Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukámnak valami baja van?

Apukámnak valami baja van?

Figyelt kérdés

Most ezt ne úgy értsétek. Apukámnál az szokott lennih, hogy 4napig békés, aztán minden baja van, mindenbe beleköt,veszekedik mindenkivel. Anyukámmal úgy beszél, mint egy kutyával,hogy ő nem csinál semmit, munkahelyén is csak ül és nyomkodja a billentyűt. Pedig ő fizet mindent (számlák, kaja stb) dolgozik napi 8 órát, főz, takarít (nem egyedül, segítek, de akkor is munka) kutyust ő eteti meg még millió dolog. Apukam pedig semmibe veszi. Nagyon zavar.



Szoktak veszekedések lenni, van mikor már durva. házassâg terapeuta (vagy mi az) esélytelen apa nagyon makacs, ami neki nem tetszik abba beleköt. Nemtudom mik ezek a hangulatingadozások, de egyik órában nyugodt, másikban csapkod, dobál, kiabál. Elég ilyesztő azért olyankor.



Most nagyvalószínűséggel egy hülyeséget írok, de nem lehet hogy ennek valami mentális gond van a háttérben? (az ő apukája neghalt, mikor 17 éves volt) pl: személyiségzavar vagy valami más?



2022. márc. 19. 15:59
 1/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
88%

De, lehet, sőt, biztos. Mai világban a stressztől mindenkinek van már lassan valamilyen mentális betegsége, csak a mértéke kérdéses.

Anyukádnak erőt kell vennie magán és meg kell hoznia a legjobb döntést: el kell válnia. Vannak tesóid?

2022. márc. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen van egy nővérem
2022. márc. 19. 16:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy kérdező?


Nekem nagyapám ilyen. Nagymamámat az évek alatt teljesen tönkre tette lelkileg. Látszik, hogy már belefáradt. Én vagyok az egyetlen, aki úgy vissza tudok vágni neki, hogy a fülét-farkát behúzza és lehajtott fejjel csendben ül tovább. Csak ugye nem vagyok mindig ott.


Úgyhogy ha anyukád nem akar lelkileg tönkre menni, váljon el tőle, de minél előbb. Vagy szedje össze magát és mondja meg neki, hogy befoghatja ha nem tetszik neki valami, vagy normálisan mondja el, nem veszekedve.

2022. márc. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szántóvető ***** válasza:
konfliktusfüggő,vagy esetleg egész nap otthon ül és ez valamiféle pótcselekvés nála,ennyi infóból amit leírtál nem lehet eldönteni.vagysemmi nem sikerül neki az életben és otthon kompenzál stb..szerintem gondolkozz el rajta és rá fogsz jönni magad is mert nem olyan bonyolult dolgok ezek.
2022. márc. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Korodnál fogva jelenleg annyit tudsz tenni, hogy beszélgetsz erről anyukáddal, elmondod neki, hogy nem kellene mindent eltűrnie és segíteni neki amiben csak tudsz.

Attól mert az apukád ez inkább kettejük problémája, te most csak támogatást tudsz adni

2022. márc. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aztán ha 18 vagy akár elköltözni ha nem változik semmi.
2022. márc. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dzsoki ***** válasza:
Akár mentális zavar is lehet,munkahelyi stressz is lehet,de az is,hogy 4 nap után szexelni akar,de már nem tud. Ez utóbbit,ha ez a gond,neked nem fogják elmondani.
2022. márc. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!