és a beszélgetés nem tilos. DE, csak ha rendezi magát. Nem kell ötösnek lenni, de ahhoz, hogy legyen ez meg az, mutasson fel valamit. Nem mondom, hogy egyszerű az általános, baromi sok unalmas xart kell megtanulni, de a szakmai után látom, hogy annyira nem lehetetlen.


Ezt ő tudja, simán lehet, hogy most az is idegesíti, hogy a szüleitek levegőt vesznek. Szereti őket, de kamaszként akkor is, fogják be, hagyják békén, ha nem is mondja ki, csak magában tartja. Szóval elutasítás. Ha nagyot szeretne játszani (de ugye ezt ő biztonságos keretek között teszi, hiszen nem a megélhetése forog kockán, gyerek még), fogadja el az idősebb tanácsát. Ne hegyibeszéddel tömjék a fejét. Próbáljanak kicsit visszamenni az időben, "leereszkedni hozzá". Nem kell benne lennie, hogy "kell", mint pl: ő is utálta az általános iskolát, de meg KELLett csinálnia, elvárás. - Ki nem xarja le? A húgod jelenleg teljesen.


Néhány éve, egyik magyaron beszélgettünk erről a tanárral. Ő mondta, hogy abban a korban (~14-15) a lelki dolgok kerülnek előtérbe, a belső, az iskola, a tanulás szükséges, de senkit nem érdekel, hiszen ami az emberben játszódik, nem lehet a kapu előtt kint hagyni 6-8 órára, aztán folyt köv. És ez akár évekig tarthat, ez a pocsék érzés!


Amúgy szerintem magától észbe kap majd, de azért a szülői pesztrálás nem ártana. No meg, ha nem válik be a türelmes-empátiás, nem kell "KELL"-es beszéd, és csak rosszabb lesz, akkor nincs mese, kezdődik a háború.


20/l

2022. ápr. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
50%

Rossz hírem van, szerintem most lépett abba a korba vagy fejlődési szakaszba , hogy MOSTANRA fejlődött ki a saját személyisége.


2 gyerekem van, tapasztalat mondatja velem.

2022. ápr. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Csak nem értem hogy miért lett "ilyen", nem tudok rá normális jelzőt használni.

Én normális vagyok mint nagyobb tesó, biztos hogy nem ezt a példát látta tőlem, szüleimtől sem.

Nagyon fura.

2022. ápr. 30. 23:00
 9/26 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, leírtál egy átlagos kamaszt. Festi magát mert felnőttnek akar látszani, és sanszos hogy nem tudja hogy kell sminkelni. Minden bulin ott akar lenni- naná, nehogy kimaradjon valamiből. És persze hogy felfújja magát ha más van mint amit ő akar,ez alap kamasz-beállítás, feszegeti a határokat, lázadozik.
2022. ápr. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

8# Sajnos olyan ősök, nagyszülő k személyiségvonásai nagy eséllyel előbukkannak amikről fogalmatok sincs.

Hogy a furává váló kamasz mit hordoz.

2022. ápr. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!