Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most húsvétkor lesz rokonlátog...

Most húsvétkor lesz rokonlátogatás nálatok? Alapvetően hogy viszonyulsz hozzá? 🐰🥚🐣

Figyelt kérdés
Szoktatok rokonokhoz menni? Ha igen, szereted ezeket az alkalmakat, vagy legszívesebbeb inkább feltörnéd a húsvéti tojást a gyűlölt rokon fején és megy a káromkodás/szentségelés ezerrel bazdmegolások közepette?

2022. ápr. 14. 22:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
92%
A mi családunkban nem volt szokás az ilyesmi, de a pároméknál igen, ők igazi családként funkcionálnak, ő utálja, de én szeretem ezeket. Megyünk most is, amúgy is csak ünnepekkor találkozunk
2022. ápr. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám és apukám pár éve szétment, én pedig egyetemre járok, ahol kolis vagyok és néha hazajárok. Most anyánál leszek húsvétkor, ami alapvetően jó lenne, a közelben lakik pár rokon, nagyszülők, nagybácsik és velem egyidős unokatesók, akikkel meg szoktuk látogatni egymást egy-két óra erejéig, ami számomra semleges, de inkább jó program. Tegnap viszont megtudtam, hogy jönnek még oda más rokonok, kisgyerekekkel, aminek már kevésbé örülök, mert kikészít a viselkedésük. Nem tehetnek persze róla, a szüleik sajátos nevelési stílusa miatt lettek ilyenek, nem képesek egy sarokban vagy szobában eljátszani, rajzolgatni, hanem mindenkinek rájuk kell figyelnie és őket kell szórakoztatni és nem képesek elfogadni, hogy valamit nem szabad. Szerintem ez nem egy lehetetlen elvárás, sok ismerősöm gyereke képes társaságban normálisan viselkedni.


A másik, hogy vendéget fogadni kicsit szívás, főzni-sütni kell előtte, majd mikor elmennek, otthagynak a kupiban és ugye nem mindig akarnak időben elmenni... Néha szeretem, hogy jönnek, de most nincs olyan hangulatom.

2022. ápr. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
93%
2, és a gyerekek apja?
2022. ápr. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem megyek sehová, nem igazán vagyok a "rokonokra" kíváncsi. De ide se fognak jönni, az biztos, mert ha mégis, hát kellemetlen lesz nekik a kapu előtt szobrozni.
2022. ápr. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
96%

Mi nem ünnepeljük a Húsvétot. Anyósékhoz elmegyünk (péntek szombat vasárnap). Nekem nyűg az egész, ezért én ma elmegyek a gyerekekkel sétálni estig. Utálom ezeket a kötelező ünnepeket. Csak a feleségem kedvéért töltöm ezt az időt ott. Az én szüleim sem húsvétolnak. Ők wellnesseznek most.

Szombaton is elviszem a gyerekeket a természetbe, hogy ne az anyós képét nézzem. Vasárnap este hazamegyünk és csak pihenni fogunk.

2022. ápr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
72%

Nem megyünk sehova egyébként is dolgozik a párom.

Viszont ide se jön senki, ezt már kijelentettem pár hete.

Ha nem értették meg hát akkor nem jutnak be a házba.

A gyerekekkel leszünk nyugiban

2022. ápr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
64%

Nekem nagy kedvenceim az ünnepek, imádok hangolódni, díszíteni, sütni-főzni, készülődni. A Halloween és a karácsony/újév időszaka kicsit bekuckózós nálunk, de ilyenkor tavasszal mindig kinti programokat szervezünk inkább. Most is megyünk holnap szüleimmel kirándulni, Balatonnál leszünk szombat-vasárnap, hétfőn pedig anyósoméknál lesz húsvétozós, tojáskeresős buli. Ha eső lesz, akkor kizárásos alapon a télikertben, bent a házban.

A lányunk még csak 5 hetes, de szeretném, ha később ő is ugyanolyan lelkes lenne az ünnepektől, mint én.

2022. ápr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
eddig is mentünk minden évben
2022. ápr. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Mi nem megyünk, hozzánk jöttek, de rettenetesen elegem van belőle.


Nem is akartam, hogy jöjjenek, de a barátom szülei, ő hívta őket - csak éppen minden szr az én nyakamba szakadt, mert ő közben lebetegedett.


Szívem szerint megmondtam volna a családjának, hogy maradjanak otthon, mert nekem senkit sincsen kedvem körbeugrálni.

2022. ápr. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Csak unokatesokkal megyunk nagybatyamekhoz meg ottani apukajahoz tehát az én papamhoz. Anya meg a barátja meg elutaztak
2022. ápr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!