Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném felvenni az anyai...

Szeretném felvenni az anyai nagypapám vezetéknevét, ebben az esetben ezt hogyan lehetne?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, az apámmal sosem találkoztam ezért a nevét sem szeretném tovább viselni. A nagypapám vezetékneve Volkov volt, anyukámé ebből Volkova lett. Ilyen esetben én hogy vehetném fel? Én döntöm el?
2022. ápr. 15. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyar állampolgár vagy?
2022. ápr. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha magyar állampolgár vagy, 10e ft, névváltoztatás. Kormányablakban elintézed.
2022. ápr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét módon felveheted.
2022. ápr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igen magyar állampolgár vagyok,a nagypapám orosz/szovjet volt.
2022. ápr. 15. 16:38
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Elvileg bármelyik felmenöd nevét választhatod, sima névváltozatási kérvényt kell beadni.

Ebben az esetben meg kell indokolni, miért akarsz nem magyar hangzású nevet, de nálad adott a válasz.

2022. ápr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ férfi vagy vagy nő. Ha férfi akkor Volkov, ha nő Volkova
2022. ápr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

6!


Téves, bármelyik lehet. Magyarországon nincs női névrag, így aztan simán lehet bármelyik. A nagyapa után Volkov, az anyja után Volkova

2022. ápr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem Magyarországról szól. Oroszországban, Csehországban, Szlovákiában, Macedóniában stb. ez a szabály. Persze tőlem lehet férfiként Volkova, max jót röhög rajta az aki tisztában a miértekkel 🤭
2022. ápr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
MOn viszont az itthoni szabályok érvényesek.
2022. ápr. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
22%

Mindegy látom a lényeg nem ment át. 🤭🤭🤭

Kedves kérdező! Hátha te megérted a lényeget.

Ha férfi vagy, mindenképpen a férfi alakot vedd fel, ha viszont nő akkor a nőit. Ne csinálj bohócot magadból a világ előtt a "magyarországi szabályok" miatt.

Hogy értsd pl. Péter Volkova! Ilyen nincs.

2022. ápr. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!