Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a legérdekesebb családi...

Mi a legérdekesebb családi tárgyatok :)?

Figyelt kérdés

Bármi ami régi, ritka vagy csak egy jó története van :)


Nálunk a dédapám összes holmija, olimpiai dobogós és kétszeres Európabajnok volt. Szóval érmék plakettek oklevelek és ilyesmik.


Meg van egy söröskorsó, reinhold merkelbach grenzhausen márkájú, amit nagyapám a Sasfészekből nyúlt le :D


2022. ápr. 24. 11:30
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
30 akkor könnyedén meg lehetne találni. Mi volt a neve? Bemész a levéltárba vagy múzeumna, pillanatok alatt előkeresik
2022. ápr. 24. 19:42
 32/40 anonim ***** válasza:
85%
Elfeledkeztem egy fontos dologról, talán mert "csak" egy fotó. Ükszüleim esküvői fényképe 1884-ből. (#20 voltam; ezt én őrzöm, a kardot saknos nem).
2022. ápr. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
32 a helyedben biztos megszerezném a kardot.
2022. ápr. 24. 21:44
 34/40 anonim ***** válasza:
82%
Anyámnál van, egyelőre jó helyen. Az előszobában fel van téve a falra. Szépen rendbe lett téve annak idején, mert a hüvely és a markolat csupa rozsda volt. A penge tökéletes állapotban maradt meg, a dédiék telkén találták meg a földbe leszúrva. Makulátlan volt.
2022. ápr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
85%
Egy üveg elvileg II VH korabeli pálinka. Kibontva sosem volt bár papíron nem romlik meg ugye, de kár lenne érte ha már kb 80 évet volt bontatlanul.
2022. ápr. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

34 értem. Szuper.


35 fú múltkor nagyapám a 20 éves törkölyét találta meg. Nem mertem beleinni. Ő azt mondja jó. Legközelebb megkóstolom. Szívesen megkóstolnám azt a páleszt is, de igen ezt már nem szabad kinyitni


Erről eszembe jutott, hogy van egy 30 éves valami nagyon speckó tequilánk otthon eredeti dobozban, amit apa Mexikóból hozott. Kíváncsi lennék mennyit érhet.

2022. ápr. 24. 23:58
 37/40 anonim válasza:
93%
Nagyapám 1958-ban vett egy 250cm3-es Simson AWO-t. A mai napig megvan, bár évek óta nem volt beindítva.
2022. ápr. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
87%

Szépapám tornász volt, sport ember. 1876-os Magyarország és a nagyvilág című lap megvan, ami egyik győztes versenyéről ír, idézem: "A feladat, mely a dunaföldvári versenyevezősökre várt, sem csekély, sem könnyű nem volt. A 85 kilométernyi (12 mfld) utat legfeljebb 8 óra alatt kell vala a versenyprogram szerint megtenniök s hozzá oly kánikulai hőségben, mely hasonló vállalkozást a legerősebb szervezetű egyénre nézve is kész istenkisértéssé tesz. M.J. fényesen megoldotta a feladatot... A 85 kilométernyi utat 6 óra 33 percz alatt tette meg, mely időből a nélkülözhetetlen pihenésre 30-40 perczet okvetlenül le kell számitanunk."

1910-ben halt meg. A Tornaügy egy különszámot írt életéről, ez is megvan. Dédapám (a fia) családfakutatásai, kézzel írt családfája, latin és német nyelvű eredeti születési és házassági anyakönyvi kivonatok, és ezek fordításai.

Nagyapám naplója a hadifogsága alatt. Már nehezen olvasható, tompa ceruzával írta, 2 évet volt munkatáborban.

Nagyapám feljegyzései különleges eseményekről. :) Pl. 1955. nagy mennydörgés, villámlás... 1956 január, nagy hideg, -10 fok... szintén ez év januárja, földrengés... ez csak mai szemmel érdekes, hogy mit tartottak anno különleges eseménynek..

2022. ápr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
13%
Hát nem igazán mondhatom el. Egyrészt, mert jönne a titkos rendőrség, én meg a családom meg finggá válnánk a rendszer szemében, meg amúgy se hinné el itt senki se, főleg a hozzá tartozó történetet...
2022. máj. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
92%
Akkor köszönjük a hozzádzólást 39-es.
2022. máj. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!