Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tehetnék?

Szerintetek mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Egy 16 éves lány vagyok. A nagyszüleim értelmiségiek,de olyan mintha anyámat összecserélték volna a korházban. (Most egy szofisztikáltabb kifejezéssel élve bizonyára nem másnak,mint egy pampogó buta örömlányalkat tinédzsernek hiszel,de olvass tovább és meg fogsz érteni) Körülbelül azt sem tudom ki az apám,és hogy lesokkoljak mindenkit anyám sem. Ezt abszolút nem ítélem még el,hiszen mindenki követ el hibákat. A nagyszüleimmel mindíg is jó kapcsolatom volt,és ami azt illeti sokáig anyámmal is. Aztán amikor 6 éves voltam összejött egy sehonnai műveletlen senkivel. És nem,nagyon nem azt nézem le hogy nincs diplomája. Ekkor kezdődött pokollá formálódni az életem.


Az ominózus férfi először tök normális volt,rendes embernek tartottam és a magam módján talán kicsit meg is szerettem akkor. Ez nem tartott sokáig.


Amint beköltözött egyre jobban kezdett kirajzolódni milyen is.


Az első eset,ami még nagyon nem durva hogy a nagyanyámat szidta hogy miért kellett még 4 évesen megtanítania írni-olvasni,és hogy miért ismerek olyan szavakat hogy "aspektus".


Az első komolyabb eset mikor valami apróságért (már nem is emlékszem pontosan,talán mert nem pakoltam össze a szobámban időben vagy ilyesmi) megütött mikor nem volt anya itthon. Előtte senki nem csinált velem ilyet. Amikor sírva mentem oda anyuhoz ő letagadta és ÉN kaptam bűntetést mert "hazudok".


Aztán elkezdett nekem parancsolgatni. Nem kérni,szó szerint parancsolni. "Kiviszed a szemetet!" "Elmész fürödni!" "Fogat mosol!". Ezt még elviseltem de aztán elkezdett parancsolgatni anyámnak is.


Aztán jött a pont mikor elkezdett verni. Egyszer hazavittem az ellenőrzőm majd kiderült hogy van benne egy beírás. Én mondtam hogy azt a tanár biztosan nem nekem szánta,és összetévesztette az enyémet valaki máséval megvert (a lábam lila volt konkrétan) mert tuti "hazudok". Addig ütött míg arra a kérdésre hogy "Neked írta ezt be?" igennel nem feleltem. Anyám ignorálta a jelenetet ami konkrétan az orra előtt zajlott le. Másnap amikor anyámék jöttek értem az osztályfőnök félrehívta őket hogy figyelmeztetés ügyben tévedés történt. A tegnapiért annyit nem mondott egyik sem hogy "fogd meg a bokám".


Anyámnak is elkezdett parancsolgatni. A barárnőit trágár szavakkal illette,volt hogy nem engedte el valahova stb. A mai napig így van néha.


Aztán többször is megvert,majd anyám megszólalt értem. Azután a testi bántalmazásokat ugyan abba hagyta,de az igazi baj csak itt jön.


Onnantól kezdve a mai napig folyton nem hagy élni. Bármikor látja hogy boldog vagyok jön valamivel amivel letörhet. Ő pedig tudja hogy nem merek ellenkezni mert még mindíg félek tőle tudat alatt,pedig amúgy tudom hogy már nem üt meg.


Azóta anyám szült neki egy gyereket. Akit amúgy 3,5 éves létére ver. (Bár a húgomat szeretem,de ez még nagyobb kapocs köztük sajnos.)


Mai incidens:


-Miért nem húztál fel új lepedőt az ágyunkra?-ezt ordítva


-...


-MAGYARÁZATOT VÁROK!


-Nem is kértetek meg erre. Soha nem volt rá példa hogy a ti ágyatokat kellett volna megvetnem vagy hasonló


-TE NEKEM NE MAGYARÁZKODJ H***EGYEREK!


-Hiszen te kérted hogy magyarázzam meg...


-TE VELEM NE SZEMTELENKEDJ!


Ez minden nap többször. Mindennel.Minden nap mindíg KERES többször valami értelmetlen indokot hogy miért ordibáljon velem.


Folyton irányításmániája van. Sem én,sem ANYÁM soha nem dönthetünk semmiről.


Ha anyám megkéri hogy mosogasson el,akkor pampog hogy az az asszonyok dolga,ő ilyet nem csinál.


Anyám évente 3-4x kidobja,aztán siránkozik mindenkinek hogy ő ezt a férfit reménytelenül szereti,kiveri a fejéből a történteket és a vége az hogy visszaveszi.


Anyukám vissza szeretne menni dolgozni,és most mindent megtesz hogy ez ne valósuljon meg. MINDENKI észreveszi ezt,egyedül anyám nem.


Többször el akartam költözni keresztszülőkhöz már kb. 10 éves koromtól kezdve,de anyám soha nem engedett el mert ő "szeret engem". Ebből kifolyólag kollégiumba sem akar most elengedni.


