Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen későn van a temetése?

Miért ilyen későn van a temetése?

Figyelt kérdés
A nénikém április 5én elhunyt a kórházban, ma szóltak az unokatesómék hogy április 21én lesz a temetése. Ez normális hogy ennyi időnek kell eltelnie? Urnás temetés lesz, semmi extrával. Anyum szerint a húsvét is közbe szól meg attól is függ hogy a temetkezési kft emberei mikor érnek rá.
2022. ápr. 8. 17:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
94%
Nekünk tavaly majdnem egy hónapot kellett várni, megyeszékhelyen. Pedig a hamvasztás 10 nap alatt megvolt.
2022. ápr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
76%
" az normális hogy semmi extrát nem vettek igénybe? Pap se lesz, se zene, se beszéd, se ravatal. Csak a sír mellett felravatalozzák és utána behelyezik az sírba és kész." Persze hogy normális. nem mindenki igényli a vallásos cécót.
2022. ápr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
87%

Mi számít normálisnak?


Én azt tartanám normálisnak, ha szétszórnák a hamvaimat valahol egy hegytetőn, vagy erdőben, megemékeznének rólam a közeli barátaim aztán szevasz tavasz. Nem vagyok sem vallásos, sem semmi.

2022. ápr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, ne haragudj, de szerintem te az vagy, akinek most halt meg az apukája, és nincs pénze. Itt gyűjtöd az infót, hogy mit fogad el az ember, mit nem. Te akarod a pénzhiány miatt később temetni, semmi szertartással.

Simán írogathatsz a saját nevedben, mert már a két őszinte kérdésed után ez már a második, amiben másról írsz.


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1168..


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..


Olyan szomorú, hogy itt kell hazudozni .. nem ciki, hogy nincs pénzed, ha őszinte lennél, szerintem több segítséget kapnál.

2022. ápr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
55%
Amúgy ezen én is meglepődtem. Volt egy idős rokonom, aki meghalt, és a halála után 3 nappal már temetése volt. Aztán pedig sajnos több idős családi ismerős is elhunyt, de az ő temetésük mindig csak 3-4 héttel később volt. És ekkor jöttem rá, hogy az, hogy 3 nappal eltemetik az elhunytat, az nem alap dolog, hanem általában ez hetekbe telik.
2022. ápr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
59%

2 hét teljesen normális, nincs abban semmi extra.

Az mondjuk ritka, hogy semmilyen búcsúztató nincs, de a ravatalozád nélküli temetés gyakori

2022. ápr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
88%
Két hét nem oylan nagyon sok idő.
2022. ápr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk most 13 nap volt a haláleset és temetés között. Közbe jött a március 15. 4 napos hosszúhétvège, ugye az kiesik. Míg kiadták a kórházból, az is idő, illetve a hamvasztás is sok idő.

Nálatok ugye ott a húsvét is ami 4 nap, tehát normális.

2022. ápr. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!