Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Milyen érzés (Milyen...

Férfiak! Milyen érzés (Milyen érzés volt? ) "kispapának" lenni?

Figyelt kérdés
Szerintem a kisgyermekes apa - ha jó apa - a Föld egyik legkedvesebb teremtménye.
2010. szept. 7. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

Ès mit jelent hogy jó apa?


Barátnöm férje semmit nem segített otthon, de ez normál volt mert a barátnöm volt a háziasszony, nem dolgozott. megszületett az elsö, és vele sem foglalkozott úgy egy éves kora körül kezdett megváltozni. MIERT? mert ö addig nem tudott vele mit kezdeni. Soha nem fürdette vagy etette a gyerekeket. Már a második gyerekük van de már mindegyik 3-6 éves és nagyon jó apa. Viszi öket mindenfele, törödik velük, simán vigyáz rájuk egésznap.


De az elején rossz apa lett volna? nem hinném csak egyszerüen nem tudott mit kezdeni egy csecsemövel. ennyi.

2010. szept. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos, nem erre a kérdésre válaszoltál! Én ugyanis apákat szólítottam meg, az Ő véleményükre, érzésükre lennék kíváncsi.
2010. szept. 7. 16:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Apaként én így éltem meg. 22 évesen az ex barátnőmmel megbeszéltük,hogy barátként és nem haraggal szétmegyünk.Mindketten éljük a saját életünket.Nem sokkal később megismertem az álom nőt akit azóta el is vettem feleségül.De volt a kapcsolatunk elején egy összeveszés,és én hülye elfogadtam az exem támogatását aki vigasztalt..Annyira dühös és elkeseredett voltam(persze ittam is),hogy amikor az exem szeretkezni akart a régi idők emlékére lefeküdtem vele..Másnap mindketten megegyeztünk abban,hogy hülye ötlet volt,és soha többet..A szerelmemnek őszintén elmondtam az esetet,és megbocsájtott,később el is vettem feleségül..Az exel nem találkoztam évekig,azt hallottam,hogy vidékre költözött..Boldog házasságban élek még mindig igaz gyermekünk nincs,mert egyenlőre nem vágyunk babára..Most fontosabb a gyűjtögetés a lakásra,az utazások,és a biztos munkahely..25 évesen nem sokkal a születésnapom előtt felkeresett az exem avval,hogy ezentúl fizessek gyerektartást mert van egy közös lányunk...Azt hittem elájulok..Jobban mondva úgy éreztem mint akit egy téglával fejbe csaptak!!nem örültem neki..Nekem feleségem van,és akarunk közös gyermeket de később..Most idejött csak úgy közli,hogy 3 éves lányom van..Soha nem mondta,nem jelezte,hogy terhes lenne..Az eset óta nem is találkoztunk..Kiborultam! Elmentem vidékre,hogy lássam,beszélgessek vele,de nem engedte..Nem tudom miért,de elkezdtem utána érdeklődni,és kiderült több pasija volt,és többel is élt nemi életet..Ezért mondtam neki,hogy állom az apasági vizsgálat összegét,és csináljuk meg.Ha én vagyok az apja akkor vállalom,és kiveszem a részem ahogy kell..nem egyezett bele,de beperelt a gyerektartás miatt...A kislánnyal 3 x találkoztam (persze nem csak kettesben voltunk) és mindig az mondta,hogy én gonosz vagyok,és nem vagyok az apukája,és meglepetésemre 3 évesen tud 1-2 káromkodást is...Nemrég a bíró előírta az apasági vizsgálatot...Kiderült,hogy én vagyok az apja..Becsületesen fizetem a gyerektartást,és igyekszem minél több programot csinálni..A feleségem támogat és segít,és ő is szeretne jó kapcsolatban lenni a lányommal..De elég nehéz ha csak a pénzem kell,és gátol minden másban..A lányom még mindig utál,és így is nehéz valakit szeretni ha ő maga nem engedi...Néha bírói végzéssel kell mennem,hogy engedje el velem..Legutóbb a bíróságon a bíró mondta az exemnek,hogyha gátol az apaságban akkor eltörli a gyerektartást..Most engedi,de nemrég a lányom azt mondta,hogy minek jöjjön hozzánk ha úgyis utálni fogjuk mert lesz mástól is gyerekem!!

Nem értem,hogy 3 évig miért nem szólt,hogy terhes vagy szült egy lányt.Ha meg szólt akkor miért nem engedi,hogy apja legyek a lányomnak???

Akkor én most rossz apa vagyok???Igyekszem,tényleg szeretnék jó apja lenni,de ha nem engedik hogyan??

Miért csak a pénzem kell neki??

25/F

2010. szept. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez egy nagyon szomorú történet.

Nem fűzök hozzá sem bíztatót, sem vígasztalót, mert úgysem sikerülne.

2010. szept. 8. 08:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Ezt a kérdést én írtam, nem kaptam rá sok választ én sem :S

2010. szept. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt apa lettem ,egy agresszív és kötekedő ember voltam! Most meg van,hogy könnybe szökik a szemem néha ha rá nézek a lányomra.Ezt mi váltotta ki ? Az,hogy APA lettem!A feleségemmel indultunk,hogy csak szórakozunk semmi komoly. Majd közbejött az amitől az ember tart! Terhes vagyok!Mondta az akkor még barátnőm és haza ment.Nekem nem kell gyerek ez volt az első reakcióm!Másnap megint találkoztunk és azt mondtam tartsuk meg .(egyem meg amit főztem) Majd jött a szülés,a nejem(addig össze házasodtunk)nagyon ideges volt annak ellenére,hogy végig vele voltam!Bent voltam a szülőszobán is nem bírtam volna ha kint kellett volna várni,és úgy is beszéltük meg apás szülés lesz.Lila volt,csúnya volt de az én lányom!A legfurcsább még is az volt hiába készültem fel mentálisan az apaságra mégis két hét kellett arra,hogy az a gyerek akit a kezembe fogok azaz enyém és nem a rokonomé,és nem egy ismerősömé! Be is rúgtunk a haverokkal elég rendesen akkor!Igaz én fiút szerettem volna de egy percig se bántam azt,hogy lányt szült a feleségem!Örültem annak,hogy ép és egészséges!Eleinte hasfájós volt, ez nehéz időszak volt mindenkinek.Csodálkoztam is magamon nem sopánkodok hanem csinálom amit ilyenkor kell.Közben teltek az évek és óvodás lett a lányom ,hoztam és vittem is ha kellett.Majd iskolás ,ugyan csak hozom és viszem is már négy éve.Hétfőn lesz az idei első szülőértekezlet, eddig mindegyiken ott voltam. Ez mostanra olyan természetes számomra mint az 1x1. Egyébként nehéz jó apának lenni,mert egyszerre kell szigorúnak , és önzetlennek is lenni amit nem is olyan könnyű meg húzni úgy, hogy a lányom ne mondja majd idővel azt.Az én apám egy kibírhatatlan, kötekedő majom!Büszke vagyok a lányomra és remélem Ő is az rám.Nemem ezt jelenti az apaság,mindig mellette és segíteni amikor csak kell.
2010. szept. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon durva, hogy erre alig jönnek válaszok!!!!!!!!! Ez asszem sokat elárul a magyar mentalitásról. :S A férfiaknak itt nem az a menő, ha olyan érzéseket leírnak, mint pl. a fenti kedves válaszadó. Pedig ettől csak férfiasabb lesz. Mért, akkor ki az igazi menő férfi, az alkoholista "apám", akit 5 éves korom után csak egyszer láttam???? (Most 29 vagyok.)
2010. szept. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!