Jött a hideg nyakleves a napokban. Észrevettem hogy anyám valamit titkol a múltjáról. Bármit kérdeztem az előttem lévő életéről azt mondta hogy majd ha 18 leszek. Kutakodtam a kacatosdobozai között és találtam egy régi naplót benne apám nevével. Nagy kutakodásba kezdtem egy barátnőmmel és megdöbbenve talált facebookon egy egyezó nevű embert,borítóképe én voltam. Egy olyan kép ami anyám kitett rólam anno facebookra. Megnéztem mindent amit kitett,és hamar rájöttem hogy nagyon nem egy észlény,így személyiségét megkérdőjelezve nyugtáztam hogy soha nem találkozom vele.


Szóval;


-Egy toxikus és véleményem szerint valószínüleg nárcisztikus személyiségzavarban "szenvedő" (mindenki szenved miatta csak ő nem) férfival élek együtt.


-Anyám képes szeretni ezt a férfit szóval ő sem igazán épelméjű.


-Apámmal nem fogok találkozni,nem nagyon kedvelem az olyanokat akik az olyan-t pontos j-vel írják.


-Kollégiumba nem mehetek


-18 éves korom után sem biztos hogy elköltözhetek mert tovább akarok tanulni,és mellette lakhatást és keresetet szerezni szerintem hellyel-közzel lehetetlen.


Szerintetek mit tehetek?



2022. jan. 13. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentést tehetsz, és kellene is, neked sem mindegy, de a testvérednek meg pláne nem, hogy hogyan nő fel.
2022. jan. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Első körben nagyon sajnálom, hogy ilyen dolgokon mentél/mész keresztül!


Megkérdezhetem, hogy hová valósi vagy? Mert ha esetleg tanulásügyileg, vagy, hogy kiszakadj a bántalmazó közegből, tudok ajánlani igen olcsó kollégiumot Budapesten, amihez az összeget akár kellemes hétvégi munkákkal is össze tudod szedni. Budapesten pedig nem lehet, nem munkát találni.


Mert szerintem ki kellene szakadnod abból a közegből.

Illetve ez az ember egyébként mit dolgozik? Ő tartja el a családot a bevételeivel? Mert ha igen, akkor egyértelmű, hogy anyukád ezért tűr el egy ilyen "embert".


De visszatérve, ha gondolod privátban is írhatsz és ha tudok megpróbálok még valamilyen jó tanáccsal szolgálni!


De első sorban, jó, hogy kitartasz és, hogy erős vagy! Tiszteletreméltó!

2022. jan. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

A mindig pedig rövid i....


Még van ellenőrző? Azt hittem már csak a Krétát használják...


Szóval ha ez nem valami fantázia, akkor sajnálom, h ilyen a családod!

2022. jan. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Az biztos,hogy rémálom egy ilyen otthoni légkör.

Ugyanakkor az utolsó gondolatod a legmegdöbbentőbb.

Értem,hogy fontos a továbbtanulás.

Az is látszik az írásodból,hogy értelmesebb vagy az átlag 16 évesektől.

Ugyanakkor egy ilyen helyzetben nekem minden,de minden energiám arra irányulnak,hogy hogyan szabaduljak.

Szóval nem értelek.

Őket sem,de téged a legkevésbé.

Ha lenne lehetőségem elköltözni már rég léptem volna.

Valahogy úgy érzem,hogy anyád előtt nem volt még soha egy őszinte reakciód.

Csak ezeket a dolgokat így ahogy ide leírtad el kéne mondani.

És azt is,hogy ha szeret téged,akkor erre találjon megoldást.

Beszéltem volna az iskola pszichológussal vagy osztályfőnökkel vagy bárkivel,hogy segítsen meggyőzni az anyámat,hogy találjon megoldást bármi áron.

2022. jan. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a vérszerinti apád buta embernek tűnik, még lehet, hogy rendes. Bár nekem fura, h te vagy a borítóképe, miközben sosem találkoztatok, ha csak sunyiban nem az anyád hazudja azt, hogy te hallani sem akarsz róla. A férget meg jelentsd fel. Kérj segítséget mielőtt a kistesódat is agyonveri. Anyád meg egy ostoba szem@t k@rva már ne us haragudj. Fontosabb neki az, hogy valaki d#gja, mint a saját és gyerekei testi lelki épsége illetve a szabadsága.
2022. jan. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én a helyedbe legalább az egyetemen v szakképzésen kollégiumba mennék. Menj másik városba, megyébe tanulni. Max diákozol mellette valamennyit, esetleg diákhitel. Az is jobb ennél a.2 sz.rdarabnál.
2022. jan. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Amint teheted szakadj ki ebből a közegből.
2022. jan. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyádat konkrétan addig ütném amíg mozog. Ha teheted, mindenképpen menj kollégiumba és később felejtsd is el azt, hogy ezt a nőt anyukádnak nevezted. A másik retket pedig jelentsd fel, vagy szólni kell gyámhatóságnak.
2022. jan. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!