Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy úgy érzem,...

Normális, hogy úgy érzem, hogy csak toxikus emberekkel vagyok körülvéve?

Figyelt kérdés

Létezik ilyen béna helyzet, vagy mindenki hülye csak én vagyok helikopter?

Ez a környezetem, legszívesebben szabadulnék mindenkitől, és új életet kezdenék máshol, új barátokkal (ha családot már nem lehet lecserélni)

- szüleim: közveszélyes, felelőtlen, éretlen emberek, semmilyen pénz nem marad meg a kezükben, az egész életük arról szól, hogy a nagyszüleim lélegeztetőgépen tartották őket amíg lehetett, azóta csak csúsznak lefelé. Lopnak, csalnak, hazudnak, összeesküvéselméleteket gyártanak. Míg gyerek voltam löktek egy kis kaját, meg ami nagyon szükséges volt, azt megadták, de ennyi, folyton csak aláztak, amikor lehetett.

- egyik testvérem kiment külföldre kulimunkát végezni, azóta nagyon nagyasszony lett belőle. Mindenről megvan az ellentmondást nem tűrő, határozott, józan gondolkodásnak totálisan ellentmondó véleménye

- másik testvérem évekkel ezelőtt meglopott, azóta se jelentkezett

- aztán van még egy nagymamám, aki nem győz minden alkalmat kihasználni, hogy szapuljon. Már mindent megkaptam az utóbbi években: kövér vagyok, száraz a hajam, bunkó vagyok, széles a vállam, nagy az orrom, diák koromban le voltam "gatyásodva" (kolis voltam, szüleim nem adtak szinte semmit. Ő meg munkásszállásra szült be két gyereket btw...). Amit főzök az szar, amiből főzöm, az büdös, ahogy öltözködök az undorító stb. Sajnos nem tudom vele megszakítani a kapcsolatot, mert régebben közeli kapcsolatban álltam vele, de már alig várom, hogy ne kelljen többet menni.

- másik nagymamám egy rongyrázó alak, semmiben nem segített soha, se nekem, de még anyukámnak se, de folyton rágta a fülemet, hogy menjünk át hozzá. Ők is kb. olyanok, mint szüleim, így nem tartom velük a kapcsolatot.

- aztán van a férjem, aki egy kötözködő, nárcisztikus alak. A kapcsolatunk leglényegesebb eleme, hogy MINDIG MINDENÉRT én vagyok a hibás. A leglehetetlenebb helyzetekből is képes kihozni. Bámulatos. Nem igazán van most lehetőség a jellemének a részletes bemutatására, de valahogy az az érzésem, hogy már régen túllépte a normalitás szintjét az, amit ebben a kapcsolatban el kell tűrnöm. Ha esetleg valaki idáig végigolvassa, biztos rögtön meg is fogja kérdezni, hogy de akkor miért mentem hozzá. A válasz, hogy azért, mert ha valaki csak negatív, toxikus emberek között nő fel, akkor szinte természetesnek veszi, hogy ő egy sz*r, és nem igazán akad fenn azon, hogy úgy kezelik. Aztán én valamiért változtam, és lett valamennyi önbecsülésem, akkor eszméltem rá arra a posványra, ami körülvesz.

- aztán van a gyerekem, ő az egyetlen, akit kedvelek. Bár őrajta is nagyon látszik a negativitás, folyton csak vinnyog, rinyál, semmi nem jó neki. Néha vannak ilyen kattanásai, hogy egyszercsak valamit lerögzít, hogy az többet nem lehet máshogy, csak úgy, ahogy addig volt, és onnantól fogva ha kell órákig üvölt, míg az lesz, amit ő akar. De azért próbálok segíteni neki, hogy kicsit lazítson, élvezze az életet, és úgy látom, hogy azért nyitott erre, csak nehezen megy neki.

- és akkor vannak a "barátaim" - nincsenek. Az évek során volt néhány nekem szimpatikus ember, akikről azt hittem, hogy barátok vagyunk, de szinte egytől egyik úgy koptattak le, hogy egyszerűen nem válaszoltak többé. De alapvetően nem is kerestem barátokat, mert mindig is a családban gondolkodtam.

Szerintetek létezik egy ilyen helyzet, hogy valakit csak toxikus emberek vesznek körül, ő mégis normális?


2022. márc. 17. 10:28
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

19

Nem érzem így. Nem tudom mi lehet a baj. Volt egy időszak, hogy volt közös baráti körünk a férjemmel, és csináltunk velük programokat, de néhányuknak olyan h_lye liba lett a felesége/barátnője, hogy én kijelentettem, hogy nem megyek, aztán szépen lassan a többi nő is kikopott onnan, már csak kanbuli jelleggel jönnek össze :D

Ilyen puszipajti saját barátnőre nekem nincsen szükségem jelenleg, semmi kedvem kibeszélgetni az életemet meg a családomat egy harmadik személynek, arról nem is beszélve, hogy nem egy esetet láttam, ahol a következő feleség, az ilyen kebelbarátnőkből lett...

