Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segitesz? Mi tevo legyek?

Segitesz? Mi tevo legyek?

Figyelt kérdés

Elegge hosszu lesz de remelem elolvassatok.


19 eves lany vagyok. Es elegge furcsa helyzetben vagyok.

Probalom rovidre fogni.

Anyam lelepett 12 eves koromba(pasi miatt o nem a csaladjat valasztotta hanem a ,,boldogsagat`` idezojelbe mer allitolag nem boldog) vele nem vagyok kepes tartani a kapcsolatot,mert nem tudom tul tenni nem csak ezen hanem amit velem muvelt(veresek,kiabalasok,elmondott mindennek...)

Apam 20 eves koraban mar apa lett igazandibol soha nem nott fel az apasaghoz. Soha nem tekintett ram vagy a testvereimre ugy,mint a gyerekeire.Ahhoz ertett egyedul,hogy elverjen minket.

Kint elek Angliaban 2 eve. Eleinte hebe-hoba volt email.Azota ha nem keresem o nem keres engem. Nem ir egy emailt(sokat dolgozik,nem hasznalja a szamitogepet) nem hiv(sokba kerul)...mindenre van valami kifogas. Magyarul kisse durva de teljesen lesz.r. Ha meghalnek ne adj Isten akkor o valszeg honapokkal kesobb tudna meg...

Vannak testvereim. Ket fiatalabb ocsem, ket idosebb batyam.

Ket idosebb batyammal mar nem tudom hany eve nem talalkoztam. Egyik idosebb batyammal nem jottem ki jol. Mert volt,hogy megvert nagyon csunyan mikor ivott meg szerintem o nem is igazan szeretett engem.

A masik batyammal jobb volt mindig a kapcsolatom o pl. mikor mar tinedzser volt es nyari munkazott akkor is mindig vett nekem valamit a fizetesebol meg az ocseimnek is stb. de o is csak par honnap ezelott azert keresett meg,mert csak ki akar jonni....

A masik ket ocsem:

egyik ocsem a fiatalabbik o miatta nagyon sok verest kaptam. Volt,hogy kis koraban hazudozott es kaptam csak a verest. Nem igazan tudtam ot megszeretni ugy, mint testvert. Most meg allandoan csak azert tud megkeresni,hogy kuldjek neki penzt. Msnen egy beszelgetes abbol all,hogy mi van velem es utana erre-arra kuldjek penzt...ha nem kuldok megharagszik...

A masik ocsemmel (egy ev van koztunk ) o allt a legkozelebb hozzam. De mikor elzullott mar csak k.rvanak tartott meg tobbszer ossze verekedtunk. Meg lesz.rta amikor probaltam ,,helyes utra`` teriteni....

Most is hasonlo a helyzet marmint lesz.r . Teljesen meg van nelkulem. Nem erdekli mi van velem. Par hettel ezelott o is megkeresett,hogy kuldjek neki penzt...

Bocsanat az elotortenet miatt.

A lenyeg most jon.

Van egy srac. 6 honapja ismerem. Es 4 honapja vele lakok. (igy alakult hosszu lenne leirni azt is)O szerelmes belem. De en nem vagyok bele szerelmes. Csak szeretem. Ugy gondolom,hogy csak a rossz csaladi hatterem akarom vele elfelejtettni. De o annyira szeret,hogy ha elhagynam ongyilkos is lenne:( Mar tobbszor mondta. Kisse felek.

Szuksegem van ra. Csak o van nekem. Nem tudom,hogy ez mennyire hosszu kapcsolat lesz. Jobban szeretek csak magamnak lenni. Nem szeretek kotodni senkihez. Ezert is nem akartam vele megprobalni. Mindig ugy erzem,hogy menekulnek a kapcsolatbol. De ot,mint embert nem akarom elvesziteni. Ha o meg egy baratnom(csak egy gond o Magyaro.n van) lenne akkor nem is tudnam mi lenne velem :(

Remelem ertitek. Lehet kisse erthetetlen,mert csak kiakartam magambol a dolgokat. Kerdezzetek ha nem ertitek.


2010. szept. 12. 05:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tesóid ha pénzt kérnek, mondd azt, hogy: - nem adok, ne rajtad élősködjenek. A rendes tesóddal tartsd a kapcsolatot ha tudod. A barátodat meg tartsd meg, ha szereted. Egyedül élni nem jó, szerintem :)
2010. szept. 12. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

De mi a kérdés? Nem tettél fel konkrét kérdést?


