Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt mi a jó istentől érdemlem?

Ezt mi a jó istentől érdemlem?

Figyelt kérdés
Nos ugyebár kezdjük elsőnek az alapoktól.Van egy tesóm akivel nagyon borzalmas kapcsolatot tartok mivel mindig mindennel piszkál,most hogy egy példát felhozzak mindig lecsúnyáz,leköverez.Na mindegy most nem ez a lényeg.A lényeg az,hogy apám a tesómat mindig kibeszéli nekem, hogy mennyire lealacsonyítva tud viselkedni+mindenben hülye.De az a vicces,hogy apám a napokban nekem ál azzal,hogy egy szemét ember vagyok,nem fogom semmire se vinni és az anyámra ütöttem (Teljesen ok nélkül mondja mikor reggel lemegyek enni). Egyébként nem tartom magam szemét embernek.A legtöbbször amikor meglátok egy hajléktalan embert,vagy pénzt vagy kaját,italt adok neki.Mindig segítek mindenkinek ha megkérnek sőt még akkor is ha nem kér meg rá senki.Ezt mivel érdemeltek most így ki?Nos ez itt a kérdés.Ha valaki tud rá konkrét választ adni annak örök hála.
2022. ápr. 28. 06:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként apád azért mond ilyeneket, mert frusztrált, és máson nem tudja levezetni, rajtad meg igen. Ilyenkor az ember egy kicsit értékesebbnek érzi magát.

A megoldás: töltsd be a 18-at, amint lehet, költözz el (akár kollégiumba, ha továbbtanulsz), és vissza se nézz. Ehhez persze valamennyi pénzt össze kell spórolnod, de egy megváltás lesz utána az életed.

2022. ápr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
30%
10- francokat. Barna hajjal születik az ember- erről nem tehet. De a kövérségről nagyon is tehet. Ő zabál, tehát ő tehet róla. És ne gyere a hormonproblémákkal, mert ha foglalkozol a témával, tudnod kell, hogy a kövérség borítja fel a hormonháztartást és nem fordítva. Nem hallgatni kell a problémáról és félre nézni, hanem hatékonyan segíteni abban, hogy le tudjon fogyni és ne a súlytöbbet betegítse meg és vigye a sírba.
2022. ápr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
81%

#12, látom, hogy nem sikerült megértened... és még baromságokat is írsz...


Leírom még egyszer, hátha eljut az agyadig; az mindenkinek a MAGÁNÜGYE, hogy ki mennyire kövér. Neked vagy nekem semmi hátrányunk nem lesz attól, hogy a kérdező esetleg 200 kilós. Mégis bántani kell a másikat emiatt...


De akkor legyen egy másik párhuzam; azért leszólható egy ember, mert kövér, de azért nem, mert dohányzik? Mert valahogy a kövéreket gyakrabban vegzálják, mint a dohányosokat. Pedig az érvelésed szerint mindkettejüknek kijárna a megaláztatás, mert ők tehetnek arról, amilyenek. Mégis valahogy a társadalom ténylegesen úgy kezeli a dohányosokat, hogy az az ő magánügyük, de a kövérség valahogy meg nem...

2022. ápr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
68%

13- nem sértegettelek, nem személyeskedtem, de a baromságokat, téves állításokat te írod ( pl. párhuzamot vonsz a született tulajdonságok ( barnahaj) és a szerzett tulajdonságok (kövérség) között.

Mindaddig magánügye, amíg nem teszi ki ide a kérdését. Ő kérdezte.Mi válaszolunk.Lehet, hogy az apja csak annyit szeretne elérni, hogy fogyjon le a gyerek, csak épp pszichológiailag rossz módszerrel.Vagyis jót akar neki, csak rosszul. Az én szüleim is hetente bactatták a 220 kilós tesómat a súlyával, pont addig, míg 50 évesen meg nem halt. Nulla eredménnyel sajnos.Mert nem ez a módja, csak a kétségbeeséstől pánikolva nem találtak jobb megoldást.

