Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok boldog lenni?

Miért nem tudok boldog lenni?

Figyelt kérdés

30/N vagyok. Szüleim még kiskoromban elváltak, édesanyám mentális beteg és parkinson kóros, apukám pedig daganatos. Nagyon sok szenvedésen mentem keresztül ezidáig. Mindennek ellenére elköltöztem 200 km-rel arrébb, elvégeztem egy főiskolát, most diplomát fogok szerezni, vagy egy párom 3 éve lassan, mindent megad nekem, boldogok vagyunk együtt. Van jó munkahelyem is, nem keresek sokat, de nagyon keveset sem. Vannak barátaim, akik szeretnek, munkatársaimmal is jó a viszonyom. Vannak terveim aa jövőre nézve.


Mindennek ellenére mégsem vagyok boldog, állandó depressziót, szomorúságot érzek, és azt, hogy a nap minden percében szorongok, legszívesebben sírnék. Van, amikor kicsit jobban érzem magam, de amint rágondolok a szüleimre, és hogy nem tudok nekik segíteni, több időt tölteni velük, hogy nem tudom őket meggyógyítani, és hogy beleképzelem a helyzetükbe magam állandóan, egyből kiborulok, és rosszul vagyok. Amint jól érezhetném magam, mintha próbálnám magamban elnyomni, rám tör ez az érzés, és szomorú leszek.

Nem tudom elfogadni a helyzetüket, bármennyire is próbálom, nem tudok elszakadni a negatív gondolatoktól. Nem tudom, mi segíthetne. :(


2022. jan. 14. 09:00
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Igen, sokszor próbàltam màshogy gondolkozni, màs szemszögből is rànézni a dolgokra. Talàn ez az, ami életben tart, ami segít, hogy rànézésre külső szemlélőként én nem hagytam el magam, hiszen mindenem megvan. Nem sokan mondjàk meg, hogy na itt valami baj van, csak aki nagyon nagyon ismer. Olyan érzés, mintha egy gödörbe beleejtenél egy kiskutyàt. Próbàl kiugrani, néha màr szinte kinn van, de mégsem, és folyton visszacsúszik. :(
2022. jan. 15. 13:37
 12/12 anonim ***** válasza:
51%

Csakhogy az a kiskutya addig-addig próbálkozik, hogy olyan izmos lesz a kis combikája, hogy egyszer csak hopp, kint vagyok!!:)

Ez a boldogtalanság pont ilyen. Vannak napok, egész jól vagy, jönnek napok, visszább csúszol. De: nem adod fel! Ma sajnálgatom magam, hátha segít. Ma rápirítok magamra, hátha ez segít. Mert most vagy 30, pár perc és 40, szomorú szemek a tükörben, már 50 vagyok és lehettem volna ennél sokkal boldogabb, mindenem megvolt hozzá. És magamnak (is) köszönhetem, csak a mínuszokat néztem. Félre ne érts, véletlenül sem bagatellizálni próbálom a bánatodat, csak szeretném a tekintetedet kicsit más irányba fordítani. Mert azt tudod, bárki próbál segíteni, nélküled nem fog menni.

2022. jan. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!