Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha vki dolgozik és pont...

Ha vki dolgozik és pont meghal vki a családjában, miért várnak a hîrrel addig amíg haza nem ersz? Mármint miért nem szoktak elmondani teloba családtag??

Figyelt kérdés

2022. ápr. 13. 14:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
96%
Szintén úgy gondolom, hogy az első és a harmadik válasz a fő ok, plusz a személyesség. Amúgy meg morbidul hangzik, tudom, de akkor már igazán nem sürgős a dolog, hisz sajnos már nincs mit tenni.
2022. ápr. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
97%
Nekem ez volt a dilemmám, mikor anyum kórházba került, és a doki mondta, hogy soha nem fog felébredni - hogy a tesómat felhívjam, hogy ezt mondták, vagy csak mondjam, hogy azonnal jöjjön a kórházba.
2022. ápr. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
97%

Bátyámnak apunk halálát úgy mondtuk el, mert nem tudtuk mivel meggyőzni, hogy jöjjön haza az egyetemről azonnal mert baj van.

Mi várt mikor felvettük kocsival? Kisírt szemek, összeroskadva az út szélén és a táskáját ölelgette.

2022. ápr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
98%

Én is a munkahelyemen voltam éppen, amikor közölték édesapám halálhírét. 43 éves volt. Én meg 23. Egy közeli családtag hívott fel (nem anyu és nem a tesóm, ők nem voltak olyan állapotban, hogy közölni tudják a hírt, hanem apu öccsének a felesége hívott fel, aki ott volt a helyszínen). Délelőtt 10-11 óra körül jött a hívás, épp gyerekeknek tartottam órát, foglalkozást. Lefagytam. Nem tört ki belőlem a sírás vagy a zokogás, hanem döbbenetemben lemerevedtem. Azt sem tudtam, hogy most ilyenkor mi van. Hogyan lesz tovább nélküle. Mi lesz most ezután anyuval meg a húgommal. Lebénított a hír. Furcsa módon nem törtem ki zokogásban ott azonnal, hanem időnek kellett eltelnie, mire estefelé előtörtek belőlem a könnyek. A kollégák nagyon rendesek és segítőkészek voltak mindannyian, egytől egyig. Hazaküldtek, hogy legyek a családommal és segítsek intézkedni, maradjak otthon nyugodtan, amíg úgy érzem, hogy szükségem van rá vagy amíg a családnak szüksége van rám a nehéz helyzetben. Ők majd megoldják a helyettesítésemet akár 1-2 hétig is, utána majd visszaadom nekik az óraszámokat - mondták. Le a kalappal előttük, az emberséges hozzáállásuk előtt, a mai napig hálás vagyok mindannyiuk segítségéért és a végtelenül korrekt, empatikus hozzáállásukért.

Szóval az én esetemben nem várták meg, míg délután/este hazaérek, hanem napközben kaptam a hírt. Ilyen is van. De egyébként tényleg nagyon sok függ attól is, hogy ki milyen munkakörben dolgozik, veszélyezteti-e mások épségét, biztonságát egy ilyen súlyú hír közlése munkaidőben, stb. Meg eleve a család illetve a hírközlő személyisége, mentalitása, gondolkodása, egyéni mérlegelése, maga az adott szituáció, amiben éppen akkor ők vannak, stb. Nagyon sok minden befolyásolja, hogy kivel, mikor és hogyan közlik a hírt. Minden történet eltérő, egyedi. És azután az embernek a "sajátja" marad, sajnos, amire nagyon sokan az életünk végéig emlékezni fogunk, hogy kitől, hogyan és mikor kaptuk a hírt.

2022. ápr. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy haverom apja hirtelen halt meg. A haverom öccse Németországban dolgozott éppen.

Vele telefonon közölték a rossz hírt. Nyilván, ilyen esetben nem várják meg, mire több nap múlva hazajön az illető.

2022. ápr. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
71%

Anyai nagymamám a nyáron hunyt el.

Én is dolgoztam.

Épphogy hazaértünk a párommal, mikor hívott a tesóm, (később apa és apai mama is, hogy meghalt a mama. 😭

Nem akartak ott hívni, de ők már tudták mi történt.

Kímélni akartak engem is.

Nem tudgsn

De volna úgy dolgozni. 😭

Meg nem is hiányzott volna, hogy a. Kollégák, meg mindenki kérdezze, hogy mi történt.

2022. ápr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elgtöbb esetben szólnak rögtön.
2022. ápr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
93%

1. mert másnak nincs köze a gyászodhoz, kollégáknak meg pláne nem

2. kellemetlen, amikor kb szétbőgöd magad ott rögtön mindenki előtt

3. autóba ülsz, simán balesetezhetsz

4. ha nem tudsz azonnal hazamenni, akkor egész nap rágódsz és úgysem tudsz koncentrálni

2022. ápr. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!