Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy végtelenül...

Mit lehet tenni egy végtelenül erőszakos, tukmáló családtaggal?

Figyelt kérdés
Kérsz tőle 2 szelet kenyeret, ad 4-et. Kérsz egy kanál levest, kiszed hármat. Nem kérszz valsamiből, folyamatosan nyomja eléd, tukmálja. Azt hiszi, ez a vendégszeretet...
2022. márc. 8. 17:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Megmondani neki határozottan, hogy nem kérsz, ha leteszi eléd nem eszed meg. Ha megsértődik, akkor az az ő baja.
2022. márc. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod neki, hogy nem kéred, és nem eszed meg, hiába rakja eléd. Ha fennakad rajta, közlöd vele, hogy szóltál, hogy nem fogsz ennyit kérni, úgyhogy nem kell csodálkozni. Ha nem hagyja abba a tukmálást, felállsz az asztaltól vagy elmész onnan.
2022. márc. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%
Nagymamak mar csak ilyenek. Anyosom is ilyen, en 'megneveltem' kicsit azzal hogy ha valamire azt mondom nem kerek, akkor hiaba teszi oda, kovetkezetesen otthagyom. Egy ido utan nem tette oda, problema megoldva.
2022. márc. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
A férjem ilyen. Már lassan nem szívesen jönnek a gyerekeink, és hiába kérem, ne tegye. Aztán meg úgyis kidobják a nagy részét annak, amit elvisznek, mert nem tudják megenni. Ha szólunk, megsértődik, nem szól senkihez, csak puffog magában. Egyszerűen nem tudom, mit tegyek. Annyi mindent megpróbáltam, már nincs ötletem.
2022. márc. 8. 18:00
 5/26 anonim ***** válasza:
83%

"Kérsz tőle 2 szelet kenyeret, ad 4-et. Kérsz egy kanál levest, kiszed hármat. Nem kérsz valsamiből, folyamatosan nyomja eléd, tukmálja."

Megeszem a KÉT szelet kenyeret, az EGY kanál levest, a többit ott hagyom, amit nem kértem, azt nem eszem meg. Idövel leszokik róla, ha nem, akkor meg a kapcsoaltot szakítom meg vele.

2022. márc. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
72%
Azért az túlzás, hogy 2 kanál leves miatt nem jönnek szívesen! Van akkor ott más is! Ezeket olyan egyszerűen meg lehet oldani! Tálaláskor azt mondani, hogy ne adjál, majd én veszek. A 4 szelet kenyérből kettőt rögtön visszarakni a tartójába. És haza annyi kaját vinni, amennyi kell. Ha megsértődik, ne zavarjon, ne szólj hozzá. Jön ő majd még a te utcádba, kuncsorog a figyelmedért! Felnőtt gyerekeitek vannak, és te magad is ennyire gyerek vagy még? Ennyire nem bírod elviselni, ha haragszik rád minden ok nélkül, csak drámakirálynőt játszva? Hát ne izgasson. Legyen ez az ő dolga, te meg élvezd a saját életedet. Ha majd azt látja, hogy te képes vagy boldog lenni az ő engedélye nélkül, akkor felhagy a passzív-agresszív játszmázással.
2022. márc. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%
Tudni kell neki nemet mondani. De azért szeretni kell őt, hiszen tudni lehet, hogy semmi rosszat nem akar. Poénra kell venni. És nem megenni, nem elfogadni, nem hazavinni a többletet!
2022. márc. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
18%
Szörnyű, többet ad mint kértek. Akkor mit mondanál ha hiába kérnétek tőle akármit, nem adna?
2022. márc. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
17%
Ez a tipikus ha van sapka az a baj, de ha nincs sapka az a baj. Komolyan ilyen hülyeségeken problémáztok?
2022. márc. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
97%
Az ilyen szulok nem csak kajaba tukmalosak, hanem velemenybe is. Neha egyenesen eroszakosak es sosem tartjak be a határokat. Ez nem vendegszeretet, ez kontrollmania.
2022. márc. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!