Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig jár a gyerektartás?

Meddig jár a gyerektartás?

Figyelt kérdés

Amíg tanul a gyerek (18 felett is)?

Ha elmúlt 18, akkor kinek van joga beleszólni a gyerektartásba?

A "gyereknek", vagy csak a szülőnek, aki kapja? Kinek is jár, a gyereknek vagy csakis a szülő rendelkezhet az összeggel (18 év fölött)?


2010. szept. 13. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
A gyerektartás addig jár, míg a ygerek nappali tagozatra jár, és az elő képesítését meg nem szerzi.ha meg akarod szüntetni, akkor az illetékes bírósághoz kell fordulni, és neked kell kezdeményezni a megszüntetését.( ha te vagy az akitől vonják)
2010. szept. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a gyerek nappali tagozatos iskolában jár addig jár a gyerektartás..Vagyis ha jól tudom akár 25 éves korig is ha addig tanul..(de lehet,hogy 23??)

A gyerektartás a szülőnek megy,mert ő biztosítja,hogy a gyerek iskolába tudjon menni.feltételezem,ha a 18 éves diák elköltözik otthonról akkor kérheti a szüleit,hogy ezentúl neki küldjék...De általában a szülő gondoskodik a pénz megfelelő elhelyezéséről..

2010. szept. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha főiskolára, egyetemre (nappali) megy a gyerek, akkor továbbra is jár neki a gyerektartás, de ha önköltséges formában tanul tovább, azt már nem köteles finanszírozni a gyerektartást fizető fél.
2010. szept. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

részletesen a hatályos Törvény:

[link]


[link]

[link]

(13. Követelhető-e a tartásdíj?)

2010. szept. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy offolok, sajnalom!

Tehat, mivel en egyetemissta vagyok , de apam nem kuld gyerektartast(nem ismerem ot, sajnos(?) nem kivancsi ram), ezert en birosagra vihetem az ugyet?

Nekem janra, mivel nagykoru vagyok, de nem 23 eves es egyetmista, nappali tagozaton.

Erdekes, hogy milyen szulok vannak... az en apamnak 10 ezret kellene fizetni havonta, megsem teszi.


Kerlek, kedves kerdezo, te ne legyel olyan, mint az en apam( bocs, ha pont ellenkezo)!

2010. szept. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!