Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segitesz? Mi tevo legyek?

Segitesz? Mi tevo legyek?

Figyelt kérdés

Elegge hosszu lesz de remelem elolvassatok.


19 eves lany vagyok. Es elegge furcsa helyzetben vagyok.

Probalom rovidre fogni.

Anyam lelepett 12 eves koromba(pasi miatt o nem a csaladjat valasztotta hanem a ,,boldogsagat`` idezojelbe mer allitolag nem boldog) vele nem vagyok kepes tartani a kapcsolatot,mert nem tudom tul tenni nem csak ezen hanem amit velem muvelt(veresek,kiabalasok,elmondott mindennek...)

Apam 20 eves koraban mar apa lett igazandibol soha nem nott fel az apasaghoz. Soha nem tekintett ram vagy a testvereimre ugy,mint a gyerekeire.Ahhoz ertett egyedul,hogy elverjen minket.

Kint elek Angliaban 2 eve. Eleinte hebe-hoba volt email.Azota ha nem keresem o nem keres engem. Nem ir egy emailt(sokat dolgozik,nem hasznalja a szamitogepet) nem hiv(sokba kerul)...mindenre van valami kifogas. Magyarul kisse durva de teljesen lesz.r. Ha meghalnek ne adj Isten akkor o valszeg honapokkal kesobb tudna meg...

Vannak testvereim. Ket fiatalabb ocsem, ket idosebb batyam.

Ket idosebb batyammal mar nem tudom hany eve nem talalkoztam. Egyik idosebb batyammal nem jottem ki jol. Mert volt,hogy megvert nagyon csunyan mikor ivott meg szerintem o nem is igazan szeretett engem.

A masik batyammal jobb volt mindig a kapcsolatom o pl. mikor mar tinedzser volt es nyari munkazott akkor is mindig vett nekem valamit a fizetesebol meg az ocseimnek is stb. de o is csak par honnap ezelott azert keresett meg,mert csak ki akar jonni....

A masik ket ocsem:

egyik ocsem a fiatalabbik o miatta nagyon sok verest kaptam. Volt,hogy kis koraban hazudozott es kaptam csak a verest. Nem igazan tudtam ot megszeretni ugy, mint testvert. Most meg allandoan csak azert tud megkeresni,hogy kuldjek neki penzt. Msnen egy beszelgetes abbol all,hogy mi van velem es utana erre-arra kuldjek penzt...ha nem kuldok megharagszik...

A masik ocsemmel (egy ev van koztunk ) o allt a legkozelebb hozzam. De mikor elzullott mar csak k.rvanak tartott meg tobbszer ossze verekedtunk. Meg lesz.rta amikor probaltam ,,helyes utra`` teriteni....

Most is hasonlo a helyzet marmint lesz.r . Teljesen meg van nelkulem. Nem erdekli mi van velem. Par hettel ezelott o is megkeresett,hogy kuldjek neki penzt...

Bocsanat az elotortenet miatt.

A lenyeg most jon.

Van egy srac. 6 honapja ismerem. Es 4 honapja vele lakok. (igy alakult hosszu lenne leirni azt is)O szerelmes belem. De en nem vagyok bele szerelmes. Csak szeretem. Ugy gondolom,hogy csak a rossz csaladi hatterem akarom vele elfelejtettni. De o annyira szeret,hogy ha elhagynam ongyilkos is lenne:( Mar tobbszor mondta. Kisse felek.

Szuksegem van ra. Csak o van nekem. Nem tudom,hogy ez mennyire hosszu kapcsolat lesz. Jobban szeretek csak magamnak lenni. Nem szeretek kotodni senkihez. Ezert is nem akartam vele megprobalni. Mindig ugy erzem,hogy menekulnek a kapcsolatbol. De ot,mint embert nem akarom elvesziteni. Ha o meg egy baratnom(csak egy gond o Magyaro.n van) lenne akkor nem is tudnam mi lenne velem :(

Remelem ertitek. Lehet kisse erthetetlen,mert csak kiakartam magambol a dolgokat. Kerdezzetek ha nem ertitek.


2010. szept. 12. 05:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A barátoddal minél hamarabb szakítsd meg a kapcsolatot, szerintem ezen nincs mit megbeszélni. Igaza van annak aki azt írta, hogy aki így viselkedik, az nem szeret igazán! Te is csak azért kötődsz hozzá, mert másoktól kevés szeretetet kaptál. Sajnos én is egy ilyen fiúval jártam, de még idejében sikerült elhagynom őt, és hát azóta sem változott semmit. Rengeteg fiú közül válogathatsz rajta kívül is.