A dohányosok mellett akkor az alkoholisták, a kábszeresek, a bármilyen függőségben szenvedők is szóba kerülhetnek, de minek? Nem erről szólt a kérdés.Mellesleg szerintem nem vegzálják őket (nem láttam felnőtt kövérhez random odalépő idegent, aki "úristen de kövér vagy , nyírd kimagad" megjegyzéseket tett). Ha van ilyesmi, az nyilván abból adódik, hogy jobban szemet szúr egy kövér, mint egy dohányos.Bár,amilyen elhízott ország lettünk, már nem is rí ki egy kövér a többi közül...

2022. ápr. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

#13, szóval még mindig nem sikerült megértened, amit írtam, gratulálok a szövegértési képességeidhez...


Teljesen mindegy, hogy mivel vontam volna párhuzamot, mert nem az a lényeg, hogy szerzett/nem szerzett tulajdonság (egyébként hajfesték is létezik a világon, de mindegy...), hanem hogy senkinek semmi jogalapja nincs arra, hogy a másikat megszólja, mi több, megalázza. A vegzálás pedig ezt jelenti, és nem azt, hogy a másiknak a halálát kívánja. Ráadásul ez nem konkrétan felnőtt probléma; a gyerekek közösségében is gyakran felmerülő dolog, hogy a dagadt/csúnya gyerekeket kiközösítik, közben meg a 10 éves láncdohányos a menőmanó, ebből látható, hogy a gyerekek világlátása sokkal torzabb, amit csak a megfelelő nevelés tud úgy-ahogy helyrehozni.


A kérdező nem azt kérte, hogy mondjuk véleményt a kövérségéről, így az még mindig a magánügye. Egyébként az is lehet, hogy nem is kövér, mondjuk van rajta 2 kiló felesleg, de a „kedves” szülő szemében már zsírdisznónak számít. Igen, ilyen szülők is vannak, nem is egy.


Igen, az összes többi függőséget is fel lehetne hozni, de gondoltam elég csak egyet. Ezek már sokkal inkább társadalmi problémák, mint a kövérség, ugyanis közveszélyessé is válhatnak, a kövérek pedig maximum akkor, hogyha valakire véletlenül ráülnek. És valahogy ők nincsenek nyilvános megaláztatásnak kitéve, míg a kövérek igen. Nem, mintha bárki megérdemelné, nem erről van szó.


Sajnálom a testvéredet, de az ő döntése volt, hogy olyanná vált. Mindenestre akkor sem érdemelte meg, hogy lekövérezzék, mivel senkinek semmi köze nem volt hozzá, még a szüleidnek sem.

2022. ápr. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis #14, elírtam.
2022. ápr. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

15- még mindig hülyeségeket írsz. Nem csak a hajszín velünkszületett, de a csökkent értelmi képesség is. És itt most rád gondolok, ha nem esett volna le.

Maradjunk a Kérdezőnél és szorosan az ő kérdésénél. Hogy miért csúnyázzák és kövérezik le? Szerinted biztosan azért, mert szép és karcsú. Szerintem meg nem azért.

2022. ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
84%

#17, ha képtelen vagy felfogni, amit írok, az nem az én csökkent értelmi képességemet tükrözi, hanem a tiédet.


„Hogy miért csúnyázzák és kövérezik le? Szerinted biztosan azért, mert szép és karcsú.”


Ez pedig tökéletes bizonyítéka annak, hogy a te agyadban van valami kattanás, nem az egyémben. Ugyanis én nem állítottam azt, amit leírtál, hanem mint lehetőséget vetettem fel. De ha kövér is lenne, akkor is jogos lenne szerinted, hogy lekövérezik.


De teljesen mindegy, hogy mit mondok, mert szerinted jogos hangot adni olyan dolgoknak, amikhez amúgy semmi közöd, innentől kezdve ez a vita parttalan marad. És még az írásomat sem vagy képes megfelelően értelmezni.

2022. ápr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
te egyszerűen gyagyás vagy, aki képtelen befogni a száját, még ha nincs is igaza. Gondolom mindenhol nálad van az utolsó szó. Hát én nem vagyok ilyen, befejeztem, mert dilisekkel nem beszélgetek.
2022. ápr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
84%

Azért nincs igazam, mert te azt mondod. Sziklaszilárd érvelés...


Jobb is, ha befejezed, legalább bölcsnek tűnsz, ha már az nem is vagy.

2022. ápr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!