Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen jellegű névváltoztatás...

Ilyen jellegű névváltoztatás milyen reakciókat válthat majd ki az iskolában, családban? Lent több.

Figyelt kérdés

(Nem tudtam hova írni a kérdést, ezért írtam ide.)

Szóval a 3 nevem közül (vezetéknév + 2 keresztnév) kettőt meg fogok változtatni (az most nem lényeg, hogy melyik kettőt), éppen iskolaidőben.

Ez a tanárokra, osztálytársakra nézve milyen lenne majd? Furcsálni fogják, gondom lesz ebből, vagy mi? Mert hát szinte már az egész nevem megváltozna...

És önmagában az emberekből milyen reakciót váltana ki, akik már megismertek egy névvel, de mostmár egy teljesen más nevem lesz?


2010. szept. 11. 11:39
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm, hogy ezt leírtad, de nálam teljesen más a helyzet. Nálam eléggé indokolt a névváltoztatás, így aztán sose fogom megbánni, hogy megváltoztatom.
2010. szept. 11. 12:53
 12/19 anonim ***** válasza:
32%
Hát ha nem az első keresztnevet változtatod, szerintem semmi nem lesz, mert senkit nem szólítanak az elsőn, meg a másodikon, ne problémázz már ilyenen :)
2010. szept. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
54%

Nekem olyan ismerősöm van,aki a vezetéknevét változtatta meg felnőttkorában a nevelőapja vezetéknevéről,az édesapja vezetéknevére.Azóta ha szóba kerül,akkor mindenki hozzáteszi,hogy tudod,az a Szabó Csaba,aki régen Deák Csaba volt... Szóval már nem tud teljesen megszabadulni a régi nevétől,mert mindenkinek aki régóta ismeri úgy ismeri,hogy Deák Csaba ezért ha megemlítsük hogy Szabó Csaba,akkor nem mindjárt ugrik be ki is ő.

Egyébként mi a bajod a neveddel,ha meg szabad kérdezni?Régimódi,nem tetszik,vagy esetleg valami viccre ad okot?Én biztos nem adnék a gyerekemnek ciki nevet(és nem is adtam) csak olyat amit felnőtt korában is büszkén viselhet.Vannak olyan nevek,amik egy kisbabának,vagy épp egy kisgyereknek még nagyon aranyosak,de 40 évesen,már például elég ciki,hogy még mindig úgy hívják mint egy gyereket.(Sugárka,Felhőcske.Eprecske,Málnácska stb)

2010. szept. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
A névváltoztatós vagyok.Nem firtatom miért akarsz változtatni,ez Te magánügyed,csak mégegyszer alaposan gondold át,nehogy úgy járj mint Én,mert annak idején Én nem hallgattam senkire,hogy úgy sem fogom soha megbánni,meg ilyenek,és lám,mégis igazuk lett.Én "anno",nagyon nagyon haragudtam édesapámra,mert megszakad közöttünk a kapcsolat,és új családja lett,azért tettem,bosszúból,haragból,mert tudtam,hogy ő választotta nekem a keresztnevem születésemkor.így akartam Őt "büntetni",vagy nem is tudom,de nagyon haragudtam rá.Aztán sok-sok év elteltével,megbocsájtottam neki,mert beláttam,hogy mindketten hibásak voltunk,mióta 30 év után újra egymásra találtunk,már nagyon szégyellem a név-hercehurcámat.Ez is közrejátszott nagyban hogy visszavegyem a születési nevem,meg azok a dolgok is,amiket már előbb leírtam. Gondold át alaposan,és dönts okosan!!!
2010. szept. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
egyik osztálytársam még gimiben megváltoztatta a vezetéknevét. a szülei elváltak és nem akarta tovább az apja nevét viselni. elmondta egyszer hogy miért és soha többet senki nem is foglalkozottt vele. és át is tudtunk állni egy idő után. akkor lett volna fura ha a keresztnevét változtatja meg, amin szólítjuk, azt nehezebb lett volna megszokni.
2010. szept. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Miért kell két nevet változtatni? Mert egy vezetéknév megváltoztatása családi vagy egyéb okokból okés, de a keresztnév-változtatás (amin szólítják az embert), az már ritkább eset.

És amíg a vezetéknév-változtatást nem biztos, hogy mindenki megtudja, mert ha pl. Horváth Katalinból Kovács Katalin lesz, attól még továbbra is Katinak szólítanak, de ha keresztnevet változtat, akkor már cifrább a helyzet.

Mert így ha Katinak szólítanak, akkor mindenkit ki kell javítanod, hogy már nem Kati, hanem Zsuzsa vagy. (Csak példa a név!) Mert ha nem javítod ki őket, akkor meg mi értelme volt keresztnevet változtatnod?


Gondolom egy vezeték és egy keresztnevet változtatsz, mert a két keresztnév változtatás meg eléggé furcsa lenne...

2010. szept. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Keresznévváltoztatás: Ha mondjuk Emerencia Katalin a két keresztneved, és az Emerenciát utálod, ezért Katinak hivatod magad, akkor meg eddig is úgy szólítottak, meg ezután is, ha az Emerenciából Zsuzsát csinálsz vagy elhagyod, akkor is, tehát nincs nagy gond!


Persze, lehet, hogy fiú vagy de férfinevekkel ugyanúgy lehetett volna példát írni!

2010. szept. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

15.33, már leírtam, hogy az első keresztenevem marad meg!

A többieknek köszönöm a tanácsokat.

14:27-es, nekem is hasonló a helyzetem... Családi okokból változtatom meg én is a nevemet, mind a vezetéknevet mind a 2. keresztevemet, de a pontos okot nem fogom leírni; pont azért, mert nagyon nyomós ok, ebből adódóan olyan eset, amiről nem szívesen beszélek. De ha másnak elmondanám, nem is kérdezgetnék, hogy miért akarom megváltoztatni... (Ezt a névváltoztatós válaszolónak is üzenem!)

Azt hiszem, nem fogom megbánni. Remélem hozzászoknak majd idővel az új névhez...

2010. szept. 11. 19:07
 19/19 anonim ***** válasza:

Viszont ha 2. keresztneved változtatod, akkor gondolom az elsőhöz ragaszkodsz, ergó így szólítottak eddig is, azaz olyan, mintha csak a vezetékneved változna. Az meg nem annyira ritka dolog azért, mint a keresztnév.


Viszont a jelenlegi kártyás személyiben mindkét keresztnév egyenrangúként szerepel, azaz amíg a papír alapúnál csak azt kellett használnod, ami alá volt húzva, addig most mindkettőt kell, ha jól rémlik. Így napló olvasásnál megtudhatja mindenki!

Na de miért kell 2. keresztnév, minek új a régi helyett? Nem lenne könnyen megmagyarázni az elvesztését (egyszerűsítettem), mint a cserét, amiről mindenképpen magyarázkodnod kell, ha véletlenül tudomást szereznek róla.

2010. szept. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!