Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen jellegű névváltoztatás...

Ilyen jellegű névváltoztatás milyen reakciókat válthat majd ki az iskolában, családban? Lent több.

Figyelt kérdés

(Nem tudtam hova írni a kérdést, ezért írtam ide.)

Szóval a 3 nevem közül (vezetéknév + 2 keresztnév) kettőt meg fogok változtatni (az most nem lényeg, hogy melyik kettőt), éppen iskolaidőben.

Ez a tanárokra, osztálytársakra nézve milyen lenne majd? Furcsálni fogják, gondom lesz ebből, vagy mi? Mert hát szinte már az egész nevem megváltozna...

És önmagában az emberekből milyen reakciót váltana ki, akik már megismertek egy névvel, de mostmár egy teljesen más nevem lesz?


2010. szept. 11. 11:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
hát ha pl az lenne a nevem hogy Gizella és gyűlőlném,akkor énis megváltoztatnám!az emberek majd megszokják.Gondolom ugyis tudják már egy ideje hogy bajod van a neveddel
2010. szept. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Hát biztos nem az új neveden fognak hívni, hanem amin megismertek.
2010. szept. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
A régin fognak hívni. Nekem két keresztnevem van, az elsőt használtam, aztán átálltam a másodikra. Hiába mondtam a régi ismerőseimnek, hogy a második nevemen hívjanak, akkor is az elsőn hívtak, mert azon a néven jutottam eszükbe. Ellenben akit később ismertem meg és a második nevemen mutatkoztam be, azoknak már az vált természetessé.
2010. szept. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem mindegy, hogy melyik kettőt, mert ha úgy hívnak, hogy Kiss Mária Julia, és még változtatod a két szélsőt, akkor még Máriának fognak hívni, szóval nem lesz semmi szokatlan, de ha a Az első keresztnevedet, akkor tuti, hogy nem fognak úgy hívni, amire megváltoztattad.

am miről változtatod meg mire?

2010. szept. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmúltál 18, akkor arra változtatod a neved amire csak akarod. Kifizeted az illetéket, megírod a kérelmet, aztán vársz három hónapot, vagy négyet, s figyeled a reakciókat. Szerintem az elején furcsa lesz, majd megszokják.
2010. szept. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ez hogyan zajlik.

Akkor elmondom, hogy NEM az első keresztenevem változik meg.

De nem is azzal van gondom, hogy hogyan fognak szólítani, hanem az, hogy hozzá tudnak-e szokni az új névhez...

Meg hogy majd állandóan megy a kérdezgetés: miért változtattad meg, stb...

2010. szept. 11. 12:02
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
S kit érdekel hogy megváltoztatod??? Én így állok ehhez a kérdéshez. Más is így lesz ezzel.
2010. szept. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

Ez attol fugg, hogy miert valtoztatod meg a nevedet, hogy miert van erre szukseg?


Ha nagyon fontos ez a valtoztatas, akkor ne torodj a kulvilaggal!

2010. szept. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem nagyon nem fogják lesz*rni,tényleg menni fog a kérdezgetés,hogy miért,meg ilyenek,meg csodálkozni fognak...Én akkor voltam így,amikor a hosszú hajamat teljesen rövidre vágattam,alig mertem bemenni az osztályterembe :) Ez közhely,de igaz:Minden csoda három napig tart!:) Azaz egy ideig téma lesz,aztán meg lecseng az egész,és vége,lesznek új dolgok,amik felváltják ennek a helyét.És tényleg nem tart tovább pár napnál (így az osztályban).Szóval ez ne akadályozzon semmiben ;-)
2010. szept. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%

Ne tedd!!!

Én 20 évesen változtattam meg a nevemet,illeték,fél év várakozás stb..A régi oszt.társaim,ismerőseim,és főleg a családom,nem értették miért tettem,de engem nem érdekelt.A családom sohasem tudta elfogadni az új "nevemet".Aztán 37 évesen nagyon-nagyon megbántam,és már mindenemet odaadtam volna,hogy visszakapjam a régit!Elindítottam a hercehurcát,hogy kérem vissza a régi,eredeti,születési nevemet,de közben már férjhez is mentem.Gondolhatod,mint egy idiótára,úgy néztek rám az anyakönyvi-hivatalban,amikor bementem a kérvénnyel.2007-ben 20!!! ezer forintot kellett fizetnem,mert ugye egyszer már megváltoztattam,és az újbóli változataás,már 20 ezer forint volt akkor,plusz az igazolványaim kicserélése.Arról már nem is beszélve,hogy az összes iskolai bizonyítványom az eredeti nevemen voltak,és amikor kérték állásinterjúkon a bizonyítványokat,mindig iszonyat nagyokat csodálkoztak,mert ugye a szül nevem volt pld:Kovács Julianna,a megváltoztatott pedig,Kovács Anikó,és amikor férjhez mentem a férjem vezeték nevét fölvéve lettem Horváth Anikó.Úgyhogy a szül nevemből lett egy teljesen más nevem,ami mindenhol bodonyalmat okozott,és meg is untam,meg már annyira nem is utáltam a szül nevemet.Alig vártam hogy visszakapjam a minisztérium engedélyével,és amikor visszakaptam,nagyon boldog voltam!!!!Most már nincs semmi gond,minden papíromon az eredti nevem van,és nagyon megbántam,hogy akkor megváltoztattam!Ja, és volt még valami,ami még pluszban rásegített a döntésemre,hogy egyszer a férjem azt mondta,hogy annyi minden változik az életünkben,annyi minden más lesz,csa nevünk örök,azt kapjuk,és az csak miénk,és neki soha eszébe nem jutott volna ilyen,hogy megváljon tőle...Na,az adta akkor az utolsó döfést,rádöbbentem hogy mennyire igaza van,és akkor már mentem is intézni.Boldog vagyok,hogy 3 éve újra a születési nevemen élhetek.(a neveket csak példának írtam,hogy könnyebben megértsétek.)

2010. szept. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!