Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit reagálnátok ha a gyereked...

Mit reagálnátok ha a gyereked drogozna?

Figyelt kérdés
2022. jan. 11. 18:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
63%

#10

Viheted bárhova, addig nem fog leállni, míg ő nem akarja. Ameddig csak te akarod, nem lesz siker.

(3-as voltam)

2022. jan. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
59%

Mindenképpen frusztrált lennék. Persze, nem mindegy, hogy milyen drog és hány éves. Ha dohányozna 20 évesen, úgy nem nagyon érdekelne, persze mint nem dohányos, próbálnám néha győzködni, hogy ne csinálja. Az alkohol sem érdekelne, ha mondjuk munka után bedobna egy sört és mértéket tartana.


A fű, mint kapudrog jobban zavarna, annak ellenére is, hogy sokak szerint nem olyan ártalmas, mint az alkohol - ezt nem is vonom kétségbe, de egyrészt méreg drága, másrészt a társadalmi megítélése is sokkal másabb. Ha a kolégái mondjuk tudják, hogy otthon meg szokott inni 1-2 sört, nincs azzal gond, de ha elszív egy marcsit, máris deogosnak bélyegeznék meg, ezért én a társadalmi megítélés miatt is ellenezném. A fetáról meg a herkáról szerintem nem is érdemes beszélnem, tűzzel-vassal tartanám távol.


Természetesen, ha egy 11 éves kisiskolás gyerekről van szó, akkor egyik sem jöhetne szóba az említettek közül és elég komoly büntetésre számíthatna.


Végszóként, a "drog" rossz, és nem véletlenül van kriminalizálva. Minden felnőtt egyéni döntése, hogy mit visz be a szervezetébe, és ugyanakkor tisztában van azzal, hogy bűncselekményt követ el. Ugyanakkor kell valaki, aki vissza tud húzni a ló másik oldalára, míg nem késő.

2022. jan. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
14%
Semmit.
2022. jan. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
85%

Elmesélném neki, hogy nekem milyen volt, mikor 17 évesen elkezdtem füvet szívni és milyen, mikor 22 -23 évesen abbahagytam.

Azt, hogy egyre kevésbé adta meg azt, amit az elején, ellenben egyre jobban eltávolított a hétköznapi élettől, és nem okoztak már örömet az olyan dolgok, mint társaságba járás, az egyéb hobbijaim, és hogy egy idő után minden nap csak az járt a fejemben ,hogy legyen végre vége a napnak, és lehessek kettesben a kis cigimmel.

Emiatt aztán pl a koliban se barátnőzni nem tudtam olyan jól, mint előtte középsuliban, se olyan közeli baráti köröm nem lett, és nem okoztak örömet a hétköznapi dolgok, barátok, család, túrázás, zenélés, vagy csak megnézni egy filmet.

Elmeselnem neki, hogy ez a folyamat évek alatt ment végbe,és csak a végén vettem észre, mennyire nem érzem jól magam tőle a bőrömben, és azt is,hogy miután ezt beláttam, még legalább fél év volt, mire teljesen abba tudtam hagyni ezt a szokást, és hogy persze közben milyen ingerlekeny és szomorú voltam.

Most 26 éves vagyok, és már egyáltalán nem jut eszembe, pedig akkor a mindennapjaimat a gondolata tette ki, ellenben megint örülök az embereknek, meg a mindennapi dolgoknak.

És mindemellett mértékkel nagyon jó élményeket is jelentett a kender, de túl könnyű volt túlhasználni, tehát elsősorban arról biztositanam, hogy mindig őszintén elmondhatja, mit és mennyit fogyaszt és ettől hogyan érzi magát.


Szerintem a drogok ugyanis az emberi kapcsolatokat helyettesítik, azok helyébe lépnek, így aki körül szerető szociális háló van, az kisebb eséllyel kerül bajba.

2022. jan. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
25%
Kapna egy figyelmeztetést, vagy abbahagyja, vagy addig hozzánk ne jöjjön míg használ bármilyen iylesmit.
2022. jan. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
84%

Elmesélém neki milyen aljas dolgokat csinált az apja csak h droghoz jusson

( nem tartja a kapcsolatot a gyerekkel )

Aztán ha végképp nem tudnám jobb belátásra bírni menne az elvonora.

2022. jan. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
55%

Attól függ h mit hasznalna,és milyen gyakran.

Fű miatt abszolút nem lennék ki akadva,minden mástól igen

2022. jan. 12. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
50%
Én 20 éve szívok, már gyerekeim is vannak. Dolgozunk mindketten a férjemmel,saját hitelmentes házunk van, kocsink, több kertünk. Egyedüli fő szabály hogy sose a gyerek előtt szívunk, inkább este amikor már alszanak.A baráti körünk 90 % a szív, ott is vannak gyerekek, de egyikük sem csoszko, cigo, mindenki dolgozik, családos, szépen nevelik a gyerekeket.Ez csak egy plusz kikapcs,ja és mi nem iszunk alkoholt.Nem mellesleg egész jó kereset kiegészítés,ha az emberek tudnák hogy kik veszik, a háziorvosol kezdve, a hivatalból a fejesek,rendőrök. Csak persze nekik elvan nézve.
2022. jan. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
55%
Felnőttként, kis mennyiségben és ritkán (havi max 1-2 alkalommal) a fű beleférne, más nem. Én is ennyit drogoztam fiatalon, ez az optimális mennyiség. Gombáztam is összesen 3 alkalommal, így attól se kapnék frászt, feltéve hogy tényleg ritka, különleges élményként tenné, nem rendszeresen.
2022. jan. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
40%
Elgondolkodnek a sajat nevelesbeli hibaimon.
2022. jan. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!