Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én látom ezt elfogultan vagy...

Én látom ezt elfogultan vagy ezt tényleg nincs jól?

Figyelt kérdés

Sajnos már 4 éve apósnál lakunk és nagyon úgy tűnik,hogy egy darabig nem fogunk tudni költözni...:(

Após külföldön dolgozik,másfél havonta jár haza kb 1 hétre,de az maga a pokol!2 szintes háza van+ 1 alagsor!(A fele az övé,a másik fele a 3 fiáé,bár ezt tagadja.Anyós mondta,hogy a 3 fia javára mondott le a házrészről)Az alagsort megcsináltuk magunknak,hogy ne legyen mindig nálunk,mert a felső 2 szint úgy mond nyitott volt és nem tudtunk úgy lenni,hogy kettesben,mert mindig ott volt velünk!Mióta leköltöztünk egy kicsit nyugisabb a helyzet!De!Ha hazajön,akkor ugyanúgy lent van nálunk,a mi hűtőnkbe pakol,a mi edényeinket használja(én mosogatom el),a mi kajánkat eszi,ha főzni akar,akkor azt szintén nálam teszi,nálam akar teregetni,a mi AUTÓNKAT használja és még sorolhatnám!Amíg az autót nem kezdte el használni,annyira nem volt vészes,De a főúttól hazáig kb 20 percen keresztül csak föld út van,ami egy kocsinak nem a legideálisabb terep,főleg,ha nem terepjáró.Nos ez az út eléggé megeszi az alkatrészeket egy idő után.Ha tehetjük,nem járunk vele,hogy ne kerüljön olyan sokba!(Én gyerekkel itthon vagyok,párom meg akkor motorral jár dolgozni)De mikor após itthon van,akkor a kocsi legalább 1 évet öregszik.És nem fizetne bele.De nem is bánom,mert ha megtenné,akkor ő azt már úgy tekintené,mintha a sajátja lenne.egyszer megkértük,hogy ne menjen messzire az autóval,mert a babám beteg volt és ha szükséges lett volna,akkor legyen a közelben.Erre hívom,hogy menni kéne orvoshoz,mire azt mondta,hogy itt és itt van (200km)!Sétálhattam a beteg babámmal majd egy órát az orvoshoz,mert ő annyi idő alatt úgy sem ért volna haza!Aznap párom igen csak leordította a fejét,amit egyébként sose tett!De sajnos ez a megbánó tett csak egy napig tartott apósnál.Fél milliót keres átlagban másfél hónap alatt és egy rohadt autót nem képes venni magának,mert ez így kényelmes.Ráadásul a telephelye sem itt van és képes lenne a páromat munkahelyről odacibálni,hogy hazahozza!Párom ilyenkor mindig leteremti,hogy nem fog menni,hisz nem ugrálhat neki,úgy hogy ő fütyül.Ilyenkor jön este a balhé,hogy mi ennyit sem tudunk megtenni érte,pedig itt lakunk stb.Kajába és ilyesmibe nem száll bele,és nekünk azért plusz egy NAGY szájat 1 hétig eltartani igen sokba kerül.És nem vagyunk sajnos olyan helyzetbe,hogy ezt csak úgy megtegyük következmények nélkül.

A másik,hogy tényleg messze lakunk mindentől és néha olyan jól esne,ha a rokonaim közül átjönne valaki.De após ezt megtiltotta,mert szerinte az én családom egy naplopó,csaló,hazudozó,lusta népség és anyám kezéből kifolyik a pénz.1 fizuból 5 embert eltartani sztem nem egyszerű.De nem látja be.ez 4 éve volt azóta a tesóim egytől-egyig dolgoznak.De ez a rögeszméje azóta is megmaradt.


Az egészsége sem az igazi,mert cukros,de én meg se próbáljam őt idegesíteni,mert akkor fel megy a cukra.De az már nem viszi fel,hogy az inzulinját már nem úgy adja be ahogy kellene,iszik,egészségtelenül eszik és a gyógyszereit sem szedi,ami ahhoz fog vezetni,hogy amputálni fogják a lábát az érszűkülete miatt.A fizuját egy hét alatt elveri,de mondtuk neki,hogy rakjon félre belőle,mert ha bármi történik vele,akkor ne maradjon pénz nélkül.És szomorú ezt mondani,de mi nem tehetjük meg hogy eltartsuk őt ebben a pénztelen világban.Ő erre megsértődött,hogy neki kell a saját temetését is fizetni és ezt szétkürtölte az ismerősei között is,hogy mi milyen szemetek vagyunk.


Ezt a helyzetet ti hogy kezelnétek?Komolyan mondom nem utálom őt,de a gyomorgörcs kerülget,mikor tudom,hogy közeleg haza...


Bocsi ha hosszú voltam!


2010. szept. 8. 11:58
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Mint írtam remélem el fogunk tudni még idén költözni.Egy gyerek van,de sajnos a munkahelyi elbocsátás a terhességem második felében ért utol minket.és párom majd fél évig munkanélküli volt,bár azalatt az idő alatt is dolgozott ott ahol csak tudott!Ha nem lett volna ez a probléma,akkor már nem laknánk itt!De hát ez van!Változtatni már nemctudok rajta.


Tudom,hogy ebben a helyzetben szinte nekem semmi beleszólásom sincs.Sőt!Sose szóltam semmiért,mert hiába nincs igaza sok mindenben,de övé a ház,mint ahogy ezt mindig is hangoztatja felém.tűrőm amíg lehet és csak a páromnak mondom el,hogy mi a baj éppen.De érdekes,hogy bármi baja van mindig nekem mondja és csak akkor mikor párom nincs itthon,mert tudja,hogy nem igen szólok vissza és ezt ki is használja.És amikor ezt páromnak elmondom,akkor ő kérdőre vonja,akkor csak annyi a válasza rá:"Hogy miért?Nem családtag?"Ilyenkor persze az vagyok.

