Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a férjem ismét...

Mit tegyek, ha a férjem ismét elfelejti a házassági évfordulónkat?

Figyelt kérdés

Tavaly sem jutott eszébe, pedig még "csak" négy éve vagyunk házasok. :(

Én főztem neki vacsit és nagyon rosszul esett, hogy akkor jutott eszébe, amikor meglátta a terített asztalt...ez tavaly volt, de idén sem számítok jobbra.


2010. szept. 16. 15:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
szerintem emlegesd neki, a férfiak szerintem valami elrontott genetikai kód miatt nem képesek megjegyzeni egy évfordulót, szülinapot sem. nekem is mindig emlegetnem kell a szülinapom neki, hogy mikor lesz
2010. szept. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, hogy neki nem fontos egyetlen dátum,mert mindig szeret. Amúgy apukám anyukám két éve házasodott össze, mindketten mindig elfelejtik az évfordulót, szerintem semmi extra nincs benne.
2010. szept. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
említsd meg neki egy héttel előtte, csak úgy hozd szóba.
2010. szept. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Egyetértek az első válaszolóval, kérdezz rá, hogy mi a terve a házassági évfordulótokon, elmentek-e vacsizni, stb. Így biztos emlékezni fog rá. :) Egyébként nálunk a férjem sokszor úgy értesül az ilyen eseményekről, hogy az otthoni közös naptárunkba beleírom ezeket a dátumokat, hétvégén mindig megnézi a következő heti "eseményeket".
2010. szept. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
32%
Te vegyel sajat Magadnak ajandekot, vagy mind a kettotoknek, de a Ferjednek vehetsz "ginko Biloba" kapszulat!/felejtesre ajanlott/
2010. szept. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Ha amúgy boldogok vagytok, szeretitek egymást, közösen tervezitek a jövőt, akkor ez tényleg olyan nagy bűn?


Mi rendszeresen elfelejtjük, a gyűrűt sem hordjuk, én ilyenen nem tudok parázni, mert nekem házasság kell és nem évforduló ünneplés.


Amúgy meg ha rosszul esik neked, akkor mond meg neki, hogy te szeretnéd megünnepelni és vont be a tervezésbe. Találjatok ki valamit közösen az ünneplésre. Pár év és magától is eszébe fog jutni.

Nem értem a nők miért nem vágják, hogy a pasik másként működnek... mindegy. Sok sikert!

33N 3 (vagy 4?) éve házas... :)

2010. szept. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%

Nem várni kell hogy kitalálja a gondolatiad. Hanem megbeszélni hogy neked mely ünnepek a fontosak és hogyan szereted ezeket ünnepelni, majd összeegyeztetni az igényeket. Vagy csak én vagyok ilyen hogy ezt a kapcsolat elején megbeszélem? Vagy csak:

"Mivel nőből vagyok, nem mondom ki amit akarok, de fenntartom a jogot, hogy hisztizzek hogyha nem kapom meg" :)

2010. szept. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Mi sohasem tartunk házassági évfordulót. Tavaly a névnapomat felejtette el, idén a szülinapomat.

Szóltam neki, így utólag vett virágot, de valahogyan az egész nem szívből jön.

2010. szept. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

Az én párom is ilyen felejtős eszű. Már a rokonainak is mondtam, ha szeretnének meghívni, tervezni velünk, akkor engem hívjanak, mert ő szegény még szólni is elfelejt, pláne a hozzávalókat (ajándék, virág).

Mindenki szülinapja, névnapja be van írva a telefonjába, de ha délben csipogtatja, estére már el is felejti. :)

Én előre, kedvesen szoktam szólni, vagy felhívni rá a figyelmét. "Nem is tudom, mit szeretnék születésnapomra". "Van már terv az évfordulónkra, elmenjünk valahova?"

2010. szept. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%

Tervezzetek közös programot aznapra.

Nekem pl. baromira rosszul esne, ha a feleségem a vacsit kizárólag évfordulós ajándéknak szánná. Amúgy nő vagyok. Mi az ilyesmit mindig megbeszéljük, hova megyünk vacsizni vagy hova utazunk ünneplésképpen.

2010. szept. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!