Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen ilyen?

Figyelt kérdés

A férjem eléggé utálja a cigányokat. A környéken van több olyan falu amiben szinte csak azok laknak. Mivel kamionos így elég sokszor találkozik velük. A zebrán nem engedi át őket, amikor cigány falun megy át nem kerül ki senkit/semmit csak ha nagyon közel van. A kamionjába minden Magyarországos, az ágyhuzattól kezdve a függönyig. Még kívülről a matricák is Magyarországot ábrázolják. Nem egyszer került velük balhéba és félek, hogy egyszer csúnyán kapni fog a viselkedése miatt. Már többször próbáltam vele beszélni de nem hallgatott. Amúgy szinte mindenkivel rendes csak velük nem, sőt velük nagyon paraszt tud lenni. Olyankor nem szeretem. Szerintetek mit lehetne vele csinálni?

28 éves


2010. szept. 12. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
9%

uhh ez kegyettlen.

a férjed nem normális ne is haragudj!

azért a cigányok is emberek.. és ez már olyan rasszista dolog hogy wáá.

szerintem beszélgess el vele hogy változtasson magán.. és gondoljon bele az ő életükbe is. De ez brutális. :/

2010. szept. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Hát ez tényleg kegyetlen..:S

Ha belegondolunk azért ők is emberek, bár ők keresték maguknak ezt az egészet. Jó, aláírom hogy vannak közöttük normálisak de akkor is.

Nem volt korábban valami ami okot adott volna erre a viselkedésre? Mióta ilyen?

2010. szept. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Mondd meg Neki, ha nem változtat rajta, akkor úgy fog járni, mint az a szerencsétlen tanár, hogy AGYONVERTÉK. És ne hary, de ha a férjed ennyire ilyen meg is érdemli...


És arra nem gondol, hogy esetleg egy ilyen családot feldühít akkor esetleg Rajtad (a párján akit elméletileg szeret annyira, hogy megvédje és ne essen baja nem akarja, hogy Neki rossz legyen) fog csattanni a bosszú ostora?????? Rágyújtják a házat, vagy a kamiont akkor már cseszheti, ha reklamál még jól el is verik, ha a rosszabbik fajtába botlik.


Nem jó velük újat húzni. Én sem szeretem őket, mert Ők megkapják a kis segélyt én meg 1 évig 5 fillért se kaptam, meg részegek meg minden. Lusták, kukáznak stb.

Legyen béke én ne bántom Őket egyiket se akármekkora lúzer, nem is érekel pedig itt is sok van belőlük. Nem kell a balhé, szeretnék egyben maradni, ha lehet.


Mondd meg ezt a párodnak, hátha észbekap. Csak a béke kedvéért és a testi épségéért. Meg persze érted is.

2010. szept. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy volt valami és amúgy már elég régóta ilyen.

Az a baj hogy ő nem fél. Nem érti meg hogy hülyeség amit csinál. Szerinte ez így jó

2010. szept. 12. 11:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Valóban durva,amit a férjed csinàl,tényleg nagyon ràfizethet.Az udvariassaggal többre megy az ilyenekkel,mert akik lenyomva érzik magukat,azok mindenre képesek.A férjedet okitsd ki,mert ne hogy egy nap baj érje!
2010. szept. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nézd, a gyöpös rasszista felfogáson nem lehet észérvekkel változtatni. szerintem ez nem normális. van aki a melegeket, van, aki a cigányokat tolerálja kevésbé, de a normális, társas együttélés szabályai megkövetelik, hogy az ember kordában tartsa az ilyen indulatait. ez azért a nagy átlagnak sikerül is. hagyni kell, had tapasztalja meg a bőrén, milyen visszakapni egy csapat cigánytól ugyanazt a parasztságot. hidd el, utána átértékeli a hozzáállását a dolgokhoz, mégha a nézeteit nem is.
2010. szept. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a kedves barátod elég zavarodott és veszélyes. Előbb utóbb rád is veszélyes lehet. Legalábbis ki tudja mikor kattan be, hogy te meg cigánybérenc vagy :)


Tudod más az, hogyha olyan előítélete van valakinek, hogy ha mondjuk velük üzletel, akkor sokkal jobban vigyáz, vagy nem akarja beengedni a lakásába, vagy ilyesmi. De más az, hogy ha direkt agresszíven viselkedik számára vadidegenekkel... Ez veszélyes, és nem azért mert mi van ha egyszer agyonverik, hanem maga az ember személyisége nem komplett... nem beszélve arról, hogy valóban, ha netán szorosabb viszonyba kerültök, téged is veszélybe fog sodorni, meg a gyereketeket is. Ez teljesen biztos.

Menekülj amíg lehet, mert utána már késő lesz, és ne hidd hogy egy esetleges válást meg fog könnyíteni a számodra. Ő az a tipikus férfi, aki nem hagy békén, zaklat, keresztbe tesz és mocskolódik.


Te nem tudod megváltoztatni! ezt jegyezd meg.


32/N

2010. szept. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Már 7 éve együtt vagyunk és 5 éve együtt élünk. Én most vagyok 7 hónapos terhes. Eddig soha nem csinált semmi rosszat és velem mindig normális volt. Meg végülis aki magyar azzal udvarias, kedves.

Szóval akkor nem lehet vele beszélni? Nem lehetne valahogy megértetni vele?

2010. szept. 12. 15:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!