Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én látom ezt elfogultan vagy...

Én látom ezt elfogultan vagy ezt tényleg nincs jól?

Figyelt kérdés

Sajnos már 4 éve apósnál lakunk és nagyon úgy tűnik,hogy egy darabig nem fogunk tudni költözni...:(

Após külföldön dolgozik,másfél havonta jár haza kb 1 hétre,de az maga a pokol!2 szintes háza van+ 1 alagsor!(A fele az övé,a másik fele a 3 fiáé,bár ezt tagadja.Anyós mondta,hogy a 3 fia javára mondott le a házrészről)Az alagsort megcsináltuk magunknak,hogy ne legyen mindig nálunk,mert a felső 2 szint úgy mond nyitott volt és nem tudtunk úgy lenni,hogy kettesben,mert mindig ott volt velünk!Mióta leköltöztünk egy kicsit nyugisabb a helyzet!De!Ha hazajön,akkor ugyanúgy lent van nálunk,a mi hűtőnkbe pakol,a mi edényeinket használja(én mosogatom el),a mi kajánkat eszi,ha főzni akar,akkor azt szintén nálam teszi,nálam akar teregetni,a mi AUTÓNKAT használja és még sorolhatnám!Amíg az autót nem kezdte el használni,annyira nem volt vészes,De a főúttól hazáig kb 20 percen keresztül csak föld út van,ami egy kocsinak nem a legideálisabb terep,főleg,ha nem terepjáró.Nos ez az út eléggé megeszi az alkatrészeket egy idő után.Ha tehetjük,nem járunk vele,hogy ne kerüljön olyan sokba!(Én gyerekkel itthon vagyok,párom meg akkor motorral jár dolgozni)De mikor após itthon van,akkor a kocsi legalább 1 évet öregszik.És nem fizetne bele.De nem is bánom,mert ha megtenné,akkor ő azt már úgy tekintené,mintha a sajátja lenne.egyszer megkértük,hogy ne menjen messzire az autóval,mert a babám beteg volt és ha szükséges lett volna,akkor legyen a közelben.Erre hívom,hogy menni kéne orvoshoz,mire azt mondta,hogy itt és itt van (200km)!Sétálhattam a beteg babámmal majd egy órát az orvoshoz,mert ő annyi idő alatt úgy sem ért volna haza!Aznap párom igen csak leordította a fejét,amit egyébként sose tett!De sajnos ez a megbánó tett csak egy napig tartott apósnál.Fél milliót keres átlagban másfél hónap alatt és egy rohadt autót nem képes venni magának,mert ez így kényelmes.Ráadásul a telephelye sem itt van és képes lenne a páromat munkahelyről odacibálni,hogy hazahozza!Párom ilyenkor mindig leteremti,hogy nem fog menni,hisz nem ugrálhat neki,úgy hogy ő fütyül.Ilyenkor jön este a balhé,hogy mi ennyit sem tudunk megtenni érte,pedig itt lakunk stb.Kajába és ilyesmibe nem száll bele,és nekünk azért plusz egy NAGY szájat 1 hétig eltartani igen sokba kerül.És nem vagyunk sajnos olyan helyzetbe,hogy ezt csak úgy megtegyük következmények nélkül.

A másik,hogy tényleg messze lakunk mindentől és néha olyan jól esne,ha a rokonaim közül átjönne valaki.De após ezt megtiltotta,mert szerinte az én családom egy naplopó,csaló,hazudozó,lusta népség és anyám kezéből kifolyik a pénz.1 fizuból 5 embert eltartani sztem nem egyszerű.De nem látja be.ez 4 éve volt azóta a tesóim egytől-egyig dolgoznak.De ez a rögeszméje azóta is megmaradt.


Az egészsége sem az igazi,mert cukros,de én meg se próbáljam őt idegesíteni,mert akkor fel megy a cukra.De az már nem viszi fel,hogy az inzulinját már nem úgy adja be ahogy kellene,iszik,egészségtelenül eszik és a gyógyszereit sem szedi,ami ahhoz fog vezetni,hogy amputálni fogják a lábát az érszűkülete miatt.A fizuját egy hét alatt elveri,de mondtuk neki,hogy rakjon félre belőle,mert ha bármi történik vele,akkor ne maradjon pénz nélkül.És szomorú ezt mondani,de mi nem tehetjük meg hogy eltartsuk őt ebben a pénztelen világban.Ő erre megsértődött,hogy neki kell a saját temetését is fizetni és ezt szétkürtölte az ismerősei között is,hogy mi milyen szemetek vagyunk.


Ezt a helyzetet ti hogy kezelnétek?Komolyan mondom nem utálom őt,de a gyomorgörcs kerülget,mikor tudom,hogy közeleg haza...


Bocsi ha hosszú voltam!


2010. szept. 8. 11:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
17%

Az öregé a ház, hibá van benne esetleg 1/6-odnyi tulajdonrészetek, legalábbis a haszonélvezet tuti az övé.

Most akkor vagy fizettek neki lakbért egy ekkora ház után (ezesetben albérletbe is elmehettek ennyi pénzből), vagy etetitek egy hétig.

Ti tudjátok, melyik olcsóbb.

Ha olcsóbb lenne egy albérlet, akkor menjetek.

Ha olcsóbb őt etetni, akkor még mindig ő a rendes veletek.

