Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne ilyen helyzetben...

Mit lehetne ilyen helyzetben tenni?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hosszú lesz.


Van egy nő, két gyerekkel, munka nélkül (15 éve próbálkozik, elutasítják, mert túlképzett, a szakmájában nem kíván dolgozni). Van a férje (a gyerekek apja), aki dolgozik, elég jól keres.


Az a probléma, hogy a férj egy s*ggfej, és a gyerekek és a feleség is utálja! Mindenbe beleköt, hazudozik, ordibál, csúnyán beszél, állandóan idegbajoskodik (nem a munka miatt, mivel az elég nyugis)


A nő elszeretne válni, de akkor a két gyerek jövőjének kampec. Mind a ketten jótanulók, az egyik egyetemista, a másik pedig gimnazista (idén betölti a 18-at).


Ha elválnak az édesanya nem tudná finanszírozni a tanulmányaikat, sőt talán saját magát sem tudná fenntartani :S


Ötletek? Tűrjön tovább, míg bele nem őrül ős és a gyerekek?


2010. szept. 12. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek.

Vagy elmegy dolgozni,még ha takarítónak is.Nincs kec-mec,vagy tovább tűr,csak nehogy az legyen,hogy apuka lelép,ha már nem kell gyerektartást fizetni.De a nőnek akkor is el kell majd menni dolgozni.

2010. szept. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Vessen magára a nő,mert nem képes elmenni dolgozni a szakmájában!!!!Idióta!Biztos eddig is otthon ült a babérjain kényelmesen,nem kellett megszakadnia!15év alatt nem hinném,hogy nem talált helyet sehol magának,inkább nem AKATR elmenni dolgozni!Jobb volt élősködni máson!
2010. szept. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*AKART
2010. szept. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jézus,első vagyok,5 évnek láttam.15 ÉV??!!Haggyyyá má,nem akarásnak nyögés a vége....
2010. szept. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Miaz, hogy a szakmájában nem kíván dolgozni? Először ott is meg kéne próbálnia. Ennyi nem akarást...

Válás után meg már az anya gyerekei lesznek csak, onnantól az apától a híd alá is mehetnek tanulni?

2010. szept. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Hogy őszinte legyek, lehet, hogy én is idegbajos lennék, ha a feleségem 15 éve nem dolgozna, mert "a szakmájában nem kíván dolgozni". Másnak meg szinte mindegy mit csinál, csak legyen munkája.

Tehát a nő vagy elválik és elmegy dolgozni (akármit ez esetben), vagy tűr, ha már eltartják 15 éve.

2010. szept. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akinek van szakmája és abban tapasztalata, az el tud helyezkedni ha akar. Ha pedig nincs tapasztalat és a szakmájában nem tud, akkor találjon másik állást. Ez baromság, hogy nem talál munkát. Én sem a szakmámban dolgozom, pedig nagyon tetszene, de nem találtam munkát benne, valószínûleg mert nem voltam elég jó. Kitanultam egy új szakmát, ami szintén nem jött be, ezért kitanultam egy újabbat, amiben jelenleg dolgozom. Szóval csak akarni kell. Amúgy meg elmehetne a munkanélküli központba, ahol segítenek munkát találni. Én az egyik szakmámat a munkanélküli központ támogatásával raktam le.
2010. szept. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én se találtam munkát 9 hónapig,mert válogattam.Mi az,hogy túlképzett????Ezt ki mondta?Melyik munkáltató?Melyik Mekiben,mert oda ugyan fűt-fát felvesznek!(Én is oda mentem,miután megjött az eszem,és megszerettem).Valamit valamiért,ha nem megy el dolgozni,tűrjön.
2010. szept. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ne is haragudjatok, de nem eltartásról van szó. A nő egy orvos, akit (miután megszülettek a gyerekei és lejárt a gyes) nem vettek vissza.


Utána több helyre is beadta a jelentkezését, tanított volna, ment volna orvoslátogatónak... akármit, de vagy azt mondták neki, hogy túl öreg, vagy azt, hogy túlképzett. (Közel 100 visszautasító levelet kapott.)


Közben voltak alkalmi munkái, de abból nem lehet megélni...

2010. szept. 12. 15:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!