Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen állapotban levő rokonnal, aki fejébe vette hogy apámékhoz költözik?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat ha hosszú lesz amit írok, de sajnos elég komoly baj lesz.

A nagybátyámról, apám bátyjáról van szó, aki USA-ban él évek óta. Nagyon lerobbant, már 6-7 éve rendszeresen kórházba, meg rehabilitációs központba jár. A COVID eleje óta gyakorlatilag nem volt kint az otthonból, a kinti házában. Ő már mindent megtenne csak jönne haza apámékhoz. A probléma az, hogy vodkázik, iszik, fizikailag rettenetesen rossz kondicióban van, 140 kg és alig tud járni valamin oxigénpalack kell neki.

A felesége leszedi a pénzét, nem hajlandó megcsínáltatni a házat úgy, hogy a földszinten is legyen wc. Gyakran elájul, lemegy a szaturációja. A régebbi házasságából van 2 lánya, ikrek, akik utálják az apjukat. Az egyik közülük akar mindent elintézni, hogy megszabaduljon az apjától és másnak legyen gondja vele. Na ők játszák nekünk a szépet, miközben mikor meglátogatják az apjukat angolul üvöltve mocskos alkoholistának nevezik.

Felajánlottunk neki otthonokat itthon. Neki az egyik tetszett is és mondta hogy be is költözne oda. De folyton mást mond. Most meg van győzödve róla, hogy itt minden úgy működik mint USA-ban. Képtelen felfogni hogy apámék nem tudnak róla gondoskodni, én meg nem akarok ápolónak állni. Az egész helyzet úgy sz*r ahogy van és nincs olyan megoldás ami ne lenne rossz. De apám sem akarja a helyzetet, akármennyire is a bátyja (ő 62, a bátyja 66) ő sincs toppon fizikálisan.

Amúgy teljesen jófej és kedves ember, de nem fog fel dolgokat. 40 éve él kint. Én 10 évesen láttam őt először és évente látogatott haza. Nagyon sajnálom őt, de ez nekünk elég komoly teher lenne. 24 órás felügyeletet igényel, nem lehet egyedül hagyni.


2022. jan. 30. 21:19
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hosszú csendért. Igen, valóban nagyon nagy marhaságokat tud mondani. Ráadásul most a legújabb amit fejébe vett hogy mindenáron haza akar jönni, a lánya lett felhatalmazva hogy az útlevelét intézze illetve hogy a temetési dolgait ő intézze, az itthoni elhelyezését a lánya, vagyis az unokatesóm kedvesen szüleimre passzolta hogy "majd ti megoldjátok" én meg megmondtam neki hogy oldja meg ő ha annyira szeretné. Nincs nekünk annyi pénzük hogy 7/24-ben ápoljuk, jött is az érzelmi zsarolás hogy "spúr g*cik, szívtelen szemetek vagyunk" én meg erre mondtam hogy akkor fejezzük be itt és felejtse el hogy mi a világon létezünk, töröltem is FB-ról.
2022. febr. 13. 22:01
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Megtaláltad az egyetlen megoldást, helyes! Próbáljatok megnyugodni, nincs ezzel nektek semmi dolgotok.
2022. febr. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

11# a spúr ge.cizés nem érzelmi zsarolás, hanem pofátlanék nyílt színi támadása. Vagy már ennyire magasan van az ingerküszöböd.

A legjobb amit tehettél, ahogy 12-es írja.

2022. febr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!