Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy szülõ vagy nagyszülõ...

Egy szülõ vagy nagyszülõ miért teszi būnbakká a gyerekét? Mivel lehet visszavágni?

Figyelt kérdés
2022. febr. 13. 12:05
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
86%
és nem tudod mi a bűnbak? az azért izgi. phd
2022. febr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
83%

PhD hallgató egy ilyen kérdéssel??? Mit tanulsz, melyik egyetemen?

Amit te bűnbaknak írsz, azt legfeljebb a hibáztatni szóval lehetne jelölni. Talán. De még így se világos. Téged cseszegetnek? Miért? És mért izgat, ha nem is otthon laksz? Azzal találkozol, akivel jól esik, annyit, amennyit akarsz, akkor hagyod faképnél, amikor akarod, és szóbeli válasszal kikéred magadnak a cseszegetést. Ez elég egyszerűnek tűnik. De van egy olyan érzésem, hogy ha a te életvezetésed ellen emel kifogást egy felmenőd, még igaza is lehet. (Ezt csak a nem épp értelmesen feltett kérdésből és kommentből vélem.)

2022. febr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
2022. febr. 13. 13:27
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
19# Nem kell mindent megérvelni. Ezt élvezik. Egy ismerősöm van, nálad öregebb, ugyan ezt csinálja a szüleivel, ill. azok vele. Tanult ember, mégis én szellemi fogyatékosnak tartom amellett, hogy megrémiszt amiért nem válik le a szüleiről. Külön megyében lakik, nem ezen múlik a leválás, hanem a viselkedésen. Ez irányba nézelődjél.
2022. febr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Kezdődik a hosszú linked mindjárt az első mondattal: diszfunkcionális családok az egyik családtagot okolják a családi problémákért. Ez hol a fenében jelenik meg a te esetedben? Nem is vagy már jelen a családban! Az, hogy az állam pénzén hegyezed a zabot, egyszerű rosszindulat, gyűlölködés, az ilyen emberek nem szeretnek, tehát nem kell velük kapcsolatot tartani, mért kéne? Ahol bántanak, onnan arrébb mész. Nem visszavágsz, mert nem a kocsmában vagy. Ilyen egyszerű.
2022. febr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
80%
a bűnbak meg a cseszegetés abban különbözik, hogy a bűnbakot teszik felelőssé azért, ami történik/történt. a cseszegetés meg csak simán elmondják, hogy nem tetszik nekik, amit csinálsz, ők másképp csinálnák. ha mondjuk felteszed főni a kaját és otthagyod egy napig, leég a ház, akkor te vagy a bűnbak. ha nem hagyod ott a kaját, de leég a ház és kitalálnak valamit, amit te csinálhattál, ami miatt leéghetett szerintük, akkor is te vagy a bűnbak. ha viszont főzöl egy kaját és nem lesz finom, mert te nem borsot raktál bele, hanem majorannát és mama borsot szokott, akkor nem bűnbak vagy, az csak simán cseszegetés. mert nem történt semmi kár, csak nem egyezik a véleményetek
2022. febr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
83%
Úgy kell nekik szociális otthont választani.😀
2022. febr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
75%

Erre a başzlatás/piszkálás a jó szó, nem a bűnbak.

Mondd meg, hogy nem akarsz a nyomorult szintjükön vegetálni, hogy ostoba kijelentésekkel zaklasd a tanultabb rokonaidat, mint ahogy ők teszik.

Az én anyám is irigy a şzaros kis főiskolai diplomámra, azt mondja okosbuta :D vagyok, lenézem őt, nagystílű/nagyravágyó vagyok, mint az apám és famíliája és majd leesek a magas lóról.

Én meg megmondtam neki, hogy a saját frusztráltságát ne rajtam verje le. Nem ő taníttatott, felnőtt fejjel munka mellett képeztem magam. Miért nem tanult?

Apám se néz semmibe. Bezzeg ő a nagy szakmunkás.

Én már csak röhögni tudok, ezen a két szánalmas idiótán.

2022. febr. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
87%
#25: Ezt írja a cikk is, csák hát aki magyarul sem tud, az angolul még úgysem :D
2022. febr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
65%
"senki sem kért rá, hogy megcsinálj. Hoztál egy döntést, viseld a következményeit felnőtt módjára"
2022. febr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!