Az hogy ezzel a fiuval maradjál? Vagy hogy a testvéreidnek pénzt küldj?



Ez a fiu kihasznál érzemileg rendesen. Az elsö amiböl konkrétan látszik hogy volt képe a te háttered után olyat mondani neked, hogy öngyilkos lesz ha elhagyod. ilyet az aki igazán szeret nem mond és nem tenne. ez egy beteg ember akitöl jobb ha idejében megszabadulsz, mert elég neked a családi háttereddel a gond nem kell hogy egy öngyilkosságot fontolgató ember zsarolásaiban éld le az életedet.


Mi lesz ha még komolyabb lesz a kapcsolat? esetleg család? akkor már soha nem fogsz töle szabadulni, mert állandóan ott fog lebegni a fejed fölött hogy öngyilkos lesz.


inkább küldj a tesóidnak pénzt mint bele merülj egy lelki zsarolásba ami az életed végéig fog kísérni.


amúgy nem tudsz mást tenni mint hogy testvéreiddel tartod a kapcsolatod de pénzt ne küldj. mindenkinek meg van a maga élete, az övéké is biztosan annyira nehéz mint a tied, de ha nem vet fel a pénz akkor gondolj a jövödre.


és ne egy zsarolóval.

2010. szept. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Utolso valaszolo nagyon koszonom. Megertetted mi a gondom.

Marmint majdnem. Az a kerdes,hogy a fiuval mi legyen.

Nem az ocseim. Oket csak azert irtam,hogy o veluk nem tartom a kapcsolatot,mert a kapcsolat tartas annyiba merul ki,hogy kuldjek penzt es ha nem kuldok akkor harag van....


Pontosan attol felek amit irtal.

Marmint ha komolyabb lesz ezzel a fiuval akkor mi lesz.

Egyszer nagyon csunyan ossze vesztunk. Es o azt mondta ki ugrik az ablakon(emeletes hazba lakunk) es mar indult is.

Annyira megijedtem,hogy sirogorcsot kaptam.

Nem rossz ember o. O tole kaptam eletembe igazi szeretet.

Olyan jo erzes,hogy hallom amikor mondja,hogy szeret.

Es annyi szeretet ad. Csak jot kapok tole.

Csak ezzel ne fenyegetozne:(

Egyszer apam is azt mondta,hogy ongyilkos lesz mikor anyam lelepett meg is tette...de nem sikerult.

2010. szept. 12. 06:21
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted akkor ne hagyd ott, ha nem szereted akkor meg xard le, ha emiatt öngyilkos lesz, akkor ő a hülye és megérdemli a sorsát.
2010. szept. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Olyan roszz volt olvasni a történetedet, megríkattál! Nagyon sajnállak, senki nem érdemelne ilyen gyerekkort.

Téged mindenki kihasznál érzelmileg, a családod mindehhez még anyagilag is.

Én úgy gondolom, hogy te ezt a fiút tulajdonképpen nagyon szereted/szeretnéd, csak a múltad és a jelenlegi családi háttered miatt félsz a szorosabb kapcsolatoktól, hiszen mindenki eldobott és most is csak az anyagi előnyök miatt tartják veled a kapcsolatot.

Lazíts, engedd át magadat az érzelmeknek és próbáld elfelejteni, hogy a veszekedés után öngyilkossággal fenyegetett. A veszekedés hevében sajnos sokszor mond olyasmit az ember, amit egyébként nem gondol komolyan, főleg ha tudja, hogy ezzel megbánthatja a másikat. Nagyon csúnya dolog, de sajnos előfordul. Illetve még az is lehet, hogy abban az érzelmileg felfokozott állapotban tán még komolyan is gondolja, de amint lenyugszik, már bánja is az egészet. Ülj le a barátoddal és mondd el neki, hogy szereted, de az ilyen érzelmi zsarolásai nagyon rosszul esnek és éppen ezek bizonytalanítanak el a kapcsolatotok jövőjét illetően. Ha megérti, változtatni fog. Azonban a saját érdekedben nem félj elhagyni őt, ha a zsarolás folytatódik. Olyan sok fájdalom ért már az életedben, ne maradj senkivel csupán a magánytól való félelem miatt. Rengeteg szingli fiú él Nagy-Britanniában is, ha elég nyitott vagy, biztosan találsz olyat, aki nem él vissza az érzelmi kiszolgáltatottságoddal.