2010. szept. 8. 12:33
 12/19 A kérdező kommentje:
Ha 4 évet kibírtam idáig,akkor még ki fogok bírni egy kis időt.Csak érdekelt,hogy ezt a helyzetet ki hogy bírná elviselni!Vagy mindenki ilyen erős?
2010. szept. 8. 12:39
 13/19 anonim ***** válasza:

Az após és az anyós ugyanolyan gondot okoz, de az anyós még többet. Gondolj erre, és költözz el minél előbb!


A másik pedig, télen hogy a fenébe tudtok kijutni betonútra majd, ha 1 m hó esik???????????? És régen ők hogy jutottak ki? És hóolvadáskor, amikor a kerék elakadhat a sárban?

2010. szept. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnálom, hogy ezeket a dolgokat átéled. Én a párommal élek együtt egy lakásban. Egyik szülő sem jön, s jobb is így mert az agyunkra mennek így is hogy sok sok km választ el minket.

Tolerálni, elfogadni, előzékenynek lenni jó érzés hasonló emberrel szemben. Kiszolgáltatottnak lenni valami borzalom. Bárcsak tudnék valami biztatót mondani, de nem megy. Az apósod kihasználja ezt a helyzetet, ami nem téged minősít. Légy erős, kitartó!

2010. szept. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Betonútra nehezen jutottunk ki tavaly is!:( Sajnos sikerült egy kicsit meg is törni az autó elejét!A védőnő akart feljönni és megkért minket,hogy menjünk le érte.Az utolsó pár méteren pördült meg az autó és egy buckának csúszott.A hűtő ki is lyukadt...:( Ez sajna benne van a pakliban.Ez is egy ok amiért mennénk már innen,mert van mikor el vagyunk zárva mindentől!
2010. szept. 8. 13:09
 16/19 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm az együtt érző válaszokat.Ez is jól esett,hogy van aki át tudja látni a helyzetet!
2010. szept. 8. 13:10
 17/19 anonim ***** válasza:

én sajnállak nagyon, és szerintem ez kölcsönös dolog nem tesz szívességet. vigyáztok a házra, rendbetartjátok, a rezsit fizetitek és ott laktok. miért kéne plusszba költeni lakbérre ami nem 2fillér?

én anyósom is ilyen nekem panaszkodik a fia háta mögött miközben magának csinálja a gondot szívem szerint az arcábasikítanám. ő is beteg de tojik rá. és ha átjön beleeszik mindenbe széthagy mindent egyszer ittaludt reggelre félig megevett szendvicsek voltak mindenhol, de vagy 10db, meg poharak, konyha úszott szó szerint. és neki ehhez a lakáshoz köze nincs, én és a családom fizetjük az elejétől de ők nekünk segítenek, átjönnek látogatóba de sose rendezkednének. kultúráltság kérdése h a másik életébe mennyire mászik bele a rokonság, mind1 kinek a lakása, de az életem az enyém.

2010. szept. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Mivel ritkan jar haza, meglehetne oldani, de nagy turelemmel es szeretettel, de kedvesen!


Vagy elkoltozol s fizetsz havi 60-70 ezret, vagy kibirod a jelenlegi allapotot!


Merlegelj!

Viszont amikor ugy dontesz, hogy maradsz a hazban, akkor Neked sokkal turelmesebben, es alazatosabban kellene viselkedned.

A masik, hogy miert nem a Ferjed az, Aki ezt az ugyet rendezi, elvegre az O Edesapja, es O a Ferfi!

En nem szolnek bele, hogy a vegen ne En legyek a "bunbak!"

2010. szept. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Mindenki válaszát köszönöm.


Én nagyon kedves vagyok,még szerintem a legnagyobb "ellenségemmel" is,addig amíg ő nem szól vagy csinál valamit!Após persze más kategóriába tartozik!

Én úgy látom,hogy ennél türelmesebb már nem lehetek!Alázatosnak alázatos vagyok egy bizonyos szintig,mivel nem hozzá mentem feleségül.És vannak azért jogaim is,ha az övé a ház,akár nem!Külön háztartásban vagyunk,majdnem olyan,mintha albérletben laknánk és ha jól tudom,olyan esetben illetlenség csak úgy rendelkezni a saját cuccaim,életem felett!(Anyámhoz sem mentem be sose kopogás nélkül!És sehova se!)Volt egy időszak,hogy TV-t sem nézhettem és még bele sem szólhattam,mert ami a fiáé az az övé is.De valahogy az enyém nem,pedig én is ugyan úgy fizettem érte!

Párom mindig elrendezi az ügyeket,úgy hogy nem bántsa meg az apját,de engem se hagyjon sz@rban!De hát após nem fog változni és én próbálom úgy kezelni a dolgokat,hogy még csak olyan jelét se adjam a dolgoknak,hogy nem tetszik!Sosem szólok bele semmibe és így tényleg nem vagyok bűnbak.

Ha bármi pénzügyi dolog van,hiába tudom én a legpontosabban,hogy hogy is áll a dolog,inkább elmondom a Páromnak és ő lerendezi.Nehogy még abból is konfliktus legyen,hogy a pénzügyekbe beleszólok,pedig ugyan annyi közöm van hozzá.Nem csodálom,hogy anno a felesége elhagyta.Egy iszákos,rabszolga tartó ember mellől csak menekülni kell.De a külvilág felé a rendes arcát mutatja!

2010. szept. 9. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!