Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy végtelenül...

Mit lehet tenni egy végtelenül erőszakos, tukmáló családtaggal?

Figyelt kérdés
Kérsz tőle 2 szelet kenyeret, ad 4-et. Kérsz egy kanál levest, kiszed hármat. Nem kérszz valsamiből, folyamatosan nyomja eléd, tukmálja. Azt hiszi, ez a vendégszeretet...
2022. márc. 8. 17:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
78%

Anyósom ilyen. Nem, nem unja meg... És igen, jól látja valamelyik válaszoló, másban is ilyen erőszakos, kontrolláló.

Én nem jöttem rá, mit lehet vele kezdeni, azon kívül hogy odahaza forgatjuk a szemeinket, és sokszor kidobjuk, amit nem bírunk megenni....

2022. márc. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
83%
Hát azt lehet vele kezdeni, 11-es, hogy felnőtt módra mertek nemet mondani, és nem mentek le reszkető óvodás gyerekbe. És nem okoz nektek lelki válságot, ha eljátssza a hattyú halálát. Ő fogja előbb megunni a játszmázást, ha azt látja, hogy erősebbek vagytok, mint ő és nem féltek tőle! Nem kell a konfliktustól félni! Az a megoldáshoz vezető út! Mégis milyen károtok származik belőle? Brühühű, anyuka nem fog szeretni, mert rossz kisfiú vagyok?
2022. márc. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
74%
Képzeld 12-es, rendszeresen nemet mondunk lassan 20 éve. És mégis mindig 4 szelet kenyér pakolódik a táskába. Hol észrevéve, hol észrevétlenül. :) Hol veszekedve, hol anélkül. Látszik, hogy sosem találkoztál még ilyen emberrel.
2022. márc. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
89%
Mi az, hogy "pakolódik a táskába"? Kiveszed! Anélkül nem indulsz el! Eleve nem nyúlhatnak az én táskámba, ha én nem vagyok ott! Nem üntyümpüntyüm módra kell szabadkozni, hanem úgy, hogy el is higgyétek! És akkor majd ő is elhiszi! Hogyne találkoztam volna ilyen emberrel, csöppet nem ritka, minden családban van, csak épp én tudok nemet mondani, és amit nem akarok, azt nem viszem el.
2022. márc. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

14-re:

Nálunk is alapelv, hogy a mi táskánkba mi pakolunk. Kirakhat ő 4 szeletet is, ha én csak kettőt rakok el.

Egyébként egyetértek 6-s válaszolóval. Hogyha a kérdező gyerekei nem jönnek, akkor van ott más probléma is. Szerintem pont az, amit később 10-es írt, hogy az ilyenek nemcsak a kajában tukmálósak, hanem a véleményben is. Esetleg megunták a gyerekek pl. az erőszakos politikai agitációját.

2022. márc. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Otthagyod, ennyi, max megunja hogy ki kell dobnia a maradékot, ha meg nem akkor így jártha nem ért a szóból.
2022. márc. 9. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
89%
Eleve nem is kene kajat hozni. Vendegsegbe mesz, ott eszel. Nem viszel semmit.
2022. márc. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem jöttem rá, mit lehet vele kezdeni"

Kommunikálni. Sokszor, sokat, kitartóan.

2022. márc. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
89%

"mindig 4 szelet kenyér pakolódik a táskába"

:DDD

Ne hagyd a táskádat őrizetlenül! Vagy neked bárhol bárki kutathat a táskádban? Ahol tudod, hogy rizikós (villamoson, mozgólépcsőn, anyósodnál), ott vigyázz rá jobban!

2022. márc. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Otthagyom, és nem érdekel a hisztije.
2022. márc. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!