Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nekem szól be azért,...

Miért nekem szól be azért, mert segített anyagilag a család? Miközben neki is ugyanúgy mindene tőlük van

Figyelt kérdés

Van egy mostohatestvérem, az apja az én anyám felesége.

Neki az édesanyja oldaláról elég tehetős a család, itt már százmilliós vagyonra kell gondolni (az apja is jól keres, de pl. ha venni akarna 70 millióért egy nyaralót hirtelenjében, akkor azért az nem menne neki egyik hétről a másikra). Szóval ő az anyukájától, és az ottani nagyszülőktől elég nagy támogatást kapott 18-20 éves kora között.

Fizették neki a jogosítványt, majd mikor az sikerült neki, kapott autót. Utána összeköltöztek volna a barátjával, nagyszülők mondták, hogy akkor ők szeretnének egy lakással segíteni nekik ebben. Mikor ezek voltak, és mondta, vagy tudtam róla, én vele örültem. Nem éreztem irigységet, nem néztem meg, hogy az autó, amit kapott, mennyibe kerülhetett (nálam ezt ő megcsinálta most).

Ezzel szemben ő engem folyamatosan leszól, mert jelenleg én vagyok ilyen helyzetben.

Eddig anyukám korábbi autóját használtam, 10 éves volt tavaly. Szerettem, de nagy álmom volt egy Alfa Romeo. Mondta, hogy eladjuk az autót, ő az árával beleszáll az "álomkocsimba", a többit összegyűjtöttem/spóroltam rá én. Nem hivalkodtam vele, nem lett belőle közösségi oldalon autót ölelgető poszt, egyszer látott vele otthon, és kérdezte, hogy ez kinek a kocsija? Mondtam, hogy az enyém, most vettem nemrég. Kérdés, "mármint megvetetted inkább, nem?".

A legjobb barátnőmmel lakunk közösen. 3. éve lakom itt, szeretem őt is, a lakást is, de jó lenne már egy saját. Beszéltem erről anyukámmal, apukámmal is, ők is így gondolják. Csak anyukám mondta a férjének is, ő meg tovább a lányának...

Rám írt ezzel, hogy minek akarok én Budapesten magamnak lakást, mikor otthon sokkal olcsóbb. Tény és való, hogy egy 12 ezres kis városban olcsóbbak az ingatlanárak, mint Budán. De ha én itt képzelem el az életemet, feleslegesen vennénk ott bármit. Ezt leírtam neki is, elmondtam, hogy én nem szeretnék állandóra már hazaköltözni soha, mert nem érzem ott jól magam, nekem az kevés. Válasz: "hát amíg nem te fizeted ki, addig ne is gondolj másra, csak magadra". Meg hogy nehogy megdolgozzak bármiért is az életben, ilyen szövegek.

Elhiszem, hogy valakinek ez first world problem és nem is azt akarom, hogy bárki sajnáljon itt. Csak nem értem a rosszindulatát, meg ezeket az ízléstelen hozzászólásait az életemhez, mikor ő ezeket már korábban megkapta, ugyanúgy a családjától. Az apja ehhez semmit nem tesz hozzá, szóval még úgy sem érezheti, hogy előle lenne ezzel elvéve a pénz.

Nem értem, pedig régen jóban voltunk.


2022. márc. 18. 13:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
94%
Ne foglalkozz vele.
2022. márc. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
92%
Inkább a személyedre irigy. Olyankor csinalják ezt. Te boldogabb vagy, vagy ő boldogtalan. Olyasmire is irigykedhet az embere, amije neki is megvan, hogyha amúgy az életével abszolút nem elégedett. Versenyezni akar veled, az is lehet, azt akarja, hogy mindig neked legyen kevesebb és neki több, és most veszelybe keeült, hogy nyertesnek erezhesse magát.
2022. márc. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
34%
Ha jól értem, ő az anyjàtól és az anyai nagyszüleitől kap pénzt. Nem az apjàtól és anyudtól. Neked anyud a saját pènzèt adnà, vagy közösből, ami a csaj apja tulajdona is? Lehet ez a baja, hogy úgy gondolja "lehúzod" Az apját. Ha esetleg ez a verzió van, beszèlgess el vele, hogy nem az apja pènzèt kapnàd, ha az anyudèt, ahogy ő is kapta a sajàt csalàdjàtól
2022. márc. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
12%

"van ez így, ha közben találod ki a mesét. Ha igaz lenne, nem tudtad volna elírni."

Igen, én is ilyesmire gondoltam. Full kamu az egész sztori, vagy nem is kérdezővel történt ez mind, hanem egy másik személlyel, biztos úgy gondolta, itt a kutya sem ismeri, így hát idejön tenni magát, mert marhára unatkozik!

2022. márc. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
28%
Én sem értem a története, és a problémát, de a mostoha apukádnak miért kellene a Te jővődet megoldani? Neked anyukád ad amennyit tud, apukádról nem esett szó.A mostoha apádnak a saját lányáét.Ha az többet kap a romonság révén, az ő dolguk. Neked meg ennyit az a Te dolgod. Szerintem is az lehet, hogy azt hiszi az Ő apja pénzel Téged is.
2022. márc. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

De ki írta, hogy a mostohaapámnak kéne bármit megoldani velem kapcsolatban?


Az apámról is írtam. Hogy ő és anya is egyetért abban, hogy lakást kellene nekem venni.

Anyukám másodjára csak úgy házasodott, hogy semmiben nincs közösködés a férjével (szerződésük is van erről). Szóval a férjétől ő semmilyen anyagi segítséget nem vár el, soha nem is várt.

2022. márc. 18. 18:49
 17/20 anonim ***** válasza:
90%

Akkor rendben van így.Helyes, hogy csináltak szerződést.

Ezért írtam, hogy nem értem, mert nem volt egyértelmű az írásod.


Akkor is azt mondom,lehet azt hiszi a másik lány, hogy apukád pénzel Téged is.

2022. márc. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
mármint az Ő apukája Téged is.
2022. márc. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
84%
Hagyd figyelmen kívül.
2022. márc. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
83%
Kamu.
2022. márc. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!