Munkahelyi vagy sportköri barátságok lehetnének még, de a munkahelyi társaságok folyton feljárkálnak egymáshoz, meg közösen mennek bulizni, ha abban nem akartam részt venni, akkor munkahelyen meg levegőnek néztek. Mondom, egy-két ilyen másik mindenből kimaradt emberrel sikerült "barátkoznom", közösen ebédelni, meg közben beszélgetni kicsit, de ahogy eljöttem a munkahelyről, megszakították a kapcsolatot velem. Aztán a sportköri barátságok...na ebből is elegem lett. Arról szólt az egész, hogy teli torokból szidtak másokat, így végülis folyton csak ott ültem kukán, mert nekem ahhoz nem volt kedvem, meg ott is kialakult az, hogy ha plusz programokra nem megyek el, akkor mellőzve vagyok. Plusz, mivel sport még bejött az is, hogy ugye a tevékenységből adódóan mindig valami testrészem ott volt fedetlenül, vagy sminkeletlenül előttük, és mindig akadt valaki, aki odajött megszakérteni a vélt vagy valós testi hibáimat. Szóval belőlük is hamar elegem lett, még a azt sportot is emiatt hagytam ott.

2022. márc. 17. 17:11
 22/30 anonim ***** válasza:
A hibát nem feltétlen a másikban kell ekresni.
2022. márc. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
63%

Van rá némi esély hogy nem veled van a baj, hiszen lottó ötös is van néha. Na nálad is pont ugyan ennyi, hogy mindenki más a hibás.

Az még oké, hogy külön baráti társaságod nincs, de hogy a férjeddel közös társaságban és mindenkivel baj van az elképzelhetetlen.

Biztos hogy árad belőled egyfajta negatívitás, hiszen írod hogy a gyereked is ilyen.

2022. márc. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Jó hírem van. Ha csak a gyerekedet szereted, el kell válni és vele lenni.
2022. márc. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
24 vagyok - folyt. - és minden jóra fordul!
2022. márc. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

"Van rá némi esély hogy nem veled van a baj, hiszen lottó ötös is van néha. Na nálad is pont ugyan ennyi, hogy mindenki más a hibás."


Igen, biztos én vagyok a hibás, hogy meglopnak, hogy a tesómmal egy értelmes szót nem lehet váltani annyira beképzelt lett, mióta külföldre ment, biztos én vagyok a hibás, hogy nagymamám folyton szapul, szüleim meg reménytelen alakok. Ezek nem igazán relatív dolgok, amikért én lehetnék a hibás.


"Az még oké, hogy külön baráti társaságod nincs, de hogy a férjeddel közös társaságban és mindenkivel baj van az elképzelhetetlen."


Szerintem nem írtam olyat, hogy mindenkivel baj lenne abban a társaságban.


Amúgy a férjem családját ki is hagytam a felsorolásból :D

Pedig ők aztán a negatív társaság...már az elején komolyan kellett volna vennem a jeleket, hogy pl. elmegyünk hozzájuk, és minden egyes hétvégén csak ordítanak egymással. Inkább úgy álltam hozzá, hogy jaj cuki "olaszos" család. Aztán évekkel később rájöttem, hogy ezek egyszerűen képtelenek magukat jól érezni, ez a folyamatos veszekedés náluk egyfajta intimitáskerülés. Ha végül oda is kerültem, hogy leülhettem az anyjával beszélni, csak ömlött belőle a panaszáradat a kollégáira, amit még szívesen meg is hallgattam volna, de annyira részletesen adta elő, és olyan hosszan, hogy már néha annyira elfáradtam annak a követésében, hogy ki kicsoda és mit csinált, hogy majdnem beájultam :D


De persze, biztos velem van a probléma...

A kérdéshez nem kérnék több kurta egymondatos közhelyet, hogy biztos velem van a probléma, aki ilyet írna indokolja meg légyszi, hogy azok alapján, amiket leírtam, hogy kivel mi a gond, hogy jön ki konkrétan, hogy velem van a gond, mert nem nagyon látom át.

Nyilván én se vagyok tökéletes, de amiket idáig felsoroltam, olyanokat nem csinálok a rokonaimmal, ismerőseimmel. Mindig minden napból próbálok valami jót kihozni. Nem is tudom, mitől vagyok én ennyire pozitív, ilyen környezetben. Talán egy-két kollégám hathatott rám így, hogy kiemelkedtem ebből az utóbbi években. De nyilván egy IGAZI pozitív emberhez számára, aki eleve ilyen környezetben nőtt fel valószínűleg, én is csak egy lennék ebből negatív társaságból.

2022. márc. 18. 10:13
 27/30 anonim ***** válasza:
Nem a meglopás a baj nyilván. Segito szándékkal írtam neked, több választ is de ha egy picit se vagy hajlandó magadba nézni akkor felesleges volt kiírni a kérdést.
2022. márc. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Miért magyarázkodsz? Ami neked fáj az neked fáj.
2022. márc. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Én bármikor hajlandó vagyok magamba nézni, azokkal a személyekkel ellentétben, akiket leírtam. Ők 100% meg vannak győződve róla, hogy úgy tökéletesek, ahogy vannak, vagy pedig amiket felemlegetek nekik, egyszerűen letagadják. A férjem módszere meg az, hogy belátja, hogy tényleg szemét volt, de aztán lepereg minden, amit megbeszéltünk.
2022. márc. 18. 11:58
 30/30 anonim ***** válasza:
Baszki, ahogy elkezdted kiirni a kerdest, 13-14nek hittelek aztan latom hogy ferj,gyerek.... kemeeeny😁
2022. márc. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!