2010. szept. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
17%

Jó érzésű ember tudja, hogy hiába íratta a szülője jogilag rá a házát vagy annak egy részét, a házért ő (a szülő) dolgozott meg, vagyis az övé. Örüljetek, hogy van hol laknotok. Egyébként nem muszáj tűrnötök, el is lehet költözni és önálló életet élni, hármasban, lehet gyűjteni házra és fizetni az albit, és akkor csak ti használjátok a kocsit és csak magatoknak veszitek a kaját.

Mi a kérdés?

2010. szept. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Akkor csak én látom úgy,hogyha már itt van a ház üresen akkor miért ne lakhatna itt a fiam.Valamint minek költsön albérletre,elég ha a rezsit fizeti és az udvar is rendben van.Pedig após után mindig gályázni kell,mert szeméttelepnek hiszi az udvart és a házat is.Csak úgy szétdobálja a szemetet.


Én tuti,hogy örülnék,ha a gyerekem itt lakna,de külön háztartásban.Így akkora gond nincs.De após azt hiszi,hogy vele költöztem össze és nem a fiával.Elvárná,hogy úgy viselkedjem,mintha az ő háziasszonya lennék,aki csak mos,főz,takarít rá!

2010. szept. 8. 12:12
 4/19 A kérdező kommentje:
Lehet,igazatok van.Szeretnénk költözni és remélem még idén összejön.De szerintem embertelen viselkedés ez.Vagy én vagyok túl naiv.Más válaszokat vártam,de akkor a ti válaszotokban van az igazság!Szomorú.
2010. szept. 8. 12:15
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld mi lenne ha nem csak rezsit kéne fizetnetek, hanem albérleti díjat is (ha nem lakhatnátok az após lakásában). A mai világban nagyon sok pár van nehéz helyzetben. Olyanban is, hogy nem másfél havonta jár haza a lakás tulaj, hanem minden nap együtt kell élni vele, akár egy kis pár négyzetméteres lakótelepi lakásban, nem elszeparálva.

Elhiszem, hogy mikor ott van és ezeket a dolgokat műveli, amiket leírtál, akkor felmegy a pumpa benned. De soha ne felejtsd el, hogy elég nagy szívességet tesz nektek. Egyébként van valami hivatalos papír arról, hogy lemondott a 3 fia részére a ház feléről? (földhivatali határozat)

2010. szept. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%
én veled értek egyet... a baj csak az hogy tulajdonképpen semmit nem tudsz tenni... próbáltátok már hogy nem adjátok oda neki a kocsikulcsot? vagy akkor fenyegetőzik hogy kirak benneteket? és teljesen igazad van ott áll a ház üresen, szerintem természetes hogy az ember a saját fiának hagyja hogy ott lakjon!! bunkóság apósodtól hogy készpénznek veszi, hogy ti etetitek meg ilyenek.. dehát mit tudsz tenni? szerintem semmit. megszoksz vagy megszöksz.. kitartást!
2010. szept. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kezelném ezt a helyzetet? Megpróbálnák mindenképpen elköltözni.Sok család van aki nem lakhat szülőknél ,és meg kell nekik oldani.

Mennyi pénzetek van havonta,és hány gyerek?

2010. szept. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már előttem is írták van választási lehetőségetek..

Lehet,hogy az após nem úgy viselkedik ahogy te elvárnád,de akárhogy is nézzük,Ő van otthon a házában..

Azért egy valamit nem értek..Ha ennyire rossz a helyzet akkor miért ott laktok? Valamiért nekem ez úgy jön le,hogy "tök jó,hogy após házában élünk,hiszen mindent megcsinálunk benne,és legalább nem áll üresen,de fogja be az após a száját,és viselkedjen mert így elviselhetetlen" Ez nem így megy.Ha vállaltátok,hogy oda költöztök akkor vállaljátok azt is,hogy néha 1 hétre ki kell szolgálni őt..

Egyébként nekem van egy 22 éves fiam.Én már most mondogatom neki,hogy imádom,de ha egyszer megnősül,és babájuk születik,akkor hozzám ne költözzenek..Inkább segítek anyagilag az albérletbe beszállni,de ne akarják az én életemet is gyökeresen megváltoztatni..Én már nem szeretnék újra kisbaba sírásra ébredni..A kisbabák érkezését az ifjú szülők várják lelkesen.a nagyszülők csak akkor ha nem velük élnek...Miből gondolod,hogy az após is örült annak,hogy az Ő házában laktok??

Tanács: légy inkább alkalmazkodóbb,és megértőbb..Ha nem látja az elkeseredést a szemetekben,akkor talán ő is másképp viselkedik..(lehet,hogy az arcotokra van írva,hogy mennyire unjátok a viselkedését,és csak azért is csi8nálja...

2010. szept. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Kriszti83 ***** válasza:
100%
Megszoksz, vagy megszöksz. Ha lehetséges költözzetek.
2010. szept. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

nagyon sajnállak!!!!de komolyan :(

én anyóséknál lakok,nekem 19 hós lányom van.azzal a különbséggel hogy nekem anyós nap mint nap otthon van(persze ő is dolgozik) és a férjem dolgozik a távolba szintén 5-6 hetente jár haza.

nekem kezdem el sorolni de nekem is vannak gondjaim az itt lakással.

gondolj arra hogy másnak még rosszabb is.és másfél havonta valahogy kibírod addig amíg nektek is sikerül saját házat venni.(mi is azon vagyunk)



sok sikert nektek a házhoz!!!



24/N

2010. szept. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!