A "családoddal" pedig nyugodtan légy határozottabb, nekik a leírásod alapján úgyis csak egy teli pénzeszsák vagy. Ha írnak, válaszold azt, hogy örülsz, hogy jelentkeznek, éppen most akartál írni nekik, hogy most neked lenne szükséged pénzre, küldjenek pár száz fontot. Vagy, ha pénzt kérnek, írd meg, hogy most fizettél be egy tengerentúli nyaralásra, nem tudsz pénzt küldeni :=). Hátha észbe kapnak. És ne félj attól, hogy mostantól ne hívd őket, ne írj nekik (azt írtad, Apád sosem ír, sosem hív), azaz ne kezdeményezz, várd meg nyugodtan, hogy ők jelentkezzenek! Némi "szigorral" még alakíthatsz a családi viszonyok egyensúlyán, ha nem is lesz soha tökéletes. Ennyi év után a tökéletes egyensúly csak álom. Csak rajtad áll, hogy bezárod-e a pénzeszsákodat.

2010. szept. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az utolsóval teljesen egyet értek!
2010. szept. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Te szegény, minden tiszteletem a Tiéd, hogy iyen háttér mellett az vagy, aki vagy. Pont ebből indulj ki. Ahol most tartasz, azt egyedül érted el, nem hogy segítséget nem kapsz senkitől, hanem csak elvárások vannak feléd. Egyre nagyon figyelj: ezt nem lehet örökké bírni. Csak olyan kapcsolatokat tartsál fenn, amiben Te is jól és főleg biztonságban érzed Magad. Ezzel a fiúval valódi kapcsolatba véletlenül se kezdjél, gúzsba fog kötni, örökké azon fogsz kattogni, hogy mit nem tehetsz, mondhatsz, hogy neki jó legyen. Legjobb lenne keresni egy másik lakótársat, de lányt és elköltözni. Ezzel a fiúval meg időnként találkoznál, beszélgetnél. Mindenképp közöld vele, hogy nem Te felelsz az ő életéért, és hidd el, tényleg nem a Te dolgod. A pénzedet pedig gyűjtögesd, a kinti keresetedből néhány év múlva szép kis életed lehet akár egyedül, akár egy egészséges lelkű fiúval.
2010. szept. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a srác tényleg képes lenne öngyilkos lenni miattad, akkor valami nincs rendben nála agyilag, egészséges ember ilyet nem tesz, akármilyen kétségbeesett is. Ezt próbáld vele megbeszélni, kérd meg, hogy kezdjen el kezelésre járni. Ha nem akar pszichológushoz menni, akkor inkább hagyd ott. Ha nem vagy belé szerelmes, akkor egyébként se érdemes húzni az agyát.
2010. szept. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

1. A családoddal szakits meg minden kapcsolatot, mert csak kihasználnak, de soha nem állnak melletted.

2. Ha külföldön élsz, és feltételezhetöen ott is akarsz maradni, akkor ne MO-i párkapcsolatban gondolkodj.

3. Ha valaki szereti a másikat, akkor SOHA nem fenyegetözik öngyilkossággal. Aki ezt teszi, az csak zsarolni akar és ugyanúgy kihasznál, mint a családod.

4. Ha valaki öngyilkossági gondolatokkal foglalkozik, azzal nem szabad semmilen párkapcsolatba lépni, mert az illetö labilig idegileg, rá számitani nem lehet.

5. Ha valakit csak kedvelsz, azzal ne gondolj párkapcsolatra, különösen akkor ne, ha csak SAJNÁLOD az illetöt.


A legcélszerübb, ha ezt a barátot is leépited, és megpróbálsz új életet kezdeni. A régit meg felejtsd el az összes benne lévö emberrel együtt.

2010. szept. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is idegileg labilis lehet a srác ha öngyilkossággal fenyegetőzik.Vagy pedig igy akar zsarolni és különben meg meg se tenné.Az utolsó pillanatban visszalépne.Ismerkedj másokkal is keress más kapcsolatot.Vannak még rendes srácok hidd el.
2010. szept. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!