A családodnak pedig nem tartozol semmivel! Se pénzzel, se mással.

2010. szept. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Először nem akonkrét kérdésre válashzolnék de ide tartozik... Ne félj szeretni. Elhiszem hogy a rengeteg rossz tapasztalat miatt, azért mert fiatalkorodban nem bízhattál a családodban, most nagyon nehéz megbízni egy emberben, és hagyni magad, hogy lényegében függj tőle, szeresd, és érezd azt, hogy fájna elveszíteni. De nem mindenki olyan mint amit a csaldodban láttál példát. Persze, benne van a dologban hogy összetörik a szíved, amire te nyilván hevesebben reagálnál mint bárki más aki normális családi háttérrel rendelkezik, de mégis: merd emgszeretni az embereket. Most nem erről a fiúról beszélek, az majd a következő bekezdésben:) csak úgy alapvetően... tudom milyen, az exem volt ilyen "sérült" a családja miatt, hogy nem mert szeretni. Egyszerűen emgfutamodott, mert úgy érezte ezzel kiszolgáltatja magát nekem, és akár bánthatom is. Meg kell próbálnod, ne zárkózz el ennyire.

na második bekezdés, a fiú.... hát nehéz helyzet. Hogy vele maradj-e vagy sem, azt neked kell eldöntened. Először próbáld meg felmérni - nagyon önző módon - hogy neked mi a jobb. Persze tudom, a legjobb lenne ha nem lenne szerelmes beléd, mert akkor nem éreznéd hogy felelőséggel tartozol iránta, és nem féltenéd az öngyilkosságtól. Ettől eltekintve: jó neked vele élni? Miért fogalmazódott meg a gondolat benned hogy mégsem jó ez így? ... valószínűleg az öngyilkos hajlamai miatt, mert úgyérzed miattad lehet baja. Hát alapvetően nem hiszem hogy öngyilkos lenne, de ez egy külön pszichológiai ág, ennyiből 100%-ra nem lehet emgmondani. Talán a legjobb lenne ha megpróbálnál bszélni vele erről, persze kihangsúlyozvah ogy te mennyire szereted őt, és nem akarod elveszíteni, de nem szerelemmel... Iggazából nehéz helyzet a tiéd, én tudom hogy ennyivel nincs megoldva, de ennek döntések sorozata lesz a megoldása, amelynél egyikből következik a másik...

A testvéreid... NE adj nekik pénzt. Ezt is könnyű mondani, persze, viszont abszolut kihasználnak, és te nem számíthatsz rájuk. Mérgesek lesznek? ezek után? hát...legyenek:S Nem állapot hogy csak azért keresnek ha kel nekik valami...

Remélem jól alakulnak a dolgaid, sok sikert, és kívánom hogy találd meg a megoldást...

2010. szept. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A testvéreid ugyanolyan lelki sérültek mint te.A szüleitek tettek benneteket azzá.Annyira,hogy még egymást se vagytok képesek szeretni.Ezek után mindenki álljon meg a saját lábán.Arra a pénzre neked is szükséged van.

Ami a mostani barátodat illeti,már megint egy félőrültbe botlottál bele.Ez se tud normális életet adni neked.Nem vagy belé szerelmes,de annyira ki vagy éhezve a szeretetre,hogy már pusztán a szeretlek kimondása elég az eufórikus állapothoz.Vigyázz,nehogy úgy járj mint anyád.Igazad van,jobb lenne egyedül.Egyenlőre.Még nem késtél le semmiről.

2010. szept. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

08:23-mal teljesen egyetértek. Aki szeret, nem fenyegetőzik öngyilkossággal, hiszen azt akarja, neked jó legyen. Neki az jó, ha nem szeretetből, hanem kényszerből vagy vele? És neked?

Légy büszke arra, amit elértél, és keress valami közösséget, ahová tartozhatsz: gyülekezet, táncklub, kirándulók, barátok. Akiket Te választasz. És jó lenne, ha valakivel át tudnád beszélni a téged ért traumákat, hiszen ezek életed minden területére kihathatnak. Sok sikert hozzá!

2010. szept. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!