Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi volt az a cselekedete a...

Mi volt az a cselekedete a szüleidnek, ami miatt leginkább neheztelsz rájuk?

Figyelt kérdés

Miért?

Írd le azt is, hány éves vagy és a nemedet.



2022. márc. 21. 22:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
84%
Anyukámra semmiért,apámra azért,mert tönkretette az életünket évtizedekre. Alkesz,eladta a házat a fejünk felől,adósságba verte anyát 2 gyerekkel,egyedül. Nehéz volt talpra állnia de sikerült és embert nevelt mindkettönkből. Apámmal végül tartom a kapcsolatot valamilyen szinten,de ma már inkább szánom. Senkije nincs,beteg és öreg. Megkeseredett, azóta rájött,hogy elb@szta az életét. Sose volt boldog és nem is lesz az már. De sajnálni nem tudom. 33 vagyok,nő.
2022. márc. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
95%

Azért, mert lelkileg sosem támogattak. Nagyjából értem, hogy miért ("ne panaszkodj, hanem inkább dógozz" típusú családból jönnek, ahol minden csak "hiszti" és akinek bármi problémája van, az csak "sajnálja magát"), de felnőttkoromig közelebbi barátok híján nagyjából csak ők és a testvéreim jelentették számomra az emberi kapcsolatokat, szóval jó lett volna, ha legalább minimális szinten tudok rájuk támaszkodni. Sok helyzetben olyan érzéketlennek tűntek, hogy egyszerűen nem hittem el. Amikor minden nap sírva jöttem haza az iskolából, mert egész nap b#sztattak az osztálytársaim, arra az volt a megoldásuk, hogy "ne foglalkozzak vele, majd abbahagyják". Egyetemen pedig egyáltalán nem buliztam és hasonlók, hanem az elejétől fogva kőkeményen tanultam, ennek ellenére mégis volt egy vizsgám, ahol megbuktattak. Elég sz#rul esett önmagában is a dolog, egyedül annyit vártam a szüleimtől, hogy "semmi baj, majd megpróbálod még egyszer", ehelyett azt kaptam, hogy mennyit költöttek rám az egyetem miatt, kidobott pénz volt az egész, inkább menjek el dolgozni (amúgy később átmentem és idén végzek csúszás nélkül...).

Az is sz#rul esett, hogy bármire gondolkodás nélkül rávágták, hogy nyugodtan menjek, csináljam, majd ők fizetik (nem kell nagy dolgokra gondolni, csak pl. egy iskolai tábor vagy különóra/sport). Aztán onnantól, hogy ténylegesen a befizetésre került a sor ment a sírás, hogy milyen sokba kerül és jött a fenyegetés, hogy akkor most x évig nem kapok semmit karácsonyra, szülinapra, stb. Simán tudomásul vettem volna, ha bármire azt mondták volna, hogy inkább ne, mert most nincs rá pénz/másra kell. De ez elég rosszul esett, hogy vidáman belementek és utána évekig a szememre vetették, hogy akkor egyszer bezzeg mennyit költöttek rám.

Annyi biztos, hogy a saját gyerekemet be fogom avatni a család anyagi helyzetébe és nem fogok rajta számon kérni semmit, amit saját döntésemből fizettem ki/vettem meg neki.

2022. márc. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
89%

Lelki terror, zsarolás “nekem ilyen rossz gyerek nem kell, inkább elköltözöm” majd nekiállt pakolni a bőröndbe. Népszerű volt a csend büntetés (nem szólt hozzám, nem nézett rám).

Ha elmentem bulizni, nem aludhattam barátnőnél, nem maradhattam első vonatig, taxira végképp nem kaptam pénzt, de ha jönni kellett értem, ment a szàjhúzás, meg hallgattam napokig, hogy miattam nem tudott aludni. Ma sem tudom, hogyan kellett volna hazajutnom🤷🏻‍♀️

2022. márc. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
93%

A probléma gyökere az, hogy érzelmileg éretlen, mentálisan instabil embereknek nem szabadna gyereket vállalni, de ők mégis összehoztak. Ebből következett minden más:

- érzelmi elhanyagolás és bántalmazás, zsarolás, manipuláció kora gyerekkoromtól fogva

- rengeteg rossz tanács (lebeszéltek arról a pályáról, amit szerettem volna választani, most közel a 40-hez teljesen boldogtalan vagyok abban, amit rám kényszerítettek, és minden erőmmel a váltáson dolgozom)

2022. márc. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
87%
hogy nem volt fontos nekik, hogy vigyem valamire...
2022. márc. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
90%
Nekem apum rasszista, kitagadott volna anno mert neki nem tetszett a parom. Amugyse tetszett neki senki, akarkit mutattam be
2022. márc. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Metionin ***** válasza:
90%
Igazából amiért nem neheztelek de orbitális hülyeségnek tartom, hogy az ő körülményeikkel gyereket vállaltak (alkesz apa, szegénység, se apa se anya nem szereti a gyerekeket). Anyámra sokáig nehezteltem, amiért mindig fontosabb volt neki más véleménye és amiért bántalmazott (szóban és tettlegesen is), apámra pedig azért, mert sosem védett meg anyámtól, csak szóban helytelenítette, hogy üt. Mára már elengedtem ezeket, változtatni nem tudok a múlton, egyszerűen a történtek függvényében a helyén kezelem mindkettőjüket.
2022. márc. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
92%

Soha, egyetlen egyszer se mondta anyám hogy "szeretlek" és puszit se adott. Gyerek koromba se, most meg már 36 vagyok. Verést viszont bőven kaptam, legtöbbször ok nélkül. Tavaly azt mondta bánja hogy megszült mert utálta apámat és rá emlékeztetem. Apámat nem ismertem.

Van két unokája, őket se szereti

2022. márc. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
87%

"A probléma gyökere az, hogy érzelmileg éretlen, mentálisan instabil embereknek nem szabadna gyereket vállalni, de ők mégis összehoztak. Ebből következett minden más:


- érzelmi elhanyagolás és bántalmazás, zsarolás, manipuláció kora gyerekkoromtól fogva


- rengeteg rossz tanács (lebeszéltek arról a pályáról, amit szerettem volna választani, most közel a 40-hez teljesen boldogtalan vagyok abban, amit rám kényszerítettek, és minden erőmmel a váltáson dolgozom)"



Hát talán ez a válaszadó fogta meg probléma gyökerét. Egyébként nálam: a tekintélyuralmi filozófia, nem a demokratikus gondolkodásra nevelés (ők tudják, én csináljam). Persze ők is ezt kapták (részben) a szüleiktől, mint kezd kiderülni. De úgy látszik, nem tanulnak az emberek a nemzedékek váltakozásánál.

2022. márc. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
93%

Apám kilopta a perselyemből a pénzem és elkocsmázta.

Több éve gyűjtögettem, elég sok pénz volt benne. Szülinapokra egyéb ünnepekre kapott ajándék pénzek.

Fulladt volna bele a piába..

2022